It is currently 28. Mar 2024. 13:29



This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 2 posts ] 
Kings and kingdoms-castle igra 

Sviđa li vam se nova igra
NE 10%  10%  [ 1 ]
DA 30%  30%  [ 3 ]
Jedva cekam 0%  0%  [ 0 ]
Pre komplicirana je 20%  20%  [ 2 ]
Nemam vremena za to 10%  10%  [ 1 ]
Nije mi nesto 10%  10%  [ 1 ]
vidjeti cu 20%  20%  [ 2 ]
nesto drugo 0%  0%  [ 0 ]
Total votes : 10

Kings and kingdoms-castle igra 
Author Message
Mlađi forumaš
User avatar

Joined: 07. Mar 2011. 16:06
Posts: 321
Location: Split
Post Kings and kingdoms-castle igra
Molim vas nemojte pisati nista u temu, ako imate pitanja i zelite uci u igru javite mi se na pm

Odlucio sam napraviti novu igru. Nece biti kao obicna gradnja moceva, nego strateska borba 5 carstava

Regrutacije otvorene
igra je za 5 igraca ( 1 igrac 1 carstvo)

Carsto liona (easy tezina)
Carstvo trolova (easy tezina)
Carstvo Dragona (easy tezina)
Carstvo Patuljaka (medium tezina)
Carstvo kostrua (Hardcore tezina)

Karta:

Image

(ignorirajte svijetlo zelenu i ljubicasto-plavu (to ce biti otvoreno ako bude dosta ljudi htjelo igrati)

carstva:

Tamo zelena : Dragoni
siva: Kosturi - sven505
Zuta: patuljci
Smeđa: trolovi
Crvena: Lioni

sad postoje i ovi kvadratici sa objasnjenjem na slici

za lakse objasnjenje uzet cemo primjer patuljaka

uz njih je vezana boja roza,te oni imaju jedan rozi kvardratic u njihovom (zutom) carstvu.To znaci da dobijaju 1 patuljka dnevno, kad osvoje polje B2 kvadrat je njihov, te dobijaju jos jedan kvadrat te imaju 2 roza kvadrata. To znaci da dobijaju 2 Patuljka dnevno, tako je isto za svako carstvo (dragoni, lioni....). vidjet cete da skeletoni nemaju boju uz svoje ima. oni kada osvoje polje, dobijaju 5 kostora + ljudstvo sto su izgubili ( npr. u bitci su izgubili 7 ljudi, dobit ce 7 ljudi kojih su izgubili + 5 ljudi jer su pobjedili sve zajedno 12). ako izgube ne dobijaju nista

Pomicanje vojske na karti:
[Uzeti cemo da je Deni Vođa dragonsa]
[Uzeti cemo da je Brickman X Vođa kostura]
{sva slicnost sa pravim osobama je slucajna}
Uzet cemo primjer dragonsa. oni pocinju igru na polju A1 sa 5 pjesastva + 1 zapovjednik + 1 strijelac(to se dobije na pocetku igre). te meni deni posalje poruku makni vojsku sa polja A1 na A2. te je sa tim njegov potez gotov (1 potez 1 dan). Sutra dan deni dobija 1 covjeka na polje A3 (zato sto je tu njegovo selo, on meni posalje poruku zelim se maknuti na A3 . on tu moze izabrati 3 stvari :
1) tog 1 covjeka pripoiti sebi u vojsku pa da ima 6 pjesastva + 1 začpovjednik + 1 stijelac.
2) ostavit ga tu da cuva selo.
3) pricekati jos 3 poteza da skupi 4 pjesastva, te 3 covjeka pretvoriti u zapovjednika da ima 1 pješaka + 1 zapovjednika, te proglasi da je to 2. armija. ( bez zapovjednika se ne mogu ljudi micati).

Uzmimo da je uzeo 3. izbor sada ima 2 armije

1. armija je na B2
2. armija je A3

ajmo reci da deni posalje meni poruku zelim napasit kosture sa 1. armijom (zato sto na b3 ima malo sivoga), a 2. armiju cu malo odmirt i necu sa njima nista raditi. brickman X ima svoju armiju na B3. pravilo je da deni treba pricekati 2 dana da osvoji polje bez armije na njemu (dva dana od proglasenja napada) ajmo reci da brickman sutra vidi da je deni napao (to je 1. dan) te posalje svoju armiju sa B3 na njega tu se oni bore, sada deni moze izabrati hoce li pripomoci sa 2. armijom 1. armiju, hoce li napasti A4 ili neko drugo polje (zato sto je neobranjeno)ili moze pricekati

Uskoro ostatak, ako vam nesto nije jasno ( cega ce biti puno) javite se na pm ili u komentar ( al nemojte puno)

_________________
neke dobre pjesme:
https://www.youtube.com/watch?v=dpmAY059TTY
https://www.youtube.com/watch?v=E9VhD4SccSE
https://www.youtube.com/watch?v=Y6ljFaKRTrI
https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ


The king is dead, long live the king!!!


Last edited by LegoMan4 on 17. Jun 2013. 14:07, edited 1 time in total.



17. Jun 2013. 12:12
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Kings and kingdoms-castle igra
Oni kojima je škola gotova nemaju opravdanja da se ne uključe, ha? :LEGO05:

Bravo.


17. Jun 2013. 13:17
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.