It is currently 28. Mar 2024. 09:43



Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja! 
Author Message
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja!
Dragi prodavači,

donijeli smo nova pravila za postavljanje oglasa kako bi kupci imali bolji uvid u ono što se prodaje te kako bi se izbjegle neke neugodnosti po završetku trgovanja.

Kada prodavač objavi oglas, on MORA sadržavati sljedeće:

1. fotografiju seta ili dijelova (koju je prodavač osobno snimio, dakle ne sliku preuzetu s interneta) koje prodavač prodaje (dakle ne dolazi u obzir da stavi sliku policajca noge+torzo+glava i onda uz to napiše da nudi još i pištolj i kapu, ali da nije fotografirao. Također, ne može staviti sliku policajca u punoj opremi i onda reći da policajac dolazi bez glave ili kose), odnosno na slici MORA biti sve što se nudi u oglasu, tj. ono što je na slici mora biti ono što kupac dobiva
2. točan opis i stanje dijelova (nove/stare kockice, oštećene ili ne, ako je set dolazi li s kutijom ili ne, itd.)
3. cijenu
4. svaku eventualnu nadopunu ponude prodavač mora staviti u prvi post, a ne dodavati nove postove

Svi oglasi koji ne budu poštovali ova pravila odmah će se brisati, a prodavač će privatnom porukom biti obaviješten o razlogu brisanja.

Ako prodavač dobije 3 negativna komentara (dobro argumentirana) i ne potrudi se ispraviti lošu trgovinu, dobiva zabranu daljnje prodaje na marketu, no i dalje može pisati po forumu. Ako prekrši zabranu i objavi oglas, dobiva trajni ban s foruma.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


24. Jun 2012. 22:33
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 30. May 2012. 15:35
Posts: 133
Post Re: Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja
Galadriel wrote:
4. svaku eventualnu nadopunu ponude prodavač mora staviti u prvi post, a ne dodavati nove postove

A smije li se u tom slucaju oglas bumpati? Jer kako bi inace potencijalni kupci znali da ima nesto novo?


25. Jun 2012. 01:46
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja
Smije se bumpati kao i dosad, samo sve novo što se dodaje treba ići u prvi post da bi bilo preglednije ako se tema protegne na više stranica.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


25. Jun 2012. 02:30
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja
Ako smijem malo razraditi odgovor, da ne bude zabune: ovo smije se bumpati kao i dosad znači "kao i dosad, ne smije se bumpati tako da ne napišeš ništa novo, ali smije se podići oglas tako da napišeš da u prvom postu ima promjena u ponudi".

...da ne bi sad svi odjednom počeli pisati *bump* ... :LEGO05:

A da podsjetimo, u sklopu općih pravila foruma postoje i opća pravila trgovanja:

- Klub "Kockice" nema utjecaj na transakcije i nije za njih odgovoran: kupujete, prodajete i mijenjate isključivo na vlastitu odgovornost!
- Na forumu se kupuju, prodaju ili mijenjaju isključivo LEGO kockice ili roba u vezi s LEGO-om, i to isključivo na dijelu foruma koji je za to predviđen. Ako diskusija o tome krene u druge topice, gdje joj nije mjesto, bit će prebačena, a član upozoren privatnom porukom. Nastavi li i dalje narušavati pravila dobit će privremenu zabranu pisanja na forumu (ban).
- Od svakog tko objavljuje da nešto kupuje, prodaje ili mijenja očekuje se da zainteresiranima bude dostupan dok transakcija traje (na temi ili privatnim porukama): ako putujete na pusti otok, prodaju kockica objavite tek kad se vratite s njega!
- Članovi se mole da detalje zaključivanja transakcije koji nisu relevantni za ostale članove foruma dogovaraju privatnim porukama. Javno se objavljuju pitanja, odgovori i komentari koji mogu zanimati sve zainteresirane sudionike foruma, sve dok su u direktnoj vezi s konkretnom transakcijom iz teme.
- Prodavač je dužan označiti ili javiti koji su predmeti/setovi prodani, ali ne i reći ime kupca. Kad je cijela transakcija iz posta završena (npr. sve ponuđeno je prodano ili je prodavač odustao od prodaje), to treba napisati, da moderatori temu zaključaju i arhiviraju.
- Reklamiranje vlastite trgovine kroz cijeli market strogo je zabranjeno: svaki prodavač ima pravo na jednu temu u kojoj će objavljivati informacije bitne za svoju trgovinu.
- Iz naslova teme mora biti jasno što je predmet transakcije: nisu dozvoljeni naslovi tipa "Kupujem!!!!" "Hitno prodajem", već "Prodajem: 4569 SW party" ili "Tražim islanders minifigove".
- Postovi u kategoriji "LEGO Market" trebaju biti u odgovarajućem odjeljku (kupujem, prodajem, mijenjam).
- ponude u odjeljku "prodajem" moraju sadžavati sliku seta ili dijelova koje prodavač prodaje (iz slike i pratećeg teksta mora biti nedvosmisleno jasno što su predmeti prodaje), točan opis i stanje dijelova i cijenu; svaka kasnija promjena ponude mora biti objavljena i u prvom postu, editiranjem teksta
- Radi preglednosti i urednosti sve teme koje neće biti aktivne više od tri mjeseca u temi "LEGO Market" bit će premješteni u arhivu. U temi se ne smije objavljivati novi tekst koji ne sadrži novu informaciju, nego služi samo da je se osvježi: ako za vašu kockicu nema zainteresiranih, "bumpanje" teme ih neće stvoriti!
- U kategoriji "LEGO Market" mogu se otvarati novi postovi samo ako se prodaje/kupuje/mijenja ekskluzivno samo jedan set što onda mora biti jasno označeno u naslovu; ako se prodaje/kupuje/mijenja više stvari, mora se otvoriti samo jedan post u odgovarajućoj temi.
- Korištenjem "LEGO Marketa" korisnik prihvaća da Klub vodi evidenciju o zadovoljstvu njegovim transakcijama i objavljuje je na svima vidljivom dijelu foruma; tri konkretne pokude povlače za sobom uskraćivanje prava trgovanja na forumu


