It is currently 28. Mar 2024. 09:37



Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Raznolikost Lego tema 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 26. Sep 2011. 00:26
Posts: 24
Location: Zagreb
Post Raznolikost Lego tema
Jesam li jedini kojem se čini da je Lego ove godine dosta jednoličan sa izborom tema?

Tu govorim isključivo o temama sa klasičnim minifigovima, tako da otpadaju Friends, Disney Princess, Minecraft, Mixels, Architecture i sl. stvari.

Čini mi se da se Lego jako proširio na te teme koje su netipične s obzirom na veličinu minifiga, a od ovih klasičnih je izbor postao dosta uzak.
Zapravo izgleda kao da su skoro sve teme vezane uz suvremeni "City" ili, eventualno, licencirani "Space" (Star Wars, dio Super Heroes). Arctic je zapravo City, samo sa hladnijim vremenom. Super Heroes, Ninja Turtles i Lego Movie su isto, više-manje, u gradskom ambijentu. Jedino Chima, Ninjago i Hobbit odskaču, makar Hobbita praktički ni nema više. Osim toga, Chima, Ninjago i Ninja Turtles su poprilično slične teme.

Čini se da su skoro sve one teme koje su se nalazile u drugačijim ambijentima ili u drugom vremenu dobile nogu (Pirati, Castle, Lone Ranger, Monster Fighters, Dino, Space; ili od starijih: Atlantis, Pharaoh's Quest).

Koliko vidim po najavama za iduću godinu, stvari neće biti puno drugačije, osim što dobivamo licencirani Dino i ne-baš-sjajno-dizajnirane Pirate. To će pomoći da bude malo veća raznovrsnost, ali s druge strane, i dalje bih htio vidjeti neki Space koji nije Star Wars, a da i ne govorim o nekoj novoj verziji Atlantisa/Aquazone. Castle bi također bio dobrodošao, no za njega ne sumnjam da će se pojaviti bar 2016, ako već ne iduće godine.

Što vi mislite o ponudi tema ove godine? Dovoljno raznoliko ili je bilo i boljih godina?


24. Sep 2014. 17:04
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: Raznolikost Lego tema
Bez brige, ove "stalne" teme (castle, pirati, space) uvijek rotiraju, pa cak i kad pauziraju godinu dvije - pojavi se licenca slicne tematike...
Ustvari zivcira vrtnja uvijek istih objekata unutar tih generickih tema - no ajde, svatko dijete zasluzuje u svoje doba imati mogucnost nabavljanja dvorca ili gusarskog broda, iako bi mogli tu i tamo biti malo kreativniji...

Zainteresirani za razne povijesne teme tradicionalno prigovaraju da ih fali u lego asortimanu.
Mislim da nema bas puno nade za neke nove "normalne" genericke teme - kad se i odluce za nesto, onda je ciljana publika mladji uzrast. Na sta to onda lici vidimo po ninjagu, chimi, friendsima i slicnom (onda tu ima i pratecih crtica, igrica, filmova, novina, knjiga) - bombardiranje do besvijesti

Jednostavno treba pratit kakvi blockbusteri su planirani u kinu, pa se nadati u tom smjeru...
Licencirani setovi su ipak puno razradjeniji od "generickih".
Jedino sto onda umjesto nekih neutralnih figura - imamo likove iz - obicno loseg - filma :LEGO09: (i to po jedno 5 komada istih)

I konacno - odgovor na pitanje iz posta :mrgreen:
Da, iduca godina se meni ne cini pretjerano zanimljiva i mislim da ce moj novcanik biti zahvalan za to.
U biti mi je za sada jedino par CMFova i Hobbit serija zanimljiva, no nismo jos vidjeli konacne slike ostalih setova...
Obzirom na moj novi posao - Space mi je takodjer vruca tema
Mozda cu jos nadoknadit par zeljenih propustenih setova, no sveukupno cu pokusat smanjit kolekciju...

