It is currently 19. Apr 2024. 05:12



This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 46 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Recenzije novih setova - Castle & Pirates 
Author Message
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
Upravo o tome sam pričao s njim (Exile-om) u Dubrovniku!

Nije da je Google loš u prevođenju, nego se na forumu ne piše gramatički ispravno i onda Google ne zna što bi, a Exile ima krive prijevode i zato je toliko isključen iz svih naših rasprava. Zato i jer nije naučio hrvatski, to jest. :LEGO21:

_________________
flickr YouTube Brickset


30. Apr 2009. 23:19
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 08. Dec 2008. 22:06
Posts: 1151
Location: OS/ZG
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
ok...to je dobar razlog..ali onda bi trebali nastojat koristit jednostavne neprosirene, tu i tamo nesto prosirit nekim pridjevom.. recenice s kojim google nema problema..izbjegavat lokalne izraze...mogli bi sveglagole pisat infinitivu a sve imenice u nominativu i koristit prijedloge kako se vec koriste u engleskom...

_________________
Ostvariti svoje snove. M.V.


30. Apr 2009. 23:22
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 17. Feb 2009. 15:13
Posts: 71
Location: Pula/Velika Gorica, Croatia
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
Hmm, tom logikom onda mi ne bi ništa razumjeli! To ti je samo invertiranje problema!

Ja sam htjeti biti vatrogasac! Ako me razumiješ! :LEGO03:

_________________
Brickset


01. May 2009. 04:19
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 08. Dec 2008. 22:06
Posts: 1151
Location: OS/ZG
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
Ja razumjeti tebe! :LEGO02:

_________________
Ostvariti svoje snove. M.V.


01. May 2009. 11:48
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Jan 2009. 13:02
Posts: 1220
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
kost_u_grlu wrote:
ok...to je dobar razlog..ali onda bi trebali nastojat koristit jednostavne neprosirene, tu i tamo nesto prosirit nekim pridjevom.. recenice s kojim google nema problema..izbjegavat lokalne izraze...mogli bi sveglagole pisat infinitivu a sve imenice u nominativu i koristit prijedloge kako se vec koriste u engleskom...


:LEGO16: :LEGO16: :LEGO16: ja skoro ugušio sebe sa čaša voda..... šalu na stranu, tu se vidi sva kompliciranost i težina, ali i ljepota našega jezika i upravo ga zato trebamo očuvati i upravo se zato moramo potruditi naučiti ga dobro i to znanje prenjesti na nove generacije. Marine, svaka ti čast, samo tako nastavi dalje....

_________________
A Gentleman will walk, but never run...iliti po našku, Tko je žurio vrat je slomio!!


07. May 2009. 16:35
Profile
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
na stranu sto nije jos izaslo...ja se apsolutno ne vidim da cu se bas potrgat da ovo kupim.

poprilicno su mi razocaravajuci setovi...recimo kings battle chariot mi nema niti napetih djelova, nevjerojatno mi je ruzna ova skrinja...ajd ona siva iz viking serije je jos mogla proci ali ova zlatnozuta sta vec je katastrofa...jedini plus u cijeloj prici mi je kaj dobijes 2 orka i cinjenica da oba imaju stitove...i osim toga....ne vidim nista korisno od seta...

Drawbridge Defence mi je ono....previse kkII kopija...bilo je tih drawbrige setova vec gro...to sto cu dobiti dvorsku ludu i prelose napravljenu kraljicu il kaj vec mi opce nije napeto...brijem da jos ajd onaj prvi cu kupiti ali ovaj drugi set nema sanse...fakat mi je ono totalno nezanimljiv...

Trolls Mountain Fortress ...e sad tu vec ima par zanimljivih stvari...ima zanimljivih kocaka i iskoristivih kocaka, ima zanimljivih figurica - tipa novi trolovi ,novi ork shaman...ali opet set generalno fakat izgleda banana...onak ko da ga je neki 5 godisnjak radio a ne dizajnerski tim...a i kostat ce ziher 700ak kuna ko i ostali takvi setovi....tak da ono...


generalno moje misljenje je da je najbolji 2009 set koji je izasao iz castle serije Medieval Market Village koj je 10 klasa iznat svega ovog zajedno i jede ove setove koji dolaze za dorucak. da su se bar donekle potrudili ostati na toj kvaliteti ili bar na kvaliteti 2008/07 koja je iznjedrila par genijalnih castle fantasy setova


09. May 2009. 13:14
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
davor wrote:
na stranu sto nije jos izaslo...ja se apsolutno ne vidim da cu se bas potrgat da ovo kupim.


Poštena kritika, ali se ipak ne mogu složiti.
Chariot je i meni bez veze, osim kao army-builder. Sviđaju mi se veliki kotači, a ove plave zakrivljene me više frustriraju nego da bi ih htio imati. Što se kovčega tiče, ne znam ni je koji materijal da boja predstavlja, pa ne može valjda biti zlatni kovčeg? To nema smisla!
Zaključak: Možda kupim.

Drawbridge Defence podsjeća na kkII to je istina živa, ali ipak vjerujem da nije. Puno je sličniji onom Tower Raidu iz 2008 i nadvozuje se na njega. Kraljica mi je must-have, ali vitez u zlatnome - jao!!!
Zaključak: Obavezno kupim!

Trolls Mountain Fortress ... na žalost ne mogu je bolje proučiti. Na prvi pogled izgleda skupo. Super je što napono izlazi malo drukčiji troll (ork), tupasto mi je da su im sve face dosad bile iste.
Zaključak: Kupim ako procjenim da nije preskup!

MMV jednostavno nije usporediv s ovim setovima. Iako mu na kutiji piše Castle, to je teško set koji se može brojati sa Castle edicijom, to je ekskluzivan set, posebne namjene i publike.

_________________
Image
storyatures.com


09. May 2009. 14:51
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 29. Jan 2009. 22:39
Posts: 1281
Location: Split
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
ja stvarno imam previse minifigova u usporedbi sa kockama...danasnji setovi uglavnom ne sadrze puno kocaka za gradnju kuca i tako....sta ne naprave jos koji castle set kao MMV sa kucama...

_________________
Image

[Reveal] Spoiler:
Otvarajte na vlastitu odgovornost.
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
Upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Upozoravam vas...
[Reveal] Spoiler:
Zadnje upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Još malo...
[Reveal] Spoiler:
Zbog ćega trošite vrijeme na čitanje ovih bezvezarija , a ne na LEGO ?


09. May 2009. 16:45
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 27. Nov 2008. 21:52
Posts: 696
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
ja mislim da je mmv napravljen za neko castle natjecanje pa je to onda lego otkupio od nekoga


09. May 2009. 20:56
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 29. Jan 2009. 22:39
Posts: 1281
Location: Split
Post Re: Recenzije novih setova - Castle & Pirates
da, i ja sam to promislio...nema lego toliko mašte da napravi MMV :LEGO16: :LEGO23:

_________________
Image

[Reveal] Spoiler:
Otvarajte na vlastitu odgovornost.
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
[Reveal] Spoiler:
Upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Upozoravam vas...
[Reveal] Spoiler:
Zadnje upozorenje...
[Reveal] Spoiler:
Još malo...
[Reveal] Spoiler:
Zbog ćega trošite vrijeme na čitanje ovih bezvezarija , a ne na LEGO ?


09. May 2009. 20:58
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 46 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.