It is currently 29. Mar 2024. 12:58



Reply to topic  [ 5 posts ] 
Lista svih LEGO prodavnica u BiH 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 17. Feb 2011. 19:28
Posts: 79
Location: Sarajevo, BiH
Post Lista svih LEGO prodavnica u BiH
Za vas koji živite u BiH ili blizu ovdje imate listu svih Lego prodavnica u FBiH i RS, kao i stranicu jedine firme koja uvozi lego u Bosnu ("SOLIDEX")
http://solidex.ba/kartaLego.php
http://solidex.ba/

Edit:
Samo da dodam moje lične preporuke unutar Sarajeva:
1. Beba Kids ima ogroman sortiment Lego Star Wars
2. one2play ima sortiment svega, ali više City i Creator setova
3. Lego wear ima običaj da prvi dobije neke setove prije prodavnica u drugim većim državama


19. Jan 2012. 17:47
Profile WWW
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Lista svih LEGO prodavnica u BiH
mene više cijene zanimaju :LEGO27:

i jel moguće nabaviti neke starije setove, tipa da se nisu prodali pa da kupe prašinu na policama :LEGO27:

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


19. Jan 2012. 18:40
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Oct 2010. 22:22
Posts: 315
Location: Kucica u Hercegovini
Post Re: Lista svih LEGO prodavnica u BiH
Evo konkretno i za Mostar:

- Kockica (u Trznom centru Orka)- Iako je to prodavnica koja prodaje dosta kvalitetnih igracaka, ima i najveci asortiman LEGO-a u Mostaru i to po prilicno posteniim cijenama. Od Imperial Flagshipa do Dacta setova.. Vlasnica ovog ducana na ovom forumu je prije 2-3 godine imala svoj account na kojem je redovito objavljivala novitete u radnji, no nisam siguran posjecuje li sada ovaj forum.

- Bimaco (Trzni centar Orka) - Poslovnica sirokobrjeske firme. U prilicnoj oskudnoj ponudi su uglavnom manji setovi, do otprilike 50 KM (200 kuna)

- Tus - Veci supermarket, poslovnica slovenske firme. Ima nesto nize cijene od Bimaca s prilicno istom ponudom.

- Trzni centar Bingo - Ogroman supermarket, ali i sa prilicno lijepom ponudom legica, a s najmanjim cijenama od svih navedenih prodavnica. Najveci setovi su do 100 KM.

- Cosmetic Market - Nisam bio, kad posjetim javim :D

Cijene su po pravilu dosta nize od onih koje se drze u prodavnicama po Hrvatskoj (bar sto sam ja vidio i obisao).


Deni wrote:
mene više cijene zanimaju :LEGO27:

i jel moguće nabaviti neke starije setove, tipa da se nisu prodali pa da kupe prašinu na policama :LEGO27:


A deni ne znam. Nisam siguran da toga ima... Mozda po nekim zavucenim ducanima sa igrackama, ali ja na to nisam naisao.

_________________
ImageImage

May the Lego brick be with you!


19. Jan 2012. 19:02
Profile
AFOL

Joined: 12. Jun 2010. 10:18
Posts: 1224
Post Re: Lista svih LEGO prodavnica u BiH
Deni wrote:
mene više cijene zanimaju :LEGO27:

i jel moguće nabaviti neke starije setove, tipa da se nisu prodali pa da kupe prašinu na policama :LEGO27:


Nažalost legoap nije baš perfektno objasnio što se tiče prodavnica uglavnom,mogli su se naći stariji setovi u Beba Kidsu,ali ne stariji od dvije-tri godine...također BK je skuplji od ostalih navedenih prodavnica,zatim One2play je odličan,ne bih se složio za City i Creator setove,ima pune police Star Wars,PQ,HP i ostalih novijih izdanja,te su cijene prilično dobre...I zadnje Lego wear,imaju mali izbor setova,jer uglavnom prodaju odjeću,ali dobijaju neke setove po par mjeseci ranije a cijene su....pa jeftinije od onih u BK a skuplje od onih u One2play-u..

Nadam se da sam pomogao...


20. Jan 2012. 06:36
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 17. Feb 2011. 19:28
Posts: 79
Location: Sarajevo, BiH
Post Re: Lista svih LEGO prodavnica u BiH
Deni wrote:
mene više cijene zanimaju :LEGO27:

i jel moguće nabaviti neke starije setove, tipa da se nisu prodali pa da kupe prašinu na policama :LEGO27:


Stariji setovi ne ostaju dugo, ili ih neko kupi ili se pošalju nazad u Dansku :LEGO08:
Ali možeš provjeriti, nazovi ili pošalji mail SOLIDEX-u oni imaju bazu podataka o svim setovima koji su u trgovinama i jesu li prodati ili ne

Ja sam imao situaciju gdje je u solidexu u magazinu bio jedan set koji mi je bio potreban, oni mi ga nisu smjeli prodati zato što oni samo prodaju prodavnicama sa kojima imaju ugovor, uspio sam se dogovoriti tako da oni donesu taj set u BebaKids i da ga ja tamo preuzmem, trajalo je nekih 15 minuta


20. Jan 2012. 16:03
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 5 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.