It is currently 18. Apr 2024. 18:42



Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
4840 - The Burrow (Harry Potter) 
Author Message
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post 4840 - The Burrow (Harry Potter)
tema: harry potter
set: 4840 – the burrow (jazbina)
dijelova: 568
minifigovi: 6
životinjice: 3


i ovu recenziju počet ću pregledom minifigova.
prvo imamo majku i oca weasley, koji su masu šarmantni. ova pregača mi je zakon, baš dočarava tu njihovu neuklopljenost u svijet van čarobnjačkog. bore oko očiju su super detalji.
Image

ginny weasley je divna. najbolja kosa ikad.
Image

harryja očito nisam fotkala, nemam pojma zašto, pa ćemo njega preskočit zasad (bit će ga na drugim fotkama). inače, on je isti ko i u hagrid's hut, samo što ima traperice i plavu vestu.

bellatrix lestrange mi je isto divna. gotičarka. :) frizura joj je isto fantastična i kul mi je šminka.
Image

fenrir greyback izgleda opako. za neupućene, fenrir je vukodlak i super su ga napravili, jedino što bih ja možda neku drugu kosu stavila, s ovom mi izgleda pristojno nekako, dok, usporedbe radi, filmski fenrir izgleda dosta zapušteno. al neka, figurica mi je super.
Image

sovice. u ovom setu dobiju se još jedan errol (siva sova) i harryjeva hedwiga (bijela sova), koja je stvarno prekrasna. sad imam kolekcijicu. divne su.
Image

lijepi dijelovi iz prve vrećice.
Image

lijepi dijelovi iz neke druge vrećice. osim kul boja tileova, super su mi i ovi plavi prozori.
Image

kockica ove boje ima jako puno, al tu ću samo par komada stavit.
Image

hrpica nugat kockica (jel je to nugat?) *love*
Image

naravno, najkul dijelovi su ispali najmutnije. kuhalo je naljepnica, u ladici ispod njega nalazi se jedan kroasan, dok su u drugom ormariću noževi. narančasta mi je genijalan izbor.
Image

naljepnice.. ne volim ih, al ove su mi okej, uklopile su se u cijelu priču i baš podižu čitav set. iako, bilo bi mi puno draže da su neke od ovih stvari printali direktno na kockice. ne volim lijepiti to, uvijek mi se neravno zalijepi i onda idem popravit i napravim još goru stvar. dajte mi printanu kockicu i riješite me muka. :)
Image

idemo sad na pregled gotovih stvari:
kamin (povezan s letimrežom, dakako).
Image

kada ubacite zeleni letiprah i kažete mjesto na koje želite ići, vatra vas odmah prebacuje onamo (dosta zgodna stvar ako vam inače treba dugo do posla/škole/faksa)
Image

a dobro dođe i ako ste malo pretjerali na tulumu i niste u stanju voziti:
Image

ovo su bellatrix i fenrir u zasjedi pred kućom weasleyevih, oboružani čarobnjačkom verzijom molotovljevih koktela. :)
Image

prednji ulaz u kuću. opet ona krasna vrata, cvijeće pod prozorom i super kombinacija boja.
Image

svinjac. evo, kod ovakvih dijelova ne volim naljepnice. ovaj uzorak drva mi se stvarno sviđa i nekako mi je žao to skidat jer će mi sigurno trebat nekad, a naljepnice se izližu i ne mogu ih svako malo skidat i keljit natrag, a s druge strane ovaj dio mi je super i opet mi je žao čuvat ga s tom naljepnicom sa strane negdje, a mogao bi mi trebat za nešto. hm. odlučila sam zamislit da su svi ti dijelovi printani i ne skidat ništa.
Image

kuhinja. ovaj sat je kul, al opet te naljepnice. al ajd, stakala imam dosta pa nije tako strašno. još da sam ih otprve ravno zakeljila pa da nisu ovako zaflekani, bilo bi divno, al nema veze.
boje u kuhinji su mi super. i dobra mi je ideja s ovim naslaganim tanjurima.
Image

pogled na cijelo prizemlje. je li čarobnjacima držanje metle na zidu ekvivalent našem vješanju bicikala po stanu? :D kuhinja je fino napravljena, otvorena je i ima dosta prostora za ruke, tj. za igru, sve je lako dostupno.
Image

kad dodamo ljudeke, kuhinja izgleda toplo, bučno, ispunjeno mirisom hrane i nekako domaće. btw bačva je inače prazna, ja sam unutra nabacala njihove čarobne štapiće. :)
Image
Image
Image

hagrid gone bad:
Image

harryjeva i ronova soba. dizajn je super, ali užasno je mala. ovo je fotkano bez stropa i jednog zida. malo nespretno za igru. sviđa mi se ugođaj sobe, al još par studova u širinu bilo bi puno bolje.
Image

u drvenoj škrinji su čarape i dva zlatna novčića. tu se vidi razmak između škrinje i kreveta, teško je zamisliti da tu itko može proći.
Image

još jedna soba na vrhu. zapravo bi ovo trebala biti harryjeva soba, a ona ispod je možda ginnyna i ronova, iako su ron i harry bili skupa u sobi. nah, nebitno. ova soba je još manja od prethodne, taman stane krevet, novine i lampa.
Image

