It is currently 29. Mar 2024. 11:53



Reply to topic  [ 2444 posts ]  Go to page Previous  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205 ... 245  Next
TEMA ZA ČAVRLJANJE 
Author Message
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
pjurkovi wrote:
Uh, sad će ispasti da sam pesimističan ali evo.

Neka uči njemački ili engleski i bježi odavde što prije.

:LEGO16: pjurki zna kakvi su profesori :LEGO24:

kod mene u firmi ima ljudi koji su zavrsili elektrotehniku, a kasnije naucili programirati samostalno ili na feru (tj fesbu).

al da, njemacki ne moze skodit :LEGO16:

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


10. May 2018. 12:37
Profile
User avatar

Joined: 20. Sep 2015. 20:02
Posts: 288
Location: Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Strah me bilo odmah napisat, ali dakle, ako decko hoce pristojno zivjet neka bude programer. S programerskim placama se i u RH da zivjet. A ako ima i malo vece ambicije - Europa ih i jos bolje placa.

Cisto kao primjer mogu dat svoju obitelj (muz je programer). U Zagrebu je imao (skoro) najbolje placen posao moguc za programera i mogli smo od toga zivjet nas 4, ali u jedva dovoljno velikom stanu u jednoj od najjeftinijih cetvrti. U Berlinu smo sad u jednoj od najskupljih cetvrti u skoro 2 puta vecem stanu i nakon svih troskova nam mjesecno ostane koliko je prije zaradivao.

Tako da nije lose zamislit si zivot kakav zelis imat i onda prokuzit sto treba napraviti da se to ostvari. :LEGO05:

_________________
YouTube channel BrickoMotion


10. May 2018. 14:40
Profile WWW
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Ako nema naviku učiti ili pak može riješiti većinu toga bez da uči - izbjegavaj upis u gimnaziju jer je zamka.

Ja npr nisam ništa učio od osnovne do srednje i sad se na 2. upisanom faksu mučim jer ne znam/ne želim učiti.


Naše školstvo je u žeščoj banani i ove stvari koje i znam su mi pomogle tu i tamo, ali nažalost od toga se ne živi.

:LEGO72:

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


10. May 2018. 21:17
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Preporuka: fakultet. Ako se zanima za informatiku i to, onda definitivno neki tehnički. Fer i Fsb su bolesno teški, nešto lakši je TVZ, promet i građevina su easy.
Stvar je u tome koliko je spretan sa učenjem.
Ako upiše gimnaziju dobit će naviku učenja i po mom iskustvu trebao bi mature bolje napisati, jer profesori u gimnazijama ipak drilaju stvari kakve su na maturama. Isto tako ak upiše gimnaziju je "natjeran" da upiše neki faks jer je gimnazija bez faksa = 0. A npr Fsb i Fer baš traže konstantno učenje...
Tehničke škole su dobre, imaju istu matišu i fiziku ko i gimnazija, ali nema tolko učenja koliko u gimni, već više praksa pa bi mu to vjerojatno bilo zanimljivije...

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


12. May 2018. 12:45
Profile WWW
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Išao sam u strukovnu školu, i to u jednu od onih nakon koje postoji samo "jedno rješenje" (ŠPUD pa ALU), a upisao sam studij engleskog i ruskog jezika i književnosti i ide mi bolje od većine kolega, koji su 95% gimnazijalci. Okej, ja sam malo stariji od njih, ali to je zapravo argument u prilog. Sve se stigne (pa i polaganje državne mature s 24 godine). Sve je do njega i do toga koliko misli izvući iz srednje, koliko se misli potruditi oko mature i na kraju koliko misli raditi na faksu vezano za nastavu i nevezano za nju. Velika prednost strukovne škole je svjedodžba koja ipak nešto znači (meni je značila za posao između srednje i faksa), dok nakon gimnazije praktički nemaš izbor nego na faks, osim ako si se vannastavno bavio nečim. Neka upiše školu po tome što ga trenutno zanima, a faks otom-potom. Sve se stigne još stoput preokrenut u njegovim interesima, željama i perspektivi za posao. A i treba se već početi navikavati na koncept cjeloživotnog obrazovanja, do- i preškolovanja i fleksibilnosti. Upis srednje škole nije kraj, već početak.

