It is currently 28. Mar 2024. 09:15



Reply to topic  [ 69 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next
KKVIZ - 10. KOLO (odg. na str. 6!) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2008. 11:19
Posts: 645
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
Napeto mi je sad, pa gledam, kalkuliram, razmišljam...

Pa si mislim - iako sam u odgovoru na 6. pitanje napisao krivo ime MOC-a, ipak sam dao link na isti, a pošto je pitanje "o kojem je MOC-u riječ", mislim da mi je to točan odgovor... Jer, teoretski bi i samo link bio dovoljan odgovor, budući da se pitanju ne traži izravno ime... :LEGO31:

_________________
Image


18. Apr 2011. 22:48
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Dec 2010. 14:24
Posts: 91
Location: Pula (Rijeka)
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
Recimo da si u pravu ali ipak "o kojem je MOC-u riječ" vuče ime MOC-a za sobom...bo...

Ja sam npr. pitanje "Gdje žabe drže kacige?" recimo krivo shvatio,
mislio sam da se radi o tome gdje ih drže na sebi, pa mi neće biti točno... :LEGO46:


Last edited by Kagi on 19. Apr 2011. 06:23, edited 1 time in total.



18. Apr 2011. 22:55
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
:LEGO13: za brick separator sam napisao MISTERIOZNO ponukan topicom o misterioznom separatoru sa varaždinske izložbe..
za žabe sam odgovorio na leđima :mrgreen:
Image

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


18. Apr 2011. 23:34
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
@Tomek
Ne, ne, set je 10196, i radi se o pogrešci u uputstvima...
http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=31161

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


18. Apr 2011. 23:45
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2008. 11:19
Posts: 645
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
Hahaha, ne mogu vjerovati... :LEGO11: Svaka čast na nalaženju. Ali, i ovo što sam ja odgovorio je točno. Jer je greška, i pomiče granice među spolovima. A i ovo što je Surduk odgovorio za žabe mi se čini kao fer odgovor, makar sam siguran da je Fire Brigade ispravan.

Čini mi se da će organizatori morati priznati i neke drugačije odgovore od onih na koje su računali... (ili bi barem trebali)

_________________
Image


19. Apr 2011. 00:07
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Dec 2010. 14:24
Posts: 91
Location: Pula (Rijeka)
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
Šta bude bilo bit će, bitno da smo se svi zabavili i svaka čast organizaciji kviza :klanjanje:


19. Apr 2011. 06:25
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
Sarduk: OMG! Ja sam tocno odgovorio!!! :LEGO18: I ja sam na ledima stavio i tu sliku idio! :LEGO04: :LEGO04:

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


19. Apr 2011. 11:46
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 30. Jan 2011. 19:28
Posts: 250
Location: Samobor
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
pa kaj nije ovaj separator trebalo bit rastavljač?


19. Apr 2011. 17:05
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
:LEGO31:

Ako je suditi po komentarima, u finalu je - kako je i red - bilo dosta nedoumica i hodanja po rubu. Evo što kaže pravorijek i kako se na koncu rasporedilo šesnaest igrača koji su se uhvatili u koštac sa završnim kolom Kockastog kviza!




ODGOVORI DESETOG KOLA


1.
Image
DESTRUKCIJA - Brick Separator ponekad posluži i kao dio MOC-a, ali najčešće se ipak koristi za dramatičan čin njegovog uništavanja, tj. rastavljanja. S ponuđenim odgovorima RASTAVLJIVAČ i RASTAVLJATELJ ne slažu se ni Rječnik hrvatskog jezika Leksikografskog zavoda, ni istoimeni Anićev rječnik, ni Hrvatski enciklopedijski rječnik. RASTAVLJAČ bi možda i bio u redu kad ne bi bilo malog detalja - ima premalo slova. Među ponudama bili su i RASTAVLJAČA, RASTAVLJATOR, PLATE (?), ALATZAKOCKE i MISTERIOZNO, koje je bilo misterij do autorovog objašnjenja u komentarima odgovora.

:LEGO15:

A tko je odgonetnuo destrukciju? SuperSoničan! Time je postao i jedini igrač 10. kola koji je zaradio po bod na svakoj asocijaciji kola.