25. Jun 2012. 09:51
Profile
AFOL

Joined: 05. Feb 2013. 11:10
Posts: 99
Location: Čakovec
Post Re: Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja
Pozdrav, evo samo da ja pitam jer sam stavila slike s neta, a tek sad ovo vidjela, smijem li staviti slike s neta ukoliko su setovi tek naručeni izvana i potencijalni kupci o tome obaviješteni. Ujedno sam ispisala cijenu po kojoj će se prodavati svaki set koji će doći. Hvala

_________________
http://www.bricklink.com/store.asp?p=legocura
https://www.facebook.com/BrickCollectors


11. Feb 2013. 14:47
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja
Smisao podforuma "prodajem" u kojem je tema objavljena je prodaja svojih kockica, a smisao tog pravila s fotkom jest da se točno vidi što se kupuje, da ne bude "mačak u vreći". Intencija je svesti mogućnost prevare ili nesporazuma na najmanju moguću mjeru. U slučaju prodaje neotvorenog seta ima smisla staviti i fotku s neta, ali po logici stvari kupcu se tada garantira da je set doista kao da je ovaj čas ispao s proizvodne trake, tj. da kutija ni na koji način nije ni malo oštećena ili na neki treći način unakažena (nekakvom naljepnicom s cijenom ili što ja znam). Na primjer, kupac koji bi kupio na temelju objavljene fotke s neta i dobio set na kojem je prikeljen onaj carinski selotejp koji se ne može skinuti, s pravom bi mogao reći da je prevaren.

Mene ovdje više muči to što ovdje nije (više) riječ o prodaji vlastite kolekcije, nego o nečem što više spada u neku vrstu "trgovačkog businessa". U najmanju ruku bi zapravo trebalo otvoriti jedan topic s ponudom u odgovarajućem podforumu (ponuda u trgovinama) i u njega staviti sve podatke relevantne za potencijalne kupce, pa čak i objaviti neki podatak/link kojim se može jasnije identificirati trgovinu (račun na ebayu ili brickinku, na primjer).

Dobrodošla na forum. Imaš interesantnih slikica na FB-u. :LEGO05:


11. Feb 2013. 16:28
Profile
AFOL

Joined: 05. Feb 2013. 11:10
Posts: 99
Location: Čakovec
Post Re: Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja
Slažem se s vama i razumijem što želite reći u vezi prijevara i oštećenja. Moj je dobavljač do sada slao setove u original Lego zaštitnoj kutiji u kojoj ja svoje setove samo proslijedim (to može potvrditi, tj. potvrdila je na forumu djevojka/gospođa koja je kupila Haunted House od mene), a vadim ih eventualno ako je više njih u jednoj kutiji, no samim time kako su original pakiranja znam da su u redu pa mi nije palo napamet da bi netko pomislio da ću ga prevariti. Recite mi samo želite li da ovu obavijest u vezi prodaje kopiram u podforum Prodaja u trgovinama ili pak da, za sada, ostavim tako kako je, a onda u buduće otvorim novi topic?! Što se tiče podatka/linka o našem profilu na ebeyu bojim se da bi to moglo zbuniti hrvatske kupce jer sam za hrvatske kupce stavila niže cijene, a na ebey idu više, a i zato jer neke setove niti ne stavljam zbog nedovoljne internacionalne konkurentnosti dok barem malo ne odstoje.

Hvala na dobrodošlici :)

_________________
http://www.bricklink.com/store.asp?p=legocura
https://www.facebook.com/BrickCollectors


11. Feb 2013. 18:58
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja
Evo, ja prebacujem topic.


11. Feb 2013. 21:26
Profile
AFOL

Joined: 05. Feb 2013. 11:10
Posts: 99
Location: Čakovec
Post Re: Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja
Hvala :)

_________________
http://www.bricklink.com/store.asp?p=legocura
https://www.facebook.com/BrickCollectors


12. Feb 2013. 08:45
Profile
AFOL

Joined: 20. Oct 2013. 19:50
Posts: 5
Post Re: Pravila za prodavače - obavezno pročitati prije postanja
Pozdrav,
zanima me jel se može staviti topic "procjena" pa vidjeti za setove cijenu?
:LEGO70:


20. Oct 2013. 19:56
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 23 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.