It is currently 28. Mar 2024. 10:10



Reply to topic  [ 2444 posts ]  Go to page Previous  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 245  Next
TEMA ZA ČAVRLJANJE 
Author Message
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Ak je netko kupovao novi cmf, molim vas recite mi da se ovaj bijeli bar može izvadit iz balona.

Treba mi i jedno i drugo, ali ne zajedno. :LEGO13:

Image

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


09. May 2018. 00:07
Profile WWW
User avatar

Joined: 20. Sep 2015. 20:02
Posts: 288
Location: Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Bez neke jace sile se ne odvaja. Koliko jace i dal dijelovi mogu prezivjeti? Nemam pojma, strah me isprobat :LEGO13:

_________________
YouTube channel BrickoMotion


09. May 2018. 08:15
Profile WWW
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Dobro, ali uglavnom nisu namjenjeni da se odvajaju. Tnx.
Bezveze, mislio sam da je doba tih zalijepljenih assemblya umrlo zajedno sa Scalom.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


09. May 2018. 08:47
Profile WWW
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Onaj prorez izgleda kao stvoren za odvajanje polovica balona... :LEGO22:

_________________
flickr YouTube Brickset


09. May 2018. 23:53
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Dec 2012. 10:34
Posts: 2688
Location: Gradište/Županja
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Jedno pitanje, nije vezano za LEGO...
Pitanje za informatičare i srodne... Znam da vas ima pa zato i pitam ovdje, nadam se da nije neki problem.
Mali mi završava osnovnu i želi se baviti informatikom, aktivan je u tome i u školi i sa dodatnim aktivnostima.
Već je išao i na robotiku i na programiranje... E sad, Sule mi je rekao da je možda najbolje elektrotehničku upisati.
U Vinkovcima ima čak i mehatronika... Pa et, vi koji radite sada u takvoj branši, šta vi predlažete?
Unaprijed zahvaljujem!

_________________
MOC Pages: http://www.mocpages.com/mocs.php?id=104982
Flickr: http://www.flickr.com/photos/monsinjor/
Brickshelf Gallery: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=511661


10. May 2018. 09:27
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Oct 2012. 17:01
Posts: 1117
Location: Zagreb/Vinkovci
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Zavisi što misli dalje. Ako ste sigurni da će ići na fakultet nakon srednje škole, onda gimnazija (opća ili matematička). U gimnaziji će dobiti najbolju podlogu za dalje (matematika, fizika) što će mu olakšati stvari kasnije na fakultetu.

Ako nije siguran za fakultet onda tehnička škola.

Stvar je u tome da niti u jednoj srednjoj školi on neće dobiti neko ogromno znanje iz informatike jer sustav jednostavno nije tako složen. Malo više stručnog znanja može dobiti u tehničkoj školi, pogotovo tu mislim na elektro smjer ili automatiku (mehatroniku). Gimnazija će mu biti bolja polja polazna točka za fakultet. Moja preporuka je da se ravnaš prema tome što misli dalje. I pokušaj na bilo koji način utjecati na njega da ide na fakultet :LEGO05:

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=sule


10. May 2018. 09:58
Profile
User avatar

Joined: 20. Sep 2015. 20:02
Posts: 288
Location: Zagreb
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Obzirom da sam "originalno" profesorica fizike i informatike, osjecam se prozvano :LEGO07:

Odgovor na pitanje ovisi o puno jos dodatnih faktora, npr sto bi vi/on htio? Vise znati o programiranju ili o samoj elektronici ili oboje? Zeli li dalje na fax? Koliku bi placu jednog dana volio imati? Sto ga najvise veseli u zivotu? Koliko je spreman raditi samostalno?

Po mom iskustvu, skola je relativno vazna, ali vazniji je profesor i sam ucenik. Znam za puno razvikanih mjesta koja su razvikana zato sto privlace klince koji rade sami na sebi pa ostvaruju super rezultate za skolu, sto skolu cini poznatijom i privlaci jos vise radisnih ucenika. Kad se raspitujete koja skola je na kakvom glasu, obavezno pitajte i zasto. MIOC je strasno uspjesan na natjecanjima iz mat i fiz zato sto su subotom bivsi ucenici (tad studenti) trenirali nove nade. To u principu puno veze sa samom skolom i uciteljima nije imalo, osim da su "dozvolili" da ti studenti tamo tako volontiraju.

Slicnih programa sada ima online koliko hoces, tako da je mozda i nije toliko vazno sto upise dokle god van skole uci sto ga zanima.

_________________
YouTube channel BrickoMotion


10. May 2018. 10:05
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Uh, sad će ispasti da sam pesimističan ali evo.

Neka uči njemački ili engleski i bježi odavde što prije.

_________________
Flickr


10. May 2018. 10:19
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 24. Jun 2011. 17:27
Posts: 1763
Location: Daruvar
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Sule99 wrote:
Zavisi što misli dalje. Ako ste sigurni da će ići na fakultet nakon srednje škole, onda gimnazija (opća ili matematička). U gimnaziji će dobiti najbolju podlogu za dalje (matematika, fizika) što će mu olakšati stvari kasnije na fakultetu.


Ovisi koji fakultet bi htio, ali ako bi htio na informatiku ili bilo koji drugi tehnički fakultet, ne bih nikako preporučio gimnaziju. Za tehničke fakultete najbolja podloga je elektrotehnička škola koja ima isti program matematike i fizike kao gimnazija, ali zato ima sve ostale predmete koji će mu trebati na fakultetu, a u gimanziji ih nema... Govorim iz iskustva jer su sa mnom studirali elektrotehniku ljudi koji su završili gimnaziju i imali su velikih problema sa stručnim predmetima jer nisu imali nikakvo predznanje.

Mehatronika isto nije loša...

_________________
Brickset
Flickr


10. May 2018. 11:10
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Oct 2012. 17:01
Posts: 1117
Location: Zagreb/Vinkovci
Post Re: TEMA ZA ČAVRLJANJE
Kod mene je slična situacija bila na fakultetu, i tu se slažem s Kekom vezano za stručne predmete. Imao sam i ja problema u prve dvije godine s osnovama elektrotehnike i drugim tehničkim predmetima.

Što se tiče matematike i fizike, možda je program identičan u gimnaziji i tehničkoj školi, ali meni iskustvo i okolina govori da prednost u znanju u ovim temeljnim predmetima ipak je na strani gimnazije. Probleme koje sam/smo imali s tehničkim predmetima smo vrlo brzo pohvatali. Također, ako pogledam svoje kolege, svi mi koji smo završili fakultet među prvima u generaciji smo 75% gimnazijalci, a tek 25% je bilo iz tehničke škole. To je istina bilo prije 9 godina, ne znam kakvo je sad stanje.

Nisam siguran, ali postoje i novi smjerovi na FERIT-u (osječka elektrotehnika) koji su po novom strogo orijentirani na IT sektor pa oni čak niti ne slušaju ove 'tehničke' kolegije koje smo mi imali, a ničemu mi danas ne služe osim malo općeg znanja kojeg sam dobio.

Također, ovo što je Jasna napisala je potpuno točno. Škola daje neke opće smjernice i informacije, slabo je kod nas u Hrvatskoj praktičnog učenja i rada. Na svakom pojedincu je da se osobno dodatno potrudi i istražuje ono što ga zanima i to će biti, uz školu, najveća vrijednost.

Najvažnije je prije odluke složiti si kakvu budućnost dijete želi i onda se po tome ravnati.

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=sule


10. May 2018. 12:23
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2444 posts ]  Go to page Previous  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 245  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.