2.
Image
PUMA - Naš uvaženi klupski kolega, među ostalim svojim znamenitim kreacijama, napravio je i LEGO varijantu Puhačkog orkestra grada Pule, u čijem je radu i sam sudjelovao, pa tako i sam ima u njemu svoje mjesto.
Bliska je asocijacija i PULA, ali ona ipak nije točna - nije bez razloga na slici zaokružen samo jedan svirač. Čiji instrument, bytheway, nije TUBA. :LEGO15:
Jednog igrača više je zanimao način na koji se gleda svirača, pa je ponudio odgovor RUPA.
Ipak nije bilo preteško - točnih odgovora bilo je 75%.



3.
Image
BRICK ARCHITECT - Taj popularni dućan nedavno se preselio u Vlašku ulicu, u blizinu Petrove crkve. Ovo je upravo kadar koji vidite kad nakon kupovine pođete prema crkvi (zapravo, najčešće ga ne vidite, jer čačkate po vrećici s novim kockama). Okrenete li glavu udesno, vidjet ćete ovo (razmišljao sam da zaokružim logo koji trebate uočiti, ali svi mi ovdje smo posebno baždareni za njega):
Image
Svima koji ste uživali u pogledu na sadržaje nagradnih izloga Kockastog kviza: Ne zaboravite da su nagrade odavde i da u haustoru na slici ima još mnogo drugih divota. A u općem postu Kkviza upravo je objavljen i fond nagrada za ukupni poredak!
Naravno da je ovo bila najlakša asocijacija 10. kola (u međuvremenu su svi naučili koja je to Petrova crkva, oko čega je na Forumu bilo nekih nedoumica). Točnih odgovora 94%. Ponuđeno rješenje ULICA nismo priznali. :LEGO05:




4. Koji je to grad?

Image

To je Eluceo, najveći grad na planeti Pelago, svijetu milijuna plaža (i beskrajnih komada, kako je u svom odgovoru istaknuo Ikariks), dio Ludgonijske industrijske unije. Autor kompleksnih kreacija i još kompleksnije serije na MOCpages (Atlasa Unije) je – imperator Ludgonious. Uz najbolju volju nismo iskopali pravo ime autora - ako netko zna, preporučujemo se.
Točnih odgovora točno 50%. Jednom igraču učinilo se da je to Ciudad de Mexico, a drugog je iz poštovanja prema kolegi ž-u fotka podsjetila na Zadar.




5.
Kad se eliminira nemoguće, što god ostalo, mora biti Aero Tube Air Pump 16 x 14 x 13 Complete Assembly, rekao je Sherblock Holmes dr. Bricksonu na LEGO adresi Bricker Street 221B...
...odgovor je TateSonicnog na pitanje Ako otprilike tako jedan od najpoznatijih LEGO detektiva govori svom vjernom suradniku dok u LEGO izdanju izlazi iz svoje kuće, koja je to LEGO ulica?

Image

Doista, to je Bricker Street, u kojoj je na broju 221b rezidencija slavnog Sherblocka Holmesa. Mnogi nisu obratili dovoljno pozornosti na formulaciju pitanja, u kojem se tražilo LEGO ulicu LEGO detektiva, pa su u odgovoru (krivo) naveli Baker Street - ulicu u kojoj stanuje Sherlock Holmes.
Opet 50% točnih odgovora.





6. O kojem je MOC-u riječ?

Image

To je Ulaz u pećine (The Entrance to the Caves) Nathana Todda iz 2004. godine. Odlukom žirija priznat je i odgovor Norro, jer je uz njega objavljen i link koji traženi MOC jednoznačno određuje, pri čemu nije nevažna i forumulacija pitanja. Na primjer, u prethodnom pitanju link nije dovoljan jer iz njega proizlazi tek da je odgonetač pronašao MOC, a ne i je li primijetio da ulica nije Baker, nego Bricker.
Točnih odgovora bilo je 44%.




