It is currently 29. Mar 2024. 06:41



Reply to topic  [ 4 posts ] 
8019 - Republic Attack Shuttle (Star Wars) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post 8019 - Republic Attack Shuttle (Star Wars)
Oh? Što je ovo? Izgleda da se netko konačno udostojio napraviti još jednu recenziju...
Dakle:

8019- Republic Attack Shuttle
Image

Godina: 2009
Dijelova: 636
Minifigova: 3


Slaganje:
U setu ima svakakvih dijelova, te su u konstrukciji iskorištena razna zgodna rješenja, pa je i slaganje prilično zabavno. Mlađi slagači možda bi mogli imati manjih problema s nekim technic dijelovima na nezgodnim mjestima, ali uglavnom zanemarivo. Krila su također malo čudna za slagati, pošto se sastoje od dva sloja raznoraznih plateova, što eventualno može dovesti do zabune.
Ocjena: 8/10

Dizajn i izgled:

[Reveal] Spoiler:
Iako ima nekih mana, kompletan set uglavnom ostavlja dobar dojam. Boje Republike odlično izgledaju, a linije na brodu uglavnom si dobro pašu.
Image

Doduše, jedna od mana koju bi odmah u startu naveo, je način na koji je izvedeno podešavanje krila. Naime, svako krilo se drži sa 2 Technic Beam 4 x 4 Liftarm Bent 53.5 koji prolaze direktno kroz velike motore broda- koji su na tim mjestima prekinuti- što ostavlja prilično blesav dojam. [Fuel leakage, any1?]
Ono što me u setu najviše impresioniralo jest jednostavan a ingeniozan način na koji je izvedeno ispuštanje bombi, tako da ispadaju jedna po jedna.
Image

Nadalje po pitanju mana, jedna stvar koja mi ide na živce jest to što piloti u kokpitu nemaju nikakvo računalo ili sredstvo upravljanja letjelicom. Ta jedna ili dvije kockice više ne bi puno povećale cijenu, a bitno bi popravile dojam... Mogli su ih ubaciti.
Valjda Lego očekuje da klonovi donesu vlastita računala u brod.
Image

Još jedan lagano smiješan detalj jest činjenica da ugrađeni top na brodu zahtijeva rupu u oplati broda kako bi mogao raditi, što- izuzev očitih problema kod svemirskih putovanja- minifigovima može izazvati neočekivane probleme pri uzimanju oružja, koja se nalaze s druge strane rupe.
Image Image


Image Image

Ocjena: 8/10

Igrivost:

Vrlo dobra. Osim podesivih krila, set ima ugrađen top- koji doduše zna ponekad zapeti- te ranije spomenute bombe koje se ispuštaju zakretanjem ručice na stražnjoj strani. Također, kabine pilota kao i sam trup broda mogu se otvoriti.
Doduše, ovakva čudesa postoje u praktički svim današnjim SW setovima pa se ne bi trebao previše čuditi.
Ocjena: 9/10

Kocke:

Ima ih raznih, ali najviše plateova, zbog načina na koji su konstruirana krila. Ima svakakvih dijelova u tamno crvenoj boji što se meni prilično dopalo, a tu je i ukupno 18 Wheel Technic 34 x 15 u crvenoj, bijeloj i sivoj boji koje ja osobno nemam pojma gdje bi iskoristio, ali nekom možda baš dobro dođu. Cijeli popis možete naći ovdje.
Ocjena: 8/10

Minifigovi:

Auf... U setu se dobiju 3 minifiga- Clone Pilot, Clone Trooper i Mace Windu. I koliko god su oni možda vrijedni SW kolekcionarima- s naglaskom na potonjeg- lica su im toliko ružna da bi ih samo rođena mati voljela. A možda ni ona. Klonovi doduše nemaju mamu pa su lišeni takvih dilema, a imaju fino i svoje kacige pa se mogu pod njima sakriti- što se nažalost ne može reći za Macea, čija me namrgođena faca stalno bode u oči.
[Reveal] Spoiler:
ImageImageImage

Ocjena: 3/10

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


26. May 2011. 14:39
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 8019- Republic Attack Shuttle- recenzija
Hvala na odličnoj recenziji. Vrlo informativna, a začinjena primjerenom dozom odličnih štoseva.


26. May 2011. 15:45
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: 8019- Republic Attack Shuttle- recenzija
Hvala na odličnoj recenziji, PR3DAT0R!

296 kuna!! :LEGO29:

3 najgluplje stvari u setu: samo jedan Clone Pilot, način na koji je lightsaber pričvršćen, način na koji su pričvrešćena krila


Pogrešan scale neću ni komentirati.

Meni osobno su CW figovi odlični 8mesa likes those cool faces).

Set je ok, pogotovo ako si ga za tako dobru cijenu upecao.

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


26. May 2011. 19:59
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2139
Location: Zagreb
Post Re: 8019 - Republic Attack Shuttle (Star Wars)
Odlična recenzija! Hvala!

Imam taj set doma, nije mi žao što sam ga kupio. Mace Windu je ipak lijepi dio kolekcije po mom mišljenju. :LEGO05:

Nego, meni se čini da je glava prednjem pilotu dosta "nabijena" staklo. Legova pogreška??? :LEGO01:
Koliko god slagao, uvijek tako ispadne...

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


04. Oct 2014. 21:38
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 4 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.