It is currently 29. Mar 2024. 05:47



Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
9516 - Jabba's Palace (Star Wars) 
Author Message
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post 9516 - Jabba's Palace (Star Wars)
ImageImage


Ime: Jabba's Palace
Broj: 9516
Tema: Star Wars - Episode IV-VI
Godina: 2012
Komada: 717 (Brickset)
Figure: 9
Cijena: EUR 140


Dugoočekivana Jabbina palača pobudila je u meni zgražanje kada sam vidio cijenu seta. Valjda najskuplji set ikada gledajući br kocki. Našao sam je u Trstu po cijeni od 115 EUR mada je ubrzo i tamo skočila na 125. Kod nas cijena se kreče oko 1150-1200 kuna, bez popusta.

Scena je iz VI dijela epske sage Star Wars-a. Valjda je većina vas to pogledala da ne moram previše objašnjavati.

Krenimo redom.

Image

Image

Image

Image


Kutija seta izgleda dobro i moderno. Nema onog starog šarma ali upečatljiva je i velika ne možete je ne primjetiti u dučanu. Sa stražnje strane lego vas uči kako se igrati, na boku su svi likovi iz bajke.

Image

Nakon otvaranja dobivamo ovo blago u 7 vrečica.

Image

Jabba u zasebnoj.

Image

Image

Image

Upute komada 2. Ništa novo.

Krećemo na vrh ovog seta a to su figurice.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Oola je cura koju Jabba gurne u pećinu palače i neslavno završi. Figurica je super i zasigurno je exluziva. Nije se nikada ranije pojavljivala a ne vjerujem da će skoro.

Image

Image

Image

Image

Image

Bib Fortuna Jabbin Majordom, stvarno izgleda ludo i dobro. Lik koji stalno nešto Jabbu savjetuje i prima goste. Jeziv je. Ovo je drugo njegovo pojavljivanje u SW Lego sagi.

Image

Image

Image

Image

Image

Gamorrean guard Prasečoliki stražar Jabbine Palače, Bilo je govora kako to više nije Lego minifig. Prosudite sami da li vam se sviđa.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Boushh je prava zvijezda seta i jedna od najboljih lego figura ikada. Princeza Leia oblaći se u Bounty Huntera kako bi ušla u palaču i oslobodila Hana. Uživajte.

Image

Image

Image

B'Omarr Monk , Ništa spektakularno, vodi se kao minifig ali...Mistično biće, Cyborg sa pravim mozgom redovnika mistika.

Image

Chewbacca, mogli su i njaga malo izmjeniti.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Han Solo sa svojom bloketom karbuna. Fora je, pojavljuje se i u zadnjem Slave 1 ali malo izmjenjen.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Jabba

Image

Image

Image

Image

Image

Salacious B. Crumb Tko ga ne bi volio. Načinjen od neke meke plastike. Bio je Jabbina dvorska luda, polu majmun polu gušter.

To bi bilo to od Minifigova.

Image

Image

Image

Prva vrečica. Sadrži dijelove za izgradnju donjeg dijela tornja.

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Druga Vrečica sadrži dijelove za gornji dio tornja i vrata. Toranj izgleda prekrasno i ljepši je uživo, mala zamjerka su vrata koja u filmu izgledaju kolosalno. Vrata imaju mehanizam za otvaranje iznad, koji se učvrsti polugicom da ne padne. Također na vratima je printani round tile koji glumi mehaničko oko. Toranj i palača su modularni tj mogu se otkačiti ili spojiti putem 3 pina.

Image

Image

Image

Treća vrečica, zadrži dijelove za samu palaču, tj njezin parter. Ništa spektakularno ovdje, gradnja ide glatko. Vide se utori za nadolazeći set Rankor.

Image

Image

Image

Četvrta vrečica i pod je popločen. Također vidlji je mehanizam zamke, pomicanje poda i gost pada Rankoru za večeru.

Image

Image

Image

Image

Peta vrečica donosi nam kostur palače sa brdo detalja i postavljanje Karbonirang Han Soloa. Tu su stolići za gozbu, Jabbina Nargila, Jabbino skrovište sa zlatnicima, žabom i pištoljem. Sve odlično, uredno i čvrsto.

Image

Image

Image

Image

Šesta vrečica nam donosi završetak palačine strukture, sa Jabbinim pomičnim postoljem i zatvorenom pozadinom koja se može otvarati da bi se lakše moglo pristupiti figurama i olakšalo samo igru. Jednostavno rješenje i genijalno izvedeno.

Image

Image

Sedma i poslijednja vrečica donosi nam krov palače, koji se lagano stavi na konstrukciju bez ikakvih studova. Naravno tu je i neizbježni raketni sustav pogonjen na prst.

Još malo highlajta...

Image

Image

Image

Vrata i oko.

Image

Image

Mehanizam koji zaustavlja vrata.

Image

Društvo na okupu.

