It is currently 29. Mar 2024. 05:43



Reply to topic  [ 9 posts ] 
ideja za kupovinu 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post ideja za kupovinu
haj drugari.

Dobio sam ponudu da kupim 17 potpunih setova iz Bellvile Fairytale kolekcije, od kojeg pet zamokova, ukljucujuci i dva 7577, 7578, 5808, 5960, 5807 itd

za neverovatnih 250 e. Svi setovi kompletni.

Sta mislite o tome? Ideja mi je bila da od svega napravi veliku postavku za izlozbu. Imam dodatnih kockica za zelenis i slicno (i kilo clikitsa koji bi se dobro uklopili)

Dakle, pitanje je 1) sta mislite o ceni 2) Da li mislite da bi dobro izgledalo na izlozbi, ukombinovano u jednu celinu 3) da li mislite da je tolika investicija (plus jos 30e za shipping) opravdana, vznao za impakt koji moze diorama da napravi na izlozbi? Pritom, fokusirano ne na iskusne afole, vec na decu (a i na iskusne, zasto da ne)?

Poenta je da za 300e mogu da kupim 15.000 1x2 kockica. 15.ooo 1x2 kockica je ovo (bukvalno):
Image

1x2 kocke bi mi donele mnogo vise zadovoljstva u gradnji. Belville bi bila sjajna (i potpuno originalna) postavka na izlozbi. Sta bi vi izabrali?

hvala, evo par slika setova:
Image
Image
Image
Image
Image

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


25. Jan 2015. 11:57
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: ideja za kupovinu
Osobno smatram da nema smisla izlagati setove - eventualno modularcima popuniti city dioramu ili ako je neka geekovska konvencija u obzir dolaze npr. SW setovi (i to samo ako je to neophodno), al se otvoreno protivim izlaganju setova. Mislim, djeci je vjerojatno svejedno, al je meni to krajnje nekreativno - filozofija Lega je kreativnost i slaganje nečega novog od istih kockica.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


26. Jan 2015. 12:12
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: ideja za kupovinu
slazem se, stim da si pomenuo ono najbitnije - deci je zapravo svejedno, odlepice na potpuno istu kucu dva stola kasnije, iako su je videli pre toga i podjednako odlepili :)

Ali ako zelim da imam izlozbu odredjene povrsine, potrebne su mi i ovakve stvari... ali da, vec pretezem na stranu 1x2 kockica
kod njih je zeznuto sto mroam da kupim i sve druge kockce iste boje koje podrzavaju...

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


29. Jan 2015. 09:16
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: ideja za kupovinu
To ti je tak - ili kvantiteta il' kvaliteta...

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


29. Jan 2015. 12:02
Profile
AFOL

Joined: 01. Feb 2013. 11:49
Posts: 53
Post Re: ideja za kupovinu
Nisam baš u moc vodama ali aku so ove slike ti setovi nema mi to nekog smisla. Baš iz razloga što si već naoravio tu kulu tak da .... bilo bi mozda za ocekivat neki dodatak ili nesto na custom temu neku ....ne gotovi setovi.

Baš ovo šta je surduk napisao .... veća količina modularaca bi bila zanimljiva.

Jedina druga stvar od gotovih što bi meni mozda imalo smisla je city serija pa ono ako netko ima malo veću kolekciju to sve slozeno sa onim cestama i tak. Iako misllim da bi i tako nešto trebalo malo upotpunit sa onim creative serijama šta imaju puno kockica pa njih iskoristit za doradu samog grada.


03. Feb 2015. 10:34
Profile
User avatar

Joined: 09. Oct 2013. 18:31
Posts: 985
Post Re: ideja za kupovinu
zanimljiva ideja sa bellville dioramom. Ali slozio bih se da nije fora samo izlozit setove.


03. Feb 2015. 13:17
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 18. Jul 2011. 20:38
Posts: 820
Post Re: ideja za kupovinu
Belville je totalno moja ljubav, no moj stil je bitno drugačiji od cijele ove priče.
250€ i nije loša cijena, inače su odurno skupi setovi čak i u najraskupusanijem stanju.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Star2705


03. Feb 2015. 13:26
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: ideja za kupovinu
okej, odluka doneta, i dosta ste uticali na nju - kupicu gomilu gradivnih kockica umesto ovih setova.

ako iko bude zainteresovan za ove setove, radu cu dati link do prodavca (da ne trazim sad, ako nikog ne zanima)

Vezano za "ili kvalitet ili kvanitet", nekako se nadam da cu za par godina moci da pomirim jedno i drugo :)

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


03. Feb 2015. 13:27
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: ideja za kupovinu
hej drugari, imam jos jedno pitanje: da li je neko isprobao ovaj proizvod Lego kompanije:

LEGO® City Playmat

Item: 850929
link

U pitanju su (cini mi se) ulice na kartonu - kako se uklapaju u city diorame i vredi li imati ih na nekom mestu umesto ulica? Znam da nemaju studove, ali to bi se moglo zaobici tako sto bi minifigurine stajale na tajlovima sa studovima, tj ne bi padale. Nisam u potpunosti siguran ni da bi se uklopile sa 32x32 ulicama

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


25. Feb 2015. 13:55
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 9 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.