7. Koji je set, pa makar i greškom, prije dvije godine pomaknuo granice u razlici među spolovima?

Puno hvalevrijednih pokušaja. Mnogi su za taj minifigov civilizacijski korak proglasili pojavu ljepšeg spola u, za klasično poimanje, grubom, muškom, piratskom zanimanju, u setu 6253 Shipwreck Hideout ili u 6299 Adventskom kalendaru iz 2009. godine. Ali gospođa piratica pojavila se već 1989. godine, pa to očito nije bio smjer u kojem treba tražiti.
Flek se već pohvalio da je iskopao podatak o čudnoj kombinaciji muških i ženskih razlikovnih elemenata u setu 8635 Mobile Command Center, ali potvrdu toga nismo našli ni u kojem službenom obliku. (Nismo ni u neslužbenom, pa se opet preporučujemo.)
Među zanimljivim ponudama bili su i setovi 10193 Medieval Market Village (valjda zato što minifigica drži nož u ruci da izreže puru?), 5974 Galactic Enforcer (zbog žene policajke?) i 2009 Heart (mala kombinacija Kockastog kviza i natjecanja Be My Bricketine?).
Kao što već znate, vrlo neobičnim putem pošao je Tomek, ponudivši kao rješenje - video igru! Naveo je LEGO Rock Band, zbog buga kojim se kod likova u igri ne uzima u obzir njihov spol. Ali može li to biti traženi odgovor? Prvo, budimo realni, može li se video igru doista nazvati (LEGO) setom, bez obzira na to što je u Bricksetovoj bazi (pod kategorijom Gear/Video Games)? I drugo, mogu li se karakteristike igre nazvati pomakom granice u razlici među spolovama? Svakako je takav pomak ako se žena bavi počne baviti poslom koji se nekoć smatrao isključivo muškim (ili obratno). No ako žena pjeva muškim glasom, je li to takav pomak granice među spolovima ili se samo prehladila (ili previše puši)? Je li takav pomak ako muškarac može našminkati usnice (mogao je to oduvijek), ili tek kad ih našminka? Zbog svega toga, iako Tomeku treba odati priznanje za ovo otkriće, LEGO Rock Band nismo prihvatili kao točan odgovor.

Tražili smo rješenje koje je otkrio PR3DAT0R:

Image

U uputama seta 10196 Grand Carousel muška kosa „montirana“ je na lice s našminkanim usnicama. Kao što je PR3DAT0R pokazao u komentarima kola, da bi se to znalo nije bilo potrebno imati set: taj je detalj duhovito primijetio Svelte u svojoj recenziji na Eurobricksu, istoj recenziji iz koje je iskorištena i fotografija za zadatak "otkrij set" u 6. kolu Kockastog kviza. Tada je u odgovorima namjerno izostao podatak odakle je fotka.










8. Gdje žabe drže kacige?

Kao još jedno neočekivano iznenađenje za zagonetače odmah su iskočila žablja leđa i svaka čast igračima koji su pronašli tu mogućnost. Nismo razumjeli o čemu se radi dok Surduk nije uz odgovor objavio i LINK.
Zaključili smo, međutim, da leđa za ovu priliku ipak nisu točan odgovor. Naime, kako su mnogi i sami objašnjavali (u odgovorima, ali indirektno i ovdje u komentarima), glagol držati ne treba shvaćati u smislu imati, čuvati, stavljati (na primjer, na pitanje gdje držiš čarape, očekivani odgovor je u ladici, a ne na nozi), pogotovo ako kod ovog "držanja kacige" to više nije žaba koja drži kacigu, nego skupa postaju nešto drugo - kornjača ili puž (na primjer, ruka je dio tijela - pitanje gdje čovjek drži ruku ne traži odgovor uštekanu u gornji dio trupa).

Zato je jedini točan odgovor - U ekskluzivnom setu 10197 Fire Brigade jer ih se u tom setu koristi kao vješalice u vatrogasnoj garderobi, da drže (pridržavaju) kacige.

Image Image

Ovo je točno odgonetnulo 38% igrača. Neki nisu odgovorili ništa, a pristigao je i odgovor u kutiji.

Ni za ovaj odgovor nije trebalo biti ponosni vlasnik seta - ova žablja funkcija jedan je od zanimljivih detalja istaknutih u još jednoj recenziji s Eurobricksa - jansuedovoj - i opet smo u rješenjima zatajili da je iz nje i fotografija za zadatak "otkrij set" (u prošlom kolu).





