It is currently 28. Mar 2024. 10:10



Reply to topic  [ 669 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Next
Uzmeš jedan, daš jedan 
Author Message
User avatar

Joined: 12. Oct 2011. 23:26
Posts: 436
Post Uzmeš jedan, daš jedan
Pozdrav

Igrao sam se malo jučer sa dijelovima koje sam skupio od rezervnih dijelova, i sa PaB tu i u Austriji. Slago sam kao i obično svemirski brod, fighter klasu, i složio sam 2 komada. Imam ukupno jednu šajbu koja je baš namjenjena za kokpit, tako da sam se s drugim dosta namučio dok nisam dobio nešto što mi se sviđalo.

To mi je dalo ideju, napraviti izazov na forumu. Ali da još povisim uloge, odlučio sam od toga napraviti igru.

Pravila igre su slijedeća:
1.Onaj tko radi izazov mora ponuditi neki oblik LEGO nagrade
-nije bitno radi li se o polybagu, minifigu, ili MOC-u, ili nećem trećem
-bitno je da nagrada bude LEGO, i prikladne veličine, dakle nešto simbolično i ne pretjerano veliko
2.Pobjednik izazova stvara novi izazov (time podliježe pod pravilo 1. :LEGO10: )
3.Ograničenja i pravila slaganja izazova daje onaj tko ga radi
4.Pobjednika bira onaj tko je izazov napravio temeljem vlastite prosudbe
5.Pobjednik određuje trajanje izazova (moja prosudba je da je 1 ili 2 tjedna ok, ovisno o izazovu)
6.Svatko može sudjelovati samo sa jednim radom
7.Radove objavljujete u ovoj temi, i jednom kada je rad objavljen smatra se ulazom u igru
8.Radovi ne smiju prije biti objavljeni
9.Radovi moraju biti složeni od stvarnih lego kockica (LDD se ne priznaje)
10.Svako od pravila može se smisleno izmijeniti, pravila po potrebi mijenja onaj tko zadaje izazov i nova pravila vrijede do kraja tog izazova
11.Ako pravila nisu eksplicitno promijenjena, vrijede ovdje dodana pravila

Dakle, nemojte stavljati svoje radove ako ne mislite u slučaju pobjede dati novi izazov, i prikladnu nagradu. Počinjem ja.

IZAZOV:
Napravite svemirski brod, fighter klasu, jednosjed, sa zatvorenom kabinom, dovoljno velik da u njega stane minifig. Kabina se mora moći otvoriti bez da se rastavi pola broda :LEGO10: , dakle da se minifig može normalno staviti i izvaditi.
Kako je vrlo teško popisati sve moguće vrste šajba za svemirske brodove, neću ih zabraniti, nego ću reći da ću biti blagonaklon prema rješenjima koja ne koriste šajbe za svemirske brodove, avione i podmornice. Šajbe za kamione i automobile, kao i druge vrste prozra su ok. Može biti i skroz zatvorena kabina, ali onda očekujem da minifig ima neki display na koji vidi što se događa vani :LEGO27: .

Znam da je ovo sa šajbama sivo područje, ali mislim da se razumije što sam htio reći. Ako nekome nije jasno neka pita.

NAGRADA:
Image

Preporučenu poštarinu za dostavu nagrade unutar HR pokrivam ja. Ostale oblike poštarina pokriva dobitinik ako ima specjalne želje.

ROK:
Rok za izradu svemirskog broda je 26.9.2014 u 23:59.

Navalite :LEGO03:

==============================================================
==============================================================
== POPIS IZAZOVA I RADOVA
==============================================================
==============================================================
1.

IZAZOV (Miljac):
Napravite svemirski brod, fighter klasu, jednosjed, sa zatvorenom kabinom, dovoljno velik da u njega stane minifig. Kabina se mora moći otvoriti bez da se rastavi pola broda :LEGO10: , dakle da se minifig može normalno staviti i izvaditi.
Kako je vrlo teško popisati sve moguće vrste šajba za svemirske brodove, neću ih zabraniti, nego ću reći da ću biti blagonaklon prema rješenjima koja ne koriste šajbe za svemirske brodove, avione i podmornice. Šajbe za kamione i automobile, kao i druge vrste prozra su ok. Može biti i skroz zatvorena kabina, ali onda očekujem da minifig ima neki display na koji vidi što se događa vani :LEGO27: .

