It is currently 28. Mar 2024. 09:14



Reply to topic  [ 60 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
NAJRECENZIJA 2013.! (laureati na str. 5) 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Ja bih volio vidjet i statistiku/analitiku (obzirom da mi je to struka, odnosno profesionalna deformacija, kad se Eustahije već krenuo statističarit), koliko su nominacija zaradili veći/skuplji/ekskluzivniji setovi.., a koliko setovi manjih dimenzija/dostupniji..?
Jerbo mi se čini odokativnom/površnom metodom pregleda komentara na pojedine recenzije, da veći time i skuplji setovi imaju prirodno predznak "i ja bih ga volio imat", čime automatski zarađuje autorovu veću posvećenost (kvalitetniju) recenziju.
Naravno, to kasnije utječe i na pozitivne komentare na istu, više nominacija.., petlja iz koje se nemoguće izvuć...
Velim, nisam baš objektivan, obzirom da nisam pročitao većinu recenzija (i ne skupljam setove), ali mi sve nekako vuće na "što veći, skuplji set, to bolja recenzija/zanimljivija, bolji komentari.., više nominacija"
Ispravite me ako griješim...
Sve gore napisano vodi ka prijedlogu, da se dogodine razrade pojedine kategorije nominacija, mali set, srednji set, veliki set...
Jerbo mi se čini da uvijek "veliko" pojede "malo"...
Unaprijed hvala na razumijevanju, uz poz!


22. Jun 2013. 07:50
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Jest - veci set - vise prostora za razmahivanje, no i vise posla...
I meni se cini da je tesko ocijeniti samu recenziju, a zanemariti nekakvu subjektivnu naklonost prema setu...
Ja definitivno ne citam sve recenzije, pogotovo ako imam set ili ako me tema bas ne zanima - ako je "na rubu" onda sam ju vec vjerojatno procitala na EB..
Iznimka ako je neki stariji set - (ja barem) sam htjela nagraditi neke aktivnije autore kao hoplit i cane koji recenziraju starije setove, pa sam izabrala po jednu njihovu recenziju...
No, mislim da je dobro da postoji bar neka akcija na forumu, te bit zahvalan da ipak neki sponzor poklanja setove :LEGO04:


P.S. ja sam u svom glasanju jos htjela objasnit zasto, no necu sad vise editirat post da nebi bilo sumnjivo...

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


22. Jun 2013. 08:55
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
bas iz tog razloga sam ja nominirao _ž_(a) i BrickmanaX ...
_ž_ je recenzirao minifigure koje su jeftine..iako onda nisu bile toliko dostupne mozda kao danas ali eto..steta ...
BrickmanX recenziju za set koji je gotovo u svakom ducanu dostupan i po ne nekoj extra velikoj cijeni .a set mi uopce nije zanimljiv niti bi ga kupio ali nacin i obrada recenzije je super..
naravno i neke recenzije jer mi je set ono wow ..
pokusao sam obuhvatiti siroku paletu..a ne samo setove koje bi kupio iz meni najzanimljivije teme.

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


22. Jun 2013. 09:17
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Svatko je mogao nominirati recenzije prema vlastitim razmišljanjima i prioritetima - neki su se pritom pomogli preporukama iz uvodnog posta, neki su išli drugim putem. Neki su proučili sve recenzije, neki već u startu radili prvu eliminaciju... Nekima je mogućnost nominacije samo pet recenzija bila ograničavajuća, neki su nominirali samo jednu... sve su to regularni putevi u postupku nominacije. Uostalom, općenito, dobro znamo da su o tome je li veličina bitna mišljenja podijeljena. :LEGO75:

Boba, slobodno ti editiraj i dopiši objašnjenja - da i želiš napraviti nešto nečasno, tvoje nominacije su evidentirane i arhivirane i lako se provjeri jesi li zamutila vodu. :LEGO05:


22. Jun 2013. 09:55
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Doublepost... :LEGO15:

Daaameee i gospodooo...!

Image
(Ne, to nije moja kreacija, nego neki tip na youtubeu pokazuje How to build a red curtain.)

Trenutak istine se približava.
Članovi foruma učinili su svoje i odradili mukotrpne nominacije.
Članovi Kluba prihvatili su izazov (netko više, netko manje) i ispisali svoj pravorijek.