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


24. Sep 2014. 17:51
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Sep 2011. 00:26
Posts: 24
Location: Zagreb
Post Re: Raznolikost Lego tema
Samo da pojasnim - ne mislim nužno da je Lego već duže vrijeme jednoličan, više se to odnosi na ovu godinu. Prošle godine je bilo dosta raznolikije (Lone Ranger, Galaxy Squad, Castle). Vjerojatno je većinu njihovih mjesta zauzeo Lego Movie, samo što mi ti setovi i nisu baš nešto, budući da se radi o nekakvom šašavom hibridu raznih tema. Lego Movie je zapravo nova verzija ovoga: http://www.bricklink.com/catalogList.as ... String=157

Ima mi smisla da se setovi u Castle i Pirate tematici ponavljaju, ali istina je da su Pirates of the Caribbean generalno bilo malo zanimljiviji od klasičnih Pirata jer su imali neke netipične scene.
Castle je to što je, no možda i tamo bude malo maštovitijih setova nakon što stave Hobbita u mirovinu. Volim povijesne teme, ali ne računam da će se tu pojaviti nešto novo. Jedino ako se zalomi neka licenca, makar ne znam što bi to moglo biti jer su u zadnje vrijeme hit filmovi većinom o superherojima. A i to sa ponavljanjem glavnih likova je istina. Vjerujem da već svi imaju cijelu armadu Jacka Sparrowa ili Gandalfa.

U neku ruku je sreća što meni već ova godina nije bila zanimljiva. Novčanik je svakako malo predahnuo. :D

Za Space bi mi bilo drago se pojavi nešto ovakvo:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6988-1
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6959-1
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6977-1
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6958-1
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6195-1
Makar ne mogu reći da je Galaxy Squad tu bio loš. Imao je neke fora setove.

Nego, to "smanjivanje kolekcije" je samo smanjivanje wish liste ili i neka rasprodaja? :D


24. Sep 2014. 21:24
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Raznolikost Lego tema
Ja nekako imam obicaj kupovati setove u zalazu odnosno proslogodisnje, jer tako imam dovoljno vremena da objektivno procijenim u sto se isplati uloziti u odnosu na setove koji su izasli u tekucoj godini.
Ali da... Nekako jesu jednolicne teme. Chima se razmahala, imas i ultra agente...
Monster fightersi su daleko najbolja ne-licencirana ne-standardna tema u zarnjih 10 godina, usudio bih se rwci...

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


24. Sep 2014. 22:54
Profile
User avatar

Joined: 12. Oct 2011. 23:26
Posts: 436
Post Re: Raznolikost Lego tema
Anathem wrote:
osim što dobivamo licencirani Dino

Što Jurrasic park ili?

Di si to vidio? Volio bih pročitati nešto više.

_________________
Brickset
Flickr


25. Sep 2014. 00:07
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Raznolikost Lego tema
Procurlie su fotke prošli tjedan, ali su brzo maknute sa neta.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


25. Sep 2014. 00:10
Profile
User avatar

Joined: 12. Oct 2011. 23:26
Posts: 436
Post Re: Raznolikost Lego tema
A jel se zna koja je licenca?

Jurassic world ili?

_________________
Brickset
Flickr


25. Sep 2014. 01:57
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Raznolikost Lego tema
Da

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


25. Sep 2014. 07:39
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Raznolikost Lego tema
Jel netko zna tko je dizajnirao Space Police III temu? Brodovi negativaca su mi vrlo "swooshabilni". :mrgreen: Da opet izađe tako nešto, mislim da bi se bacio u kompletiranje teme. Ultra Agents i Galaxy Squad su na tom smjeru, al to nije to osim par iznimki. Sreća u nesreći je ta da mi nije bog-zna-kaj sjelo od tema za 2015. Veselim se piratima, ali kao što netko reće, setovi nisu neka sreća. Teško da će nadmašiti zlatno doba sa Islanderima. Kaj se tiče licenciranih tema, PotC je zamijenio pirate na par godina, nije bilo loše, ali za mene preskupo. Strašno mi je žao što je zadnji Conan izuzetno loš film, da film valja, to bi bila tema ipol. Žao mi je što castle danas ima samo dvije frakcije za razliku od prije 15 godina. Lijepo bi bilo imati barbare i ponovo vidjeti Robin Hudove (foresters) i Wolfpack. Nekak imam dojam da bu 2015. bila kiks kaj se tiče nas koji ne brijemo na feminizirane teme, mada se meni taj koncept gadi nadam se da će pokrenuti temu koja je ženska, ali ne i stereotipna kao npr. ovaj projekt.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


25. Sep 2014. 09:04
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Raznolikost Lego tema
gade ti se ženske teme, a već te vidim kako na PaBu elf ogradu u kilama tovariš :LEGO24:

oću reć, svako zlo za neko dobro. ti girly setovi su prepuni vrhunskih kockica, a odbojnost prema kupnji setova samo je plus za novčanik

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


25. Sep 2014. 09:18
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 64 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.