RADOVI
Hrczs1 - HM Viper - Pobjednik
monsinjor - Screamer
fichek - EF01 Macaw
yanakin - Batmanov spaceship!

==============================================================
==============================================================
2.

IZAZOV (Hrczs1):
Izazov se zove Mali Veliki Svijet Travnjaka...
Znači na 16x16 vinjeti dočarati recimo pčelu koja slijeće na cvijet, ali kao da je fig veličine pčele, odnosno pčela veličine figa ili čak i veća. To može bit kukac koji hoćete.Kao da gledaš crtić Bube, jel...Gledaš pčelicu Maju ili Mrave crtić. Mislim da razumijete što sam zamislio. Obzirom na Dance putnike, dao bih rok dva puna tjedna od ponedjeljka do
"onog" ponedjeljka za dva tjedna. Poseban bonus imaju neobični dijelovi korišteni na neobične načine.Već dulje vrijeme razmišljam o tome, odnosno omanjoj Dioramici velikog, micro, travnatog svijeta. Možebitno nakon toga napravimo i sklopimo neku Dioramicu. Samo sanjaj Hrvoje, samo sanjaj... Ali nikad ne moš znat... Eto, to bi bilo to. Hvala još jednom uz poz!

Ekstremiteti mogu ici i preko. Baza trave i podloge na 16x16. Čisto ako bude dovoljno radova unutar igre i ako se autori slažu, da se može spojit modularno.

ROK:
18.10. 23:59

RADOVI
monsinjor - rad
pjurkovi - rad
Deni - rad
Miljac - rad - Pobjednik

NAGRADA - polybag 3046

==============================================================
==============================================================
3.

IZAZOV (Miljac):
Novi izazov:

Kako je za malo manje od 2 tjedna noć vještica, na prijedlog moje cure, odlučio sam se za slijedeće:

Prikažite neku horror scenu, ali tipa, trenutak prije nego lika (minifiga) zaskoči ubojica, neko čudovište ili nešto drugo. Ili na primjer kako ga ista ta opasna osoba ili zvjerka promatra ili nešto tako. Scena može (ali ne mora) imati stvarne ali i nadnaravne elemente. Pod nadnaravne mislim da se može raditi o zombijima, vampirima, alienima i slično. Ograničenja na veličinu nema, ali imajte ne umu da se radi o jednoj sceni, ne treba pretjerivati. Ono na što ciljam je da se uhvati drama takve scene.

Malo je teško točno opisati prizor pa sam odlučio slikama pokazati što želim vidjeti. Dakle nešto u slijedećem stilu:
[Reveal] Spoiler: Slike
Image
Image
Image
Image
Image
Image


ROK:
1.11. 23:59

RADOVI
monsinjor - It's under! - Pobjednik
Hrczs1 - It
cane - Scena u kupaonici
pjurkovi - Jack Lantern
stubazg - Krug

NAGRADA - 2 minifiga serije 12 po izboru dobitnika :LEGO05:

==============================================================
==============================================================
4.

IZAZOV (monsinjor):
Izazov je URED.
Znaći to može biti ured šerifa na divljem zapadu, zapovjednika vojske, predsjednika, guvernera u 17 stoljeću, ravnatelja, pa velike korporacije, psihijatra... bilo koji, bilo koje vrijeme.
Veličina, rekli bi mi muški, nije bitna. Ali mora biti barem jedan minifig da radi nešto.
Recimo, ravnatelj daje ukor zločestim klincima, regrutacija u vojsci, šef se dere na zaposlenika, gleda kroz prozor, spava pred monitorom... šta god hočete. Mislim da ima hrpa solucija.
Imao sam par ideja al sve su mi bile onako, bojao sam se da bi se mali broj ljudi prikljucio a ured može bilo tko napraviti te se nadam da će se više ljudi uključiti, a to mi je cilj.

