It is currently 18. Apr 2024. 17:57



Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Lego kupovina : e bay i amazon 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 26. Jan 2010. 20:35
Posts: 689
Location: Rijeka
Post Lego kupovina : e bay i amazon
Zanima me ako netko sa foruma kupuje lego preko ovih market stranica jer se neki lego setovi znaju naći jeftiniji nego na BL .

Let the topic begin !!!

_________________
Sve šta napišem u potpisu mi isapdne nekako predugačko .


03. Mar 2010. 08:59
Profile
User avatar

Joined: 14. Sep 2009. 09:23
Posts: 374
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Amazon ne dostavlja LEGO u Hrvatsku tako da je to neupotrebljivo ako nemaš nekoga u inozemstvu tko ti može donjeti set.

A eBay je ok ako nađeš nešto sa povoljnom poštarinom... ali na kraju priče mislim da je Bricklink opet povoljniji jer imaš puno veći izbor...


03. Mar 2010. 11:12
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Apr 2009. 23:22
Posts: 1506
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
trebaš imat jako puno sreće.Kupio sam imperial star destroyer i onaj manji millennium falcon prek ebaya.Izašli su me malo više nego što bi možda dobio na bricklinku.A opet(nevezano za lego) kupio sam gitaru kakva u hrvatskoj košta 8000 kn više nego što sam ja platio.Tako da ako ti se posreći možeš jako dobro proći.


03. Mar 2010. 12:57
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Amazon nisam probao, ali eBay je vrhunska stvar. Jasno, treba jako paziti na poštarinu, jer varira (ali srećom, i prije kupovine se vidi točno kolika će biti, dok na BL-u je to poluskriveno, moraš sam računati i paziti jel netko sitnim slovima spomenuo naknade za pakiranje i broj lotova i slično.).
Iz mog iskustva na eBayu se može jako jako povoljno kupiti stvari, samo je trik u tome da treba strpljivo pratiti da se nešto povoljno ponudi, i ne nužno ići na neki ciljani set, nego vidjeti što se nudi, i što je od ponuđenog povoljno. A ponuda je varljiva, i vrlo brzo se mijenja, al ipak se čovjek načeka dok ne naleti nešto super povoljno.

BL je naravno najbolji, jer tamo uvijek možeš kupiti bilo što što poželiš. Ali to onda srazmjerno i košta.

Zaključno, kad želiš nešto konkretno i kad želiš to odmah --> BL;
kad želiš nešto jeftino i kad možeš čekati --> eBay

_________________
Image
storyatures.com


03. Mar 2010. 13:02
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 13. Apr 2009. 10:33
Posts: 670
Location: Zagreb
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Evo imam i ja jedno pitanje vezano uz eBay...dali kupovati na .com, co.uk ili na nekom drugom? Hvala! :LEGO03:


03. Mar 2010. 13:32
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Vecina mojih LEGO stvari je kupljena na e-bayu.
Valjda sam kupila 3 seta na BL-u.
Moje iskustvo je pozitivno i ustedila sam puno novaca.


Evo ako nekoga zanima par savjeta:

1. Prije kupnje: istrazite na BrickLinku i na e-bayu (kupi odmah opcija) koliko sta dodje i imajte ideju koliko bi bili spremni platiti za to sto zelite. Sto se setova tice - setovi sa kutijama su puno skuplji, posebno stari, pa se odlucite da li vam kutija zapravo treba ili ne.

2. Ponudu dajte u posljednjih npr. 30 sekundi i to stavite neku neokruglu cifru tipa 20,3 eura
(i koristite ono instant refresh dugme koje se pojavi nekih 10/15 minuta prije kraja aukcije)

3. Ponekad prodavaci nisu svjesni sta prodaju, pa prodaju neke stvari po niskim cijenama (sa opcijom da se odmah kupi) - cim netko sa iskustvom to vidi - gotovo je. Zato treba cesto provjeravati frisko postavljene aukcije...

4. Dobro pogledajte slike toga sto se prodaje i budite svjesni da cak i ako je nesto oglaseno kao kompletno - obicno fali par kockica - ako zelite 100% kompletne velike setove ipak preporucam BL, no za figurice i pojedine dijelove, posebno kolekcije figurica - e-bay rules! :LEGO25:

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


03. Mar 2010. 13:41
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 13. Apr 2009. 11:07
Posts: 2117
Location: Zagreb, Hrvatska.
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Ja sad nakon male potrošnje idem štedit pare, jer kolko vidim, ima stvarno puno povoljnih stvari....

_________________
Dark ages.


03. Mar 2010. 15:32
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Jan 2010. 20:35
Posts: 689
Location: Rijeka
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Molim vas ako mi netko može učiniti uslugu jer se ja baš ne snalazim dobro u online kupovini :LEGO14:
Htio bih kupiti jedan lego set preko e baya koji je ful jeftin .
Ako mi želite učiniti uslugu možemo se dogovorit preko pm .

Zahvaljujem unaprijed .

_________________
Sve šta napišem u potpisu mi isapdne nekako predugačko .


03. Mar 2010. 20:28
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 22. Feb 2010. 21:46
Posts: 764
Location: Rijeka
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Može li netko da mu ja dam novac pa da mi on plati paypalom oko 30-40$ na ebay-u neke lego kotače?
Platio bi uslugu.

_________________
Molim da mi se jave zainteresirani za Starcraft dioramu.
------<======>------<======>------<======>------
Moj najbolji set - 8043 Motorized Excavator
http://www.brickset.com/search/?owned=Luka-Lamtarn
http://www.youtube.com/user/LamtarnLegoLuka


03. Mar 2010. 21:55
Profile
User avatar

Joined: 14. Sep 2009. 09:23
Posts: 374
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
FastForce wrote:
Evo imam i ja jedno pitanje vezano uz eBay...dali kupovati na .com, co.uk ili na nekom drugom? Hvala! :LEGO03:


Najbolje je pogledati na glavnim ebay siteovima (.com, .co.uk i .de) za istu stvar koju tražiš pa usporediti cijene sa poštarinom. Poštarina iz Njemačke (ebay.de) bi te mogla koštati manje nego poštarina iz Amerike (ebay.com) ali bi zato cijena proizvoda mogla biti veća i slično... Tako da je dobro sve prvo provjeriti, a onda kupiti na siteu koji ti najviše odgovara. Naravno, najveći izbor ćeš naći na Američkoj stranici, ebay.com


04. Mar 2010. 10:10
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 51 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.