It is currently 28. Mar 2024. 09:17



Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Vaš Prvi LEGO Set 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 30. Aug 2017. 10:37
Posts: 71
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
Moj prvi set je bio Wolfpack Castle (6075) koji je brat dobio za Božić,ali kako je to bilno popularno 90-ih, morali smo dijeliti igračke :D
Sjećam se kompliciranih uputa koje imam i dan danas, na kojima moraš gledati što je sve stavljeno u kojem koraku i koje su mnogo kompliciranije od današnjih.

Mislim da je generalno, ovo jedan od boljih setova koje sam ikad dobila/kupila - potencijal za igranje je nevjerojatan, stranice su mobilne, duh svijetli u mraku... savršeno.

Evo ga danas, stoji složen na polici s cijelom Wolfpack armijom koja je aktualni cimerov projekt.

Image


15. Oct 2017. 09:06
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
To je odličan set, tako malo kockica, a tako dobar i još gomila odličnih figova.

_________________
Flickr


15. Oct 2017. 09:18
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 16. Sep 2017. 19:35
Posts: 212
Location: Split
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
odličan,odličan!

_________________
https://brickset.com/sets/ownedby-sonjecka


15. Oct 2017. 09:57
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 01. Dec 2012. 11:04
Posts: 127
Location: ZG
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
Image

Uz malu pomoć Bricklinka mogao bi se cijeli obnoviti.

Figure će trebati kupiti nove. Konji su čitavi. :LEGO51:


29. Mar 2018. 16:12
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4807
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
Nije najstariji set kojeg sam imao kao klinac ali je prvi. Bilo je i "prvijih" ali sam bio premali da bi se sjećao koji su to bili. Zanimljivo mi je da sam kasnije čim sam uštedio nešto kupovao setove u dućanu koji su bili stariji od ovog a još uvijek na policama.

Image

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


30. Mar 2018. 09:32
Profile
AFOL

Joined: 21. Sep 2011. 11:00
Posts: 517
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
prvi, davne 89 dobiven
upute i dalje imam (iako ne u komadu) i sve kockice, pa cak i jedra iako su sva 4 potrgana i nemogu se prikvaciti
na bacvama vidljiv trag kamenca, jer iako set nije "plovio" obavezno me pratio na kupanje :LEGO03:


Image


30. Mar 2018. 11:42
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2014. 16:37
Posts: 182
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
Ovi castle lego od '88 pa sve do negdje '95 sa iznimkama u fantasy eri i lotr/hobbit koji spadaju pod to, su najbolje od Lega ikad.
Iako vjerojatno današnjim klincima izgledaju nezanimljivo, oni su imali dušu.
Ove sličice sa kutija su imale dušu, vic, humor, ideju. Ova smirujuća žuta boja u pozadini setova...
Kocke su bile kvalitetnije i sve je imalo više smisla u tim setovima.
Među prvim castle setovima su mi wolfpack kočija i dvorac i fire breathing fortress od Majista. Među zadnjima, ona plava kočija sa kraljem koji ima zlatnu kacigu.
Još se sjećam vožnje kući u autu sa wolfpack dvorcem u rukama (tata ga je složio, ja se igrao, šteta što nitko nije sačuvao kutiju)
Nikad nisam baš brijao na klasične vitezove, uvijek su mi draži bili ovi neki odmetnici, pobunjenici protiv kralja. Mada sam tada više volio gusare čak i western.
Starci mi nikad nisu uspjeli nabaviti neprežaljene setove od Forestmena koje sam vidio u nekom katalogu, i koje sam silno želio više od ičega od Lega.
Sve dok nisam otkrio bricklink koji ispunjava želje iz djetinjstva.... :LEGO63:


30. Mar 2018. 11:48
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 03. Jun 2013. 20:20
Posts: 1898
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
Ovaj 6074 Castle i dalje stoji na polici :LEGO04: Kupio ga u lokalnom Duty Free-ju back in the day.. Osim kutije ostalo sve čitavo i na broju i u relativno dobrom stanju.. Jedino bi se ta ‘špaga’ dala opet nabaviti :LEGO01:

_________________
Setovi koje imam: http://brickset.com/search/?ownedBy=Kristijan7


31. Mar 2018. 09:35
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 01. Dec 2012. 11:04
Posts: 127
Location: ZG
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
V-Borg wrote:
Nije najstariji set kojeg sam imao kao klinac ali je prvi. Bilo je i "prvijih" ali sam bio premali da bi se sjećao koji su to bili. Zanimljivo mi je da sam kasnije čim sam uštedio nešto kupovao setove u dućanu koji su bili stariji od ovog a još uvijek na policama.

Image

Hvala ti na ovome jer sam među starim legićima našao bijelu kacigu i ovaj znak i nikako nisam mogao razaznati koji bi to set bio. Imam hrpu kotača od hrpu auta i reko to je neki vatrogasni očito al nikak nisam na netu mogao naći koji je.
I čini mi se da je to taj. :)

Isto ima jedan Shell i jedan Astro set, tj. kockice od njih, a koje nemrem naći na netu da ih mogu opet složiti.

Ovaj vatrogasni mislim da bi se čak i mogao.


01. Apr 2018. 21:42
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4807
Post Re: Vaš Prvi LEGO Set
Hehe, da. ima i instrukcija na netu. Inače, sjećam se kako, kad sam ga dobio pokušao sam sve svašta od njega složiti. Mislim da je to neka vrsta očaja i neutažive želje za slaganjem progovarala iz mene. :LEGO16:

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


03. Apr 2018. 09:18
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 34 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.