It is currently 29. Mar 2024. 12:54



Reply to topic  [ 567 posts ]  Go to page Previous  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Next
LEGO- zanimljivosti 
Author Message
Redovni član kluba

Joined: 08. Jun 2015. 13:19
Posts: 227
Location: Zagreb
Post Re: LEGO- zanimljivosti
Evo npr.: Da se CMF-ovi pakiraju u male kartonske piramidalne tetrapake, smanjili bi kolicinu producirane i bacene plastike.

Ne spominjem koliko bi tek zaradili zbog nemogucnosti pipanja... :LEGO03:


05. Mar 2018. 17:40
Profile
User avatar

Joined: 20. Sep 2015. 20:02
Posts: 288
Location: Zagreb
Post Re: LEGO- zanimljivosti
Odrzivo se ne odnosi na bacanje, vec na kako se producira. Trosis li obnovljivi ili neobnovljivi resurs za proizvodnju.

A nije tako jednostavno skuzit kako i zasto se nesto pakira. Niposto nisam expert u tom podrucju, ali treba uzet u obzir koliko ce se pakiranja strgat u transportu, kutije trebaju lijepo moc stat u standardni shipping container, treba postojat stroj koji moze pakirat velike kolicine produkta na identican nacin sa minimalno gresaka..

Nije da mislim da LEGO ne moze vise napraviti po pitanju ekologije, ali vjerujem da oni bolje od nas poznaju svoju postojecu proceduru, pa mi svi ovi komentari zvuce ko "LEGO je tako glup sto to ne vidi, ja ipak znam bolje od njih gdje bi se prvo trebali poboljsati".

_________________
YouTube channel BrickoMotion


05. Mar 2018. 21:37
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: LEGO- zanimljivosti
Obnovljivo biogorivo koje se proizvodi od biljaka (kao i ovo što Lego planira) u biti na kraju kada se sve izračuna više uništava prirodu nego nafta. Tako da se meni čini da tu u biti glavni pokretač promjene nije ekologija uopće, nego da se nađe zamjena i alternativa za naftu, koja će se kažu potrošiti za 20-30 godina.

Što se plastike tiče, treba maksimalno 500 godina da se razgradi. Znači koliko god da bacamo plastiku za 500 godina će se sve riješiti samo od sebe.

_________________
Flickr


06. Mar 2018. 00:07
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 04. Sep 2014. 21:20
Posts: 202
Location: Ljubljana
Post Re: LEGO- zanimljivosti
Napisati če i da je Organic i non GMO i Gluten free.
Šatro priče o društvenoj odgovornosti jedne multinacionalke.
A onda mrmot zamota sve to u marketing...
Baš me zanima Lepin-ov odgovor. :fp:

_________________
Naši setovi
Galerija


06. Mar 2018. 07:52
Profile
AFOL

Joined: 21. Sep 2011. 11:00
Posts: 517
Post Re: LEGO- zanimljivosti
valjda ovo ide tu, financijsko izvjesce za proslu godinu

https://www.lego.com/nl-be/aboutus/news ... ults-2017/


06. Mar 2018. 10:58
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: LEGO- zanimljivosti
Toys R us je bankrotirao. Znam da kod nas nikada nije ni postojao, ali je ovo velika vijest za globalno tržište igračaka. Po Europi se vec par godina polako redom zatvaraju, sad je došlo i do SAD-a. https://mobile.nytimes.com/2018/03/14/b ... &smtyp=cur

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


14. Mar 2018. 23:48
Profile WWW
User avatar

Joined: 20. Sep 2015. 20:02
Posts: 288
Location: Zagreb
Post Re: LEGO- zanimljivosti
Za Toys'R'Us USA se vec dugo (od septembra) prica o bankrotu. Novo je sad bilo i da je UK snasla ista sudbina. Mene osobno zanima dal ce se to i u Njemačkoj desit jer onda maltene moram online narucivat, htjela ja to ili ne.
(ruka na srce, vec i ovako 90% svega kupujem online, no onda vise ni browsat uzivo ne bih mogla)

I kako to pisem se sjetim da imam prekrasan LEGO store u Berlinu :fp: tako da moram revidirat izjavu: zanima me samo hocel' bit snizenja povodom zatvaranja :LEGO16:

_________________
YouTube channel BrickoMotion


15. Mar 2018. 00:53
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: LEGO- zanimljivosti
S druge strane digitalne igračke (mislim igre), rastu i rastu, trenutno su jače od filmske industrije.

_________________
Flickr


15. Mar 2018. 09:05
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: LEGO- zanimljivosti
Zar ti nije ionako povoljnije kupovati u lego store i skupljati vip bodove?
U septembru su zatražili bankruptcy poglavlja 11, malo je drugačiji sustav nego kod nas, to je više kao upozorenje u kojem firme i dalje zadržavaju imovinu i imaju još sanse restrukturirati financije i izvući se.

Moj store u Francuskoj su zatvorili prije godinu dana, mislim da Europske trgovine neće biti pošteđene osim ako ih netko otkupi.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


15. Mar 2018. 09:10
Profile WWW
User avatar

Joined: 20. Sep 2015. 20:02
Posts: 288
Location: Zagreb
Post Re: LEGO- zanimljivosti
Sven_F wrote:
Zar ti nije ionako povoljnije kupovati u lego store i skupljati vip bodove?

Zacudili bi se koliko dobre akcije budu u Toys'R'Us ili (cak cesce) SpieleMax-u. Npr Ninjago brod je u LEGO storeu 170E, dok sam ga ja kupila za 120E (mislim SpieleMax). Generalno, Amazon ima najnize cijene za onako na random kupiti, ali s akcijama znaju ovih dvoje posteno i Amazon presisat. LEGO store je skoro uvijek najskuplja opcija. (no nije da me to sprjecava stalno im pare ostavljat, pogotovo kada se poklope 2-3 akcije za dobit neki set extra)
Ukratko, ako se jos netko preseli u Njemacku, mogu mu dat vodic kako najjeftinije kupovati legice :LEGO24:

I hvala na dodatnom pojasnjenju situacije s Toys'R'Usom :LEGO28:

_________________
YouTube channel BrickoMotion


15. Mar 2018. 21:49
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 567 posts ]  Go to page Previous  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.