RADOVI
chofus - Admiralov ured
Hrczs1 - STONE-AGE (ne Hero) ENGINEER - Pobjednik
Deni - Glazbenica Lyke Li
Miljac - Hazmut suit guy ured

NAGRADA - Mixels 41510: Lunk :LEGO05:

==============================================================
==============================================================
5.

IZAZOV (Hrcsz1):
U iduća dva tjedna zaključno sa 14.12.2014.., volio bih vidjeti "toplo" blagdansko čudo, ostvarenje. Na najviše 16x16.
Tipa.., dijete vodi bakicu preko zaleđene ceste, beskućnika si nahranio u restoranu, ukrao si beskućniku (čitaj dalje...) kolica iz Konzumatora, a koja mu služe za sakupljanje boca, i ista si mu vrhom napunio hranom i darovima, usvojio napuštenog psa lutalicu, ostavio kutiju punu igračaka ispred doma za nezbrinutu djecu i sl... Vrijeme, mjesto i planeta nisu uvjetovani. Mašta je granica...
Nagrada.., apsolutno onaj neki od blagdanskih polybagova iz Store-a.
Koji, vidjet ćemo po prispjeću i količini radova za ovaj izazov.
Uživajte promišljajući i slažući...
Hvala uz poz!
Hrc

ROK:
14.12. 23:59

RADOVI
Brickman - Santa Trooper - Pobjednik
monsinjor - Santa Bones
chofus - Zimske radosti

NAGRADA - Nagrada.., apsolutno onaj neki od blagdanskih polybagova iz Store-a. :LEGO05:

==============================================================
==============================================================
6.

IZAZOV (Brickman):
Znači cilj je napraviti vinjetu maksimalno 16x16 koja mora biti "pod morem".
npr. Napravite scenu ronilca kako traži izgubljeno, potonulo blao, zatim mala podmornica kako roni i istražuje morski svijet, pa neznam, potopljeni brod na dnu mora, suha krpa na dnu mora. Budite kreativni kao što i jeste :LEGO07:

ROK:
12.1.2015 u 23:59

RADOVI
sven505 - Duboki ocean
chofus - Fish fight
monsinjor - potonuli gusarski brod - Pobjednik

NAGRADA - Nagrada: Neki Mixel ili polybag iz Lego Storea po želji

==============================================================
==============================================================
7.

IZAZOV (monsinjor):
Znači napraviti odmor/izlet/ljenčarenje, bilo što što nekoga opušta. Štajaznam, pecanje, igranje, slaganje ovoga, sviranje, sjedenja u crkvi... :LEGO24:
Veličina nije bitna. Al onak, detaljnije. Ako se slažete. Rok standardno, 2 tjedna. Do četvrtka, 29-og, oko ponoći, pred snove. :)

RADOVI
sabo992 - Planinanje
sven505 - Assassin's Creed IV.: Black Flag- Naval Fort Attack
chofus - Mir, tišina, osama, roštilj i pivo, more..- Pobjednik
Hrczs1 - Vrlo jednostavno.., zar ne..?
Venet - Crvenkapica

NAGRADA - Nagrada... čim nađem. A neki Mixels, CMF...

==============================================================
==============================================================
8.

IZAZOV (chofus):
NEKA SMIJEŠNA SITUACIJA (scena iz svakodnevnice, scena iz filma/serije/crtića, što god vam padne napamet, you name it...) - uz kvalitetu kreacije, gledat ću i fun factor, tj. koliko HA-HA-eva će izazvati kod mene :-)
Ograničenja: mjesto, vrijeme, dimenzija, planeta... nisu bitni kao ni veličina kreacije (nadam se da neće nitko napraviti neku veliku dioramu, ovakvi radovi (vinjetice) kao i dosad što su objavljivani su idealni).

ROK:
Petak 13.02.2015.

RADOVI
sabo992 - Indy
sven505 - Star Wars special: Stormtrooper fails

NAGRADA - Nagrada: Wizwuz Mixel

_________________
Brickset
Flickr


Last edited by Miljac on 01. Aug 2015. 22:53, edited 31 times in total.