oh, my… kad bi harry samo znao..
Image

remake king konga na hp način.
Image

kompletna kuća sprijeda. meni izgleda super. boje su odlično usklađene, a ove daske koje strše i vise uokolo su mi super detalj.
Image

sa stražnje strane. tu je vidljivo kolko su spavaće sobe male. gornju se može koristiti bez problema, ali s donjom je već malo teže.
Image

usporedba s hagridovom kućicom.
Image


zaključak:
opet, predivan set. 6 minifigova od kojih mi je svih 6 odlično, s naglaskom na weasleyeve koji su svi redom predobri, bellatrixinu frizuru i fenrirovo detaljno napravljeno lice.
dijelovi ovog seta su super iskoristivi za različite teme, boje su stvarno fantastične, smeđa, tamno crvena i nugat odlično pašu skupa, a ovi šareni prozori podižu čitav dojam.
igrivost je ogromna, toliko je detalja s kojima se može zabavljati. čak ni skučenost nije toliki problem, jednostavno se može srušiti neki zid radi bolje preglednosti i dostupnosti i to je to.
jedini minus su zapravo te nesretne naljepnice, kojih je u ovom setu stvarno dosta. iako sam rekla da su mi lijepe i daju fine detalje setu, barem su ti drveni dijelovi mogli biti printani, al što je tu je. da nema njih, dala bi setu čistu desetku.

bez obzira na ocjenu, set mi je stvarno predivan i baš sam hepi što sam ga kupila. slaganje je bilo pravi gušt, penzićki sam slagala nekih sat i pol i uživala u svakoj složenoj kockici. :D
tko ima priliku nabavit ga, svakako preporučujem ovaj set.

ocjena: 9.9/10

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


04. Oct 2010. 13:23
Profile
User avatar

Joined: 14. Sep 2009. 09:23
Posts: 374
Post Re: Recenzija - 4840 - The Burrow
Još jedna odlična i zabavna recenzija! :LEGO03:
Prema tekstu pretpostavljam da si HP fan - jesi skužila da imaju krivi sat u kući? :LEGO24:


04. Oct 2010. 15:56
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: Recenzija - 4840 - The Burrow
da, skužila sam. :D čim sam vidjela naljepnice, sjetila sam se njihovog pravog sata, al to im je valjda bila teža varijanta (premala površina da bi se nacrtalo sve likove) pa su se odlučili za normalni sat. :LEGO04:
isto tako mi je ovo prase malo nejasno, jer se ne mogu sjetit da su weasleyevi imali prasad. bar ne u knjigama, možda u filmovima jesu. :LEGO56:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


04. Oct 2010. 16:47
Profile
User avatar

Joined: 14. Sep 2009. 09:23
Posts: 374
Post Re: Recenzija - 4840 - The Burrow
Nemam pojma, mislim da su imali nekakve životinje (gnome sigurno), ali se ne sjećam baš svinja... Možda je netko krivo shvatio da je Praskavko svinja (originalni nadimak Pig)...
Ne spominje se ni na wikipediji... link.


04. Oct 2010. 17:10
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: Recenzija - 4840 - The Burrow
da, možda su pobrkali praskavka (on bi onda valjda bio ona smeđa sova iz 4738 seta) i svinje. :D

upravo sam skužila da u onom močvarnom dijelu, između fenrira i bellatrix, stoji jedna mala zelena žaba. dakle, životinjica ima 4, a ne 3.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


04. Oct 2010. 17:42
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2008. 19:03
Posts: 216
Location: Vinkovci
Post Re: Recenzija - 4840 - The Burrow
predobro svaka čast! hvala na recenziji!
jedva čekam skupit pare za HP setove, mrak su!

_________________
samo pirati...


04. Oct 2010. 21:58
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. May 2009. 15:50
Posts: 957
Post Re: Recenzija - 4840 - The Burrow
Krasan set, i za njega štedim. :LEGO04:
Općenito pohvala na obje recenzije, super su mi za čitati. :LEGO28:
GIRL POWER!!!1
(šala... q: )


04. Oct 2010. 22:03
Profile
AFOL

Joined: 28. Jul 2010. 21:19
Posts: 22
Post Re: Recenzija - 4840 - The Burrow
Evo ja upravo složio set i moram reći da je must have čak i ako nevolite HP.

Set ima toliko iskoristivih kockica, a i figure su zakon :LEGO25:


04. Oct 2010. 22:19
Profile
BANNED
User avatar

Joined: 02. Jun 2010. 16:06
Posts: 61
Location: Osijek
Post Re: Recenzija - 4840 - The Burrow
oh no, prezakon set :LEGO04:


04. Oct 2010. 22:27
Profile

Joined: 13. May 2010. 17:50
Posts: 461
Location: Blizu Zagreba
Post Re: Recenzija - 4840 - The Burrow
A gdje je gul u potkrovlju?

_________________
Tko trči, ne hoda (C) Grunf 19xx


04. Oct 2010. 22:30
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 21 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.