It is currently 28. Mar 2024. 09:49



Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Rasprava o kompletnosti rabljenih setova 
Author Message
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Ovo je rasprava prebačena iz ove teme.

Nekompletan set je nekompletan set...bez obzira dal' ti u to ubrajaš rezervne dijelove koji dolaze u setu ili ne. Ubuduće samo napiši da u setu fale extra dijelovi i/ili da se ne može složiti B model. Vjerujem da nebi bilo potrebe za ovim da si tako naveo u oglasu. U mnogim setovima pod extra dijelove spadaju poprilično rijetki/skupi/specifični dijelovi koji su sami po sebi dosta skupi na BL-u, kao npr prsten iz LOTR-a.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


29. Jan 2015. 19:04
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: prodaja setova
Ne znam da li je itko na ovom forumu IKAD prodao rabljeni set sa ekstra dijelovima... Štoviše neznam nikog da je igdje prodao rabljeni set sa extra dijelovima. Al ok.
Marine ti si mogao bez problema pitat da li je moguća pretvorba u B model, tj jel sadrzi extra dijelove koji to omogucuju? Ako ti je bilo već tolko bitno za taj B-model.
Hoplit je očito htio prodati samo taj A-model koji je slikao i pripremio za prodaju, nije ni razmisljo da bi netko zelio B-model takoder. I ja bi tako da sam na njegovom mjestu.
A i mozes vidit na slici da nema dodatnih dijelova, jel...

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


29. Jan 2015. 19:12
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 02. Feb 2013. 17:13
Posts: 134
Location: Karlovac
Post Re: prodaja setova
Ali po tome manje više svi setovi na ovom forumu koji se prodaju su u biti nekompletni jel manje više koliko ja vidim svima je većini je važno da se set može složiti pa bi po meni pravilnije bilo napisati kompletan set bez extra dijelova i to bi trebalo uvrstiti pod pravila prodaje al to nije do mene već do vas iz upravnog odbora jel vidim da se ovdje iz sitnice znaju stvariti veliki nepotrebni problemi


29. Jan 2015. 19:15
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: prodaja setova
brickman, ako za nešto piše da je kompletno, onda se podrazumijeva da uključuje dijelove za sve modele koje set obuhvaća. ako piše kompletno, ja kao kupac nemam više što dodatno pitati. ako piše da nešto fali, onda pitam što fali i gledam jel mi to problem i hoću li svejedno uzeti set ili ne. dec d point.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


29. Jan 2015. 19:18
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: prodaja setova
Set je kompletan ako ima sve dijelove koji dolaze u njemu.
Ako nema ekstra dijelova, to treba navesti; ako nema dijelove za B-model, to treba navesti - u oba slučaja set nije kompletan.
Brickman wrote:
Marine ti si mogao bez problema pitat da li je moguća pretvorba u B model, tj jel sadrzi extra dijelove koji to omogucuju?
Ako piše da je set kompletan, zar to ne podrazumijeva da se može i B-model složiti?
Zar to treba pitati prije svake kupnje "kompletnog" seta?

Ne piše da je kompletan A-model (a ni to nije bio zbog krive osovine), nego da je kompletan set.

_________________
flickr YouTube Brickset


29. Jan 2015. 19:20
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: prodaja setova
Pa dobro istina, ali stvarno nisam nikad vidio nekoga da je tražio extra dijelove od rabljenog seta. Kad kupujem nešta rabljeno, bitno mi je da se set može složit i da su kockice ok.
Možda to ne shvaćam ko vi "slagači", ali eto. Mislim da je prevelika dilema oko ovoga.

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


29. Jan 2015. 19:26
Profile WWW
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: prodaja setova
Pa da - trebao si napisati da je bez extra dijelova i da fale dijelovi za B model, ništa više. ...ali kao što rekoh, npr. u jednom LOTR setu dolaze 2 prstena extra, a avg cijena mu je 4.58 kn. To je cca 10 kn razlike. (+od ostalih extra dijelova u tom setu dolazi i extra mač koji je cca 6 kn). Kaj sad, čovjek je očekivao kompletan set, nije ga dobio, prodavač je rekao da mu je svejedno za feedback pa se sad buni oko istog. Nije mi jasno. Molim vas da budete konkretni pri pisanju oglasa da se ovakve stvari ne dešavaju.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


29. Jan 2015. 19:26
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: prodaja setova
Mislim da bi ovo trebali dodat u Pravila za prodavače da je kompletan set set sa svime pa čak i extra dijelovima (čist ko napomena), pošto na forum dolazi mnogo ljudi koji bi se htjeli samo rješit setova i ne pomišljaju da bi netko htio i extra dijelove koji su dobili uz set.

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


29. Jan 2015. 19:30
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: prodaja setova
Meni ovo jako ovisi o "formatu" seta.
Ako je stari standardan set u kojem si dobio extra perce i dvije-tri kockice, onda se to obicno nekako "otpise".
Ako je neki - "napravi 2/3 modela" - set, pa fali 300 kockica, onda bi to trebalo napomenut...

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


29. Jan 2015. 19:36
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Feb 2013. 17:13
Posts: 134
Location: Karlovac
Post Re: prodaja setova
Ne bunim se radi pokude ako Marin misli da treba biti pokuda neka bude nego me smetaju nedefinirana pravila kompletnosti seta i to mislim da pod hitno treba staviti u Pravila za prodavače


29. Jan 2015. 19:41
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 58 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.