It is currently 29. Mar 2024. 06:38



Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Rasprava o kompletnosti rabljenih setova 
Author Message
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: prodaja setova
@brickman & hoplit: Isuse bože, pa kaj vi fakat ne kužite što znači "kompletan set". :fp: "Set" nije isto što i "model". Ako je nekome samo do "rješavanja" i to misli raditi aljkavo ovaj forum fakat nije mjesto za to. Prodao si A model toga seta sa kutijom, instrukcijama i krivim axelom, a ne set kako je navedeno u oglasu. Ako niste sigurni koji dijelovi dolaze u SETU, popis kockica koje dolaze u svakom SETU imate na bricklinku. Na popisu su i "extra kockice" koje dolaze u specifičnom, pogodite, SETU. Kaj da u pravila za prodaju setova stavim: "Samo kompletan set je "kompletan set"." ? Zamisli, čovjeku je toliko teško reći da je pogriješio da sad moram objašnjavat' razliku između seta i modela...to može proći na njuskalu, al ne i ovdje.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


29. Jan 2015. 19:49
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Feb 2013. 17:13
Posts: 134
Location: Karlovac
Post Re: prodaja setova
OK pogriješio sam idem ispravljat svoj prvi post , a toplo preporučujem i drugim prodavačima da nebi imali probleme kao i ja


29. Jan 2015. 19:54
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: prodaja setova
Extra djelovi nisu nikako dio seta vec služe kao zamjena ukoliko se neka od tih kockica zagubi. Zato su extra djelovi uvijek sitni jer se sitne kockice lakše gube. Ti djelovi ne služe za slaganje seta tako da je normalno da je set kompletan bez tih djelova. A ako nesto fali, a nije napomenuto ondašnje to greška prodavača. Usput, ja nudim 2 prstena i zamjenu za nesto kul pa se slobodno javite :)


29. Jan 2015. 20:29
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: prodaja setova
Najbolje da se napise kao na slici. Gundjalima ucijek ponudim povtat love. Tesko je biti 100 posto siguran da nesto fali. Zato postoje novi setovi. Ovo sa ovim technic setom je specifikum radi tih vise modela. Ugl prodajem svoje setove i cekiram sve. Uvijek se moze desiti greska i da se sve naknadno dogovoriti ako ima volje. Marin je los kupac jer je pefekcionsit. Ne mislim nis lose. Puno puta sam i ja kupio i ostao bez pokojeg komada. Ugl razumijem marina ali isto tako nisam nikada gledao te extra parts. Ovo sa lotr je stvarno specificno.


29. Jan 2015. 20:31
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: prodaja setova
Ja razumijem Marina, čovjek je kupio set koji mu se sviđa i nije bio kompletan, po meni ako je nesto 2 ili 3 u 1 sve kora biti kompletno zabave modele. Vjerujen da Hoplit nije htio nikoga zeznuti nego čovjek nije ni razmišljao o tom B modelu. Ne kupujem technic, ali kad kupujem creator 3 u 1 kupujem zbog glavnog modela. Naravno da moraju biti prisutne i kockice za ostale modele, ali pokušavam reci da možda Hoplit nije o tome razmišljao nego sako o glavnom modelu. Ne treba ga zbog toga javno linčovati iako bi ljubitelji fantasy&castle tema s foruma to možda i htjeli :)


29. Jan 2015. 20:38
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: prodaja setova
vid051 wrote:
Najbolje da se napise kao na slici. Gundjalima ucijek ponudim povtat love. Tesko je biti 100 posto siguran da nesto fali. Zato postoje novi setovi. Ovo sa ovim technic setom je specifikum radi tih vise modela. Ugl prodajem svoje setove i cekiram sve. Uvijek se moze desiti greska i da se sve naknadno dogovoriti ako ima volje. Marin je los kupac jer je pefekcionsit. Ne mislim nis lose. Puno puta sam i ja kupio i ostao bez pokojeg komada. Ugl razumijem marina ali isto tako nisam nikada gledao te extra parts. Ovo sa lotr je stvarno specificno.



Sad si me podsjetio na svoj vampire castle koji prodaješ za 750 kn i onda napišeš da bi trebao biti kompletan. Ne mislim ništa loše samo ja ne bi dao toliko novce, a da mozda nesto fali. Osobno volim da je set 100%kompletan. Tako da 'kao na slici' ne moze pisati jer se na slici ne moze sve vidjeti. No hard feelings samo mislim da netko nesto želi prodati onda se valja i potruditi kod prezentacije i informacije o proizvodu. To mislim za sve ne samo za tebe.


29. Jan 2015. 20:43
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 18. Jul 2011. 20:38
Posts: 820
Post Re: prodaja setova
Strašno mi je drago da je Marin započeo ovu temu javno i jako mi je žao što ću hoplitu spamati topic sa prodajom jer nisam imala s njim nikakav kontakt pa prema tome komentar ne ide direktno njemu.

"Sve kockice su na broju" je kao poštapalica na oglasima. To je možda ok na njuškalu (ako je i tamo) ali ovdje ne jer većina ljudi na ovom forumu ne želi da se 3 kockice zamijene tri veće/manje/druge boje ma koliko se uklapale te zamjenske tri. Već mi je navrh glave izgovora da netko "nije primjetio", "nije provjerio", "nije mislio da je važno". Ako su u oglasu sve kockice na broju, nakon što set dođe k meni i na mom stolu trebaju biti. I ne, ne mislim BROJATI kockice na slikama oglasa! Ako se netko bavi preprodajom rabljenih setova, mogao bi se toliko zainteresirati da zna što prodaje. Mislila sam da sam samo ja ljuta zbog toga i redovito su mi prodavači davali komentare da sam samo ja tako sitničava i da sam se jedino ja žalila i zašto mi je to uopće važno. Toliko sam se već razljutila nekoliko puta da sam se narogorušila čak i na ljude koji su sasvim ok. :LEGO50:

Priče o tome da to nije važno su prije svega prevara - jer svi ovdje znamo razliku u cijeni kompletnog i rasturenog seta i cijenu svake kockice.

Možda je zahtjev sa rezervnim kockicama meni pretjeran, bez obzira što i te kockice imaju svoju cijenu, jer setove većinom kupujem jer mi se sviđaju. Mijenjanje kockica, laganje za kompletnost seta i farbanje da se ne primjeti da se pola modela na kutiji ne može složiti.... :LEGO12:

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Star2705


29. Jan 2015. 20:44
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: prodaja setova
Slazem se. Meni se ne da provjeravati i nisam sada u stanju. Ali to je moj problwm i zato mogu izgubiti potrncijalne kupce. Ali sam to i naglasio. Uvijek se da dogovorit i oko cijene i oko detalja. Pa nisam ja ducan da zivim od toga a niti mi je namjera nekoga prevariti.


29. Jan 2015. 20:47
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: prodaja setova
Ma Vid znam samo eto kažem jer recimo mene bi to odbilo kad bih si mogao trenutno uzeti taj set. Tako da bi te sigurno molio da ga opet Pregledas. To kažem u dobroj namjeri jer ako je mene to odbilo koji nemam puno iskustva s kupovanjem rabljenih setova sigurno će odbiti one iskusne.


29. Jan 2015. 20:50
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: prodaja setova
Sve 5. Svjestan sam toga. Prodajem ga jer ne znam dicu sa setovima a u srcu molim boga da ne....


29. Jan 2015. 20:55
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.