16. Sep 2014. 14:51
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 31. Jul 2013. 19:34
Posts: 518
Location: Dubrovnik
Post Re: Uzmeš jedan, daš jedan
uuuuuuuuuuu...

i like it!vidjeti cu ocu li sudjelovati :LEGO25:

_________________
Do or do not,there is no try


16. Sep 2014. 15:03
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: Uzmeš jedan, daš jedan
Hjoj; ovo je točno moj đir, ali treba prvo ispite položit. ^.^"
Vjerojatno sastavim nešto nakon isteka roka, just for the sake of it.

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


16. Sep 2014. 16:12
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Uzmeš jedan, daš jedan
:mrgreen: ti buš direktor svemira nastaviš li tako sa ispitima :LEGO24:

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


16. Sep 2014. 16:13
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: Uzmeš jedan, daš jedan
E ne pitaj, imam ih 4 ovaj tjedan...
No doduše, nakon toga bi trebalo bit gotovo, osim ak izvisim pa mi ostane neki za dekanske. :fp:

Al nemojmo offtopic.
Nego da pitam, trenutni izazov nema ograničenje u veličini?

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


16. Sep 2014. 16:15
Profile
User avatar

Joined: 12. Oct 2011. 23:26
Posts: 436
Post Re: Uzmeš jedan, daš jedan
Nema ništa striktno. Jedino imaj na umu da je ipak fighter klasa i da je jednosjed, pa da ne bude baš kao capital ship :LEGO25:

_________________
Brickset
Flickr


16. Sep 2014. 16:19
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Uzmeš jedan, daš jedan
Čak mi je i zanimljivo ovo, ali čitam tvoja pravila i ništa ne kužim, jer nemam pojma o letjelicama, fighterima i capital shipovima. možda bolje da preskočim ovaj krug :mrgreen:

super ideja! nadam se da će zaživjeti! :LEGO71:
PS bila bi fora da poklon idućem u nizu bude baš taj MOC. ograničimo MOCove na 30-50 kockica i onda se tak trejdamo :)
(marin će znati nešto više o tome)

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


16. Sep 2014. 16:21
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: Uzmeš jedan, daš jedan
Figher ti je ko recimo, prosječni vojni avion, lovac. Znači ima ono, motor, krila, oružje i tek toliko mjesta unutra da stane jedna osoba. U SW pojmovima, X-Wing ti je najbolji primjer.

Što se tiče trejdanja MOC-ova, kao prvo recimo u ovoj rundi jako teško da ćeš napravit dobar fighter sa tako malo kockica, možeš eventualno napravit neki mini MOC a la polybag.
Plus mislim da će više ljudi sudjelovati ak mogu za nagradu dati neki poly, collectible ili nešto do čega im nije toliko stalo, nego li vlastiti MOC.

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


16. Sep 2014. 16:25
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Uzmeš jedan, daš jedan
ja bi prije dao moc od 50ak kockica nego rijetki polybag. doduše, otkud većini polybag... CMFovi bi se već dali trejdati...

hvala za info ;)

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


16. Sep 2014. 16:28
Profile
User avatar

Joined: 12. Oct 2011. 23:26
Posts: 436
Post Re: Uzmeš jedan, daš jedan
Hm, nisam siguran da sam dobro opisao jer vidim da nešto pričate o trejdanju, efektivno je slično, ali za svaki slučaj.

Dakle ja sada dajem nagradu onome tko napravi rad najbolje po mojim pravilima slaganja.

Taj tko dobije nagradu, mora napraviti novi izazov, ali ništa ne daje meni, nego postavlja nagradu za taj novi izazov koji je napravio, i daje ju po istom principu.

Ja -> 1. pobjednik izazova (dobiva moju nagradu) -> 2. pobjednik (dobiva nagradu od 1. pobjednika) -> 3. pobjednik (dobiva nagradu od 2. pobjednika) -> itd...

Deni bit će mi drago da se okušaš :LEGO04: Electro je dobro opisao. Ako ti treba još inspiracije proguglaj slike, BSG Viper, BSG Cylon Raider, A-Wing fighter, F7-A Hornet, argon nova, ima hrpetina primjera :LEGO05:

_________________
Brickset
Flickr


16. Sep 2014. 16:36
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 669 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.