U ovom trenutku glasanje je iza nas.

Nije bilo lako - recenzija na ovom forumu je općenito mnogo, a dobrih recenzija samo nešto malo više od odličnih.

Podsjetit ću još jednom na to koji su sve recenzenti bili nominirani (baš mi se sviđa taj hall of fame):

Image

Svima još jednom u ime Kluba čestitam na nominacijama - bez obzira na to gdje se koja recenzija u konačnom poretku našla, nominacija znači da ste zapaženi kao kvalitetan autor.

A evo na jednom mjestu i citat s glasačkog topica u kojem se vidi koje su konkretne recenzije zaradile najviše nominacija:

U nominacijskim postovima članovi foruma wrote:
Image x 10

10193 Medieval Market Village, autor gogzzzz, nominirali Deni, pjurkovi, Galadriel, Domagoj905, pepe, dudek, Brickman X, cane, boba_jagoda, Star2705

Image x 8

9516 Jabba's Palace, autor vid051, nominirali Deni, pjurkovi, sven505, Galadriel, pepe, Brickman X, cane, Star2705

Image x 5

4209 Fire Plane, autor Brickman X, nominirali gogzzzz, sven505, Eustahije, nik200, Star2705

8110 Unimog U400, autor Marin, nominirali pjurkovi, gogzzzz, Jony Prah, pepe, nik200

10213 Space Shuttle Adventure, autor TataSonicni, nominirali Eustahije, Galadriel, Brickman X, cane, boba_jagoda

10218 Pet Shop, autor vid051, nominirali Jony Prah, Domagoj905, dudek, Brickman X, Hrczs1

Image x 3

10188 Death Star, autor 4olic, nominirali vid051, sven505, pepe

4840 The Burrow, autorica Galadriel, nominirali vid051, Domagoj905, Star2705

10223 Kingdoms Joust, autor vid051, nominirali gogzzzz, Brickman X, boba_jagoda


Bravooooo...!

Image
(Ove vesele tete su pak s OVOG linka.)

Jesu li i glasači raspodijelili svoje glasove slično broju nominacija pojedine recenzije?
Jesu li pogriješili oni koji nisu htjeli nominirati već nominiranu recenziju, pa ona zato gleda u leđa nekoj s istim brojem glasova?

Tko dobiva koju od Emmezetinih nagrada?

Još treba sve jednom prekontrolirati, da negdje nešto nije krivo zbrojeno i onda ćete saznati, prema voznom redu.

Uskoro.

Čak prije nego što Hrvatska uđe u Europsku uniju.

:LEGO24:

U međuvremenu, zabavlja vas popularan vokalnoinstrumentalni sastav s još poznatijeg stejđa!

Image
Uz prave ključne riječi, do ove fotke doći ćete preko STRANICE na kojoj piše This ain’t no Justin Bieber concert, it’s a LEGO concert! Hehehe! Ali zapravo sve što trebate oko toga možete naći i na ovom forumu.

Smijete nešto i komentirati. Ako vam razglas nije preglasan. :LEGO17:


29. Jun 2013. 00:01
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Quote:
Smijete nešto i komentirati.


Oke može.
MAIFNA (...) OH


[Reveal] Spoiler:
Nemojte mi dat ban zbog ovog. :LEGO05:

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


Last edited by Eustahije on 29. Jun 2013. 09:43, edited 2 times in total.

Od bana si se izvukao, ali sam ti skratio mudru misao jer je dugačka riječ nepotrebno širila ekran.



29. Jun 2013. 00:58
Profile WWW
User avatar

Joined: 25. Aug 2010. 17:17
Posts: 575
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Puknut ću od napetosti!!! :LEGO34:

_________________
Long live The Emperor!

Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.


29. Jun 2013. 09:05
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Pa koliko treba da se pobroje ti silni glasovi? :LEGO07:


29. Jun 2013. 17:54
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
Waiting . . . . .

_________________
Flickr


30. Jun 2013. 13:02
Profile
User avatar

Joined: 17. Jun 2010. 20:01
Posts: 5260
Location: Zagreb, Hrvatska
Post Re: NAJRECENZIJA 2013.!
možda se rezultati pojave nakon ponoći... prvi EUnijski izborni rezultati :LEGO05:

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedby=dudek


30. Jun 2013. 18:05
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 60 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.