9. Otkrij kockice

Image

Većinom nije bilo odgovora, a među hrabrim pokušajima bili su Raised Ramp 190 x 190 x 50 mm, Air Blast Launcher BaseBaseplate,Electric 7.4V Rechargeable Battery - NXT i velika lego kutija iz tvornice.

Tomek je pak poslao točan odgovor: to je Vehicle, Racer Launcher! Da se poslužim i fotkom na koju je linkao u svom komentaru:

Image





I, na kraju svih krajeva:

10. Što se među igračima promijenilo od najave Kockastog kviza?

Image

Većina se bez problema sjetila da fotku treba usporediti s fotkom iz najavnog teksta za Kockasti kviz (mali putokaz bio je i u laganoj promijeni teksta koji se sitnim slovima uvijek nalazio ispod naslova u topicu s pitanjima, ali tko još čita ono napisano sitnim slovima...):

Image

Naravno, nismo tražili odgovor tileovi su lagano otkačeni (jer to nije promjena među igračima), kao ni vidi se malo više lica ili lagano je pomaknut (jer se to prema općim pravilima Kviza ne smatra razlikom). Shodno pravilima ne računa se ni pogreška na printu torza gospodina za srednjim pultom (kao što, recimo, u dijelovima za garažu u 2. kolu nije bilo pogrešno što je torzo izlizan).

A u ovih deset tjedana među igračima se promijenilo ovo:

Gospođa s crnim kečkama je promijenila košulju. Postotak primijećenosti njezine modne kombinatorike: 81%.
Gospodin s crvenom kapom ispred nje je otišao. Bio je jedva primijetan, pa je njegov odlazak zapazilo samo pola igrača.
Bradonja bez kose je uzeo pištolj (očito nije baš zadovoljan pitanjima) - 88%.
Gospodin s crnom kosom iza bradonje je otišao (69%) - priznati su i odgovori nestao Marin, nedostaje lik koji podsjeća na Marina i minifig Marina ne postoji, iako vas iz prve ruke uvjeravam da Marin nije toliko plastičan tip.
Nasmijani riđi tip uza zid se rasplakao (94%) - TataSonicni pretpostavlja da je dotičnom valjda propao neki od postova.
Gospođa uza zid s kaciga-frizurom je izgubila ogrlicu (81%) - od uvažene forumašice Galadriel naučio sam da je to zapravo bob-frizura.
Gospodin za srednjim pultom se raščupao (56%) - nepostojana frizura, rekao bi DarioD, ali ja mislim da je tijekom Kviza čupao kosu od muke.
Dječak je kolabirao (88%) - Milo Dijete, imenovao ga je Ikariks (Kvržica!), a SuperSoničan je zaključio da se to dogodilo nakon što je vidio odgovor na pogodi kockicu iz 9. kola.
TBF-ovac je osvojio nagradu (94%) - autor ovog domaćeg opisa afrofrizurnog-DJ-minifiga je flek.
Harry Potter je posijedio (94%).
Harry Potter je promijenio košulju i obukao prsluk (isto 94%).

:LEGO28:



A kad se napravi tablica, finale Kockastog kviza izgleda ovako:

Image

Slavljenici finala su SuperSoničan, Tomek (kojem je prvo mjesto izmaknulo zbog 24 minute) i TataSonicni!
Nisu ni drugi predaleko, a ističem poziciju TortillaBoya, s obzirom na to da je danima bio jedini igrač s poslanim odgovorima! Svi ostali odgovori stigli su tek zadnji dan, od čega trećina - zadnji sat! Odlukom žirija priznati su i PR3DAT0Rovi odgovori, koje je sustav zaprimio u 0:00, dakle zapravo u ponedjeljak.

Tri prvoplasirana pozivam u njihove izloge!

Zanima vas tko je gdje u ukupnom poretku Kockastog kviza? :LEGO27: Još malo napetosti i razmišljanja, konačnu tablicu ovaj put ne objavljujem istodobno, nego kasnije tijekom dana!


20. Apr 2011. 12:17
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 27. Jul 2010. 16:15
Posts: 1903
Location: Zagreb
Post Re: KKVIZ - 10. KOLO - FINALE!
Nije loše! :LEGO03:

_________________
Brickset
MOCpages
Translegia


20. Apr 2011. 12:22
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 69 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.