_________________
flickr YouTube Brickset


12. May 2018. 22:47
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Dec 2012. 10:34
Posts: 2688
Location: Gradište/Županja
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Hvala ljudi na preporukama. Cijenimo!

_________________
MOC Pages: http://www.mocpages.com/mocs.php?id=104982
Flickr: http://www.flickr.com/photos/monsinjor/
Brickshelf Gallery: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=511661


14. May 2018. 09:52
Profile
Online
Administrator

Joined: 02. Jan 2013. 11:13
Posts: 2328
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Nije baš da je vezano usko za informatiku ali ovo je moje iskustvo.
Na kraju osnovne pojma nisam imao što bi radio pa sam upisao matematičku gimnaziju. Nakon srednje sam upisao strojarstvo - FSB - koje sam završio. Iz iskustva studiranja strojarstva mogu reći da smo mi iz gimnazija puno lakše pratili gradivo matematike i fizike a onu malu prednost koju su imali ljudi iz strukovnih škola smo jako brzo nadoknadili. S time da po mome osobnom iskustvu ljudi iz strojarskih tehničkih škola su najgore prolazili i imali najviše problema sa praćenjem programa; dok iz elektrotehničkih i nije bila neka razlika u usporedbi sa nama iz gimnazija. Ja nisam imao nekih predznanja iz mehanike, termodinamike i sličnih predmeta ali sam bez problema to pohvatao i smatram da ljudi iz tehničkih škola nisu imali neku bitnu prednost. Tako da što se tiče strojarstva ja bih rekao najbolje gimnazija ili ako nije gimnazija neka dobra elektrotehnička škola.

Kod mene na poslu proizvodimo naprave za sklapanje na proizvodnim linijama i područje mehatronike je jako zanimljivo; ali postoji trend koji se vidi na sajmovima da se sve više koriste univerzalni roboti za takve svrhe a ne specijalizirana naprava za odrađivanje jedan specifični zadatak. Raspodjela posla je kod nas da ljudi sa srednjom školom sklapaju te naprave a inženjeri crtaju naprave, programiraju PLC-ove robote i slične stvari, nemamo mehatroničara po struci. Mislim da u Bjelovaru ima neka viša škola koja se bavi mehatronikom.

Istina je da u našem školstvu nema puno praktičnog znanja, nisam ni ja u tijeku svojeg školovanja stekao neka luda praktična znanja ali znaš otkuda početi, imaš neke osnove od kojih počinješ. Ja sam strojar po struci, ali pogotovo vrijedi i za informatičare da dosta toga moraš sam istraživati, naučiti, isprobavati.

Možda sam dio toga ponovio što su i ostali rekli, ali takav je moj pogled.

Brickman wrote:
Fer i Fsb su bolesno teški,

Zanimljiva izjava, ali ne bih rekao da je FSB bolesno težak faks. Ako te ne zanima onda je svaki faks težak.


14. May 2018. 11:50
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Eto jedno dogadanje ko stvoreno za pjurkia i mozda jos nekog ak vas mama pusti.

https://buwizz.com/buwizz-truck-trial/

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


15. May 2018. 10:16
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4808
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Auuuuu! Ja bi išo na to! :LEGO29:

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


15. May 2018. 11:57
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
cane wrote:
Brickman wrote:
Fer i Fsb su bolesno teški,

Zanimljiva izjava, ali ne bih rekao da je FSB bolesno težak faks. Ako te ne zanima onda je svaki faks težak.


U zadnjih par godina se fakat pogoršao po težini, pogotovo matematika i terma, koji i jesu eliminacijski predmeti.
Koliko sam čuo od kolega sa drugih godina navodno ove godine skoro nitko nije položio termu... Pod to mislim da je prošlo svega desetak ljudi...

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


15. May 2018. 21:56
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2444 posts ]  Go to page Previous  1 ... 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205 ... 245  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.