Image

Oola miči se....

Image

Prekasno, Jabba je otvorio zamku. Poluga se nalazi sa lijeve strane kada se gleda prednja strana.

Image

Jabbin tron pomičemo drugom polugom pozadi. Jabba prekrije rupu i baca pogled kroz rešetku u podu.

Image

Image

Image

Otvaranjem palače u pozadini se vide skrovita mjesta i mala tavica za kuhanje Jabbinih specijaliteta.

Image

Image

Et voila, Jabbina palača pri zalasku sunca.

Što reći o ovmoe setu. Igriv je, Figure su divne, palača dobro izgleda, čvrsta je i lako se slaže. Složili su je moji klinci od 8 i 4g. Vjerovatno će ući u legendu ali ne vjerujem da će postiči legendarni status cloud citiya.

Minus je zapravo samo jedan a to je cijena. Pre, pre skupo je čak i za fanove. Kada se sjetim da je Endor bio oko 700 kuna stvar je jasna. Endor je po meni još uvijek kralj građevina SW bajke.

Da li ga preporučujem? Po cijeni od oko 100 EUR DA, ovako birajte sami.

Nadam se da vam se recenzija sviđa iako ima brdo fotografija.


Last edited by vid051 on 01. Jun 2013. 23:30, edited 3 times in total.



17. Nov 2012. 20:33
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: 9516 - Jabba's Palace- Recenzija
super recenzija. :LEGO04:
poprilično je skup set, al to je zbog figura iako se tri figure zapravo ne bi trebale voditi kao figure (jabba, majmunče i pauk-mozak).
ostale figure su mi kul, prasećoliki stražar ima dobar torzo, odnosno ovaj dio koji ide preko torza, da nema ono na ramenima mogao bi se super koristiti kao trbušina nekog debelog castle lika.
han solo izgleda ko tinejdžer, što mu naprosto ne stave indiana jones facu. :mrgreen:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


17. Nov 2012. 21:41
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: 9516 - Jabba's Palace- Recenzija
Odličan review! :LEGO07:
Za Božić razmisljam dal da uzmem Jabbas palace ili UCS R2, jer koliko god ovaj set predobro izgledao i jos bolje figure, nesto me ne privlaci kod ovog seta, kao i cijela 6. epizoda.
Da je cijena manja, mozda, ali ovako, R2 it is. :LEGO05:

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


18. Nov 2012. 11:14
Profile WWW
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 9516 - Jabba's Palace- Recenzija
vid051 wrote:
Nadam se da vam se recenzija sviđa iako ima brdo fotografija.
Da. Vrlo. Među ostalim i baš zbog tog brda. Posebno mi je upečatljivo kako si nam stavio mogućnost da odmah usporedimo figuricu s likom u filmu. Vrlo zanimljivo.

Hoćemo još uradaka istog autora! :LEGO25:


18. Nov 2012. 12:07
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 18. Jul 2011. 20:38
Posts: 820
Post Re: 9516 - Jabba's Palace- Recenzija
Recenzija je odlična, super si složio slike i stvarno sve odlično ilustrirao. Set mi se, kao što sam rekla i kad sam zavidno gledala pod "moji novi setovi", jako jako sviđa. :LEGO07:
Krov još bolje izgleda ovako uslikan nego na kutiji, a jako mi se sviđaju i ovi lukovi u kombinaciji sa slopeovima sa strane. Jabbino postolje, toranj... ma zapravo sve mi se sviđa.
Super je što si "upecao" si set po odličnoj cijeni. O omjeru broja kockica i cijene i svega skupa je uopće nepotrebno i govoriti :LEGO01: Mislim da ću pričekati da nekome... ispadne negdje... pa ja naiđem :D

I naravno, na kraju... hoćemo još! Hoćemo još! :LEGO03:

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Star2705


18. Nov 2012. 12:59
Profile
AFOL

Joined: 24. Jan 2013. 17:35
Posts: 373
Post Re: 9516 - Jabba's Palace- Recenzija
Super recenzija!!


01. Feb 2013. 23:51
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: 9516 - Jabba's Palace- Recenzija
Hvala na super recenziji.

_________________
Flickr


02. Feb 2013. 18:49
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4808
Post Re: 9516 - Jabba's Palace- Recenzija
Da, fora. Tu se zbilja sve vidi koliko čega ima i kak što izgleda. Svaka čast na trudu! :LEGO05:

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


03. Feb 2013. 19:48
Profile
User avatar

Joined: 25. Aug 2010. 17:17
Posts: 575
Post Jabba's Palace
Evo jedno pitanje za forumaše. :LEGO07:
Je l' se isplati kupiti lego set 9516 Jabba's palace???

_________________
Long live The Emperor!

Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
The Force shall free me.


09. Feb 2013. 14:32
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Jabba's Palace
pročitaj recenziju vid-a, pa procijeni...

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


09. Feb 2013. 14:33
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.