It is currently 28. Mar 2024. 09:41



Reply to topic  [ 105 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
KKVIZ - 5. KOLO (odg. na str. 10!) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 30. Jan 2011. 19:28
Posts: 250
Location: Samobor
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO
uh bas i nekuzim ovaj kviz.znam samo jedno.


15. Mar 2011. 12:56
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO
Znam samo jedno - da niš ne kužim? Evo, sad ću ti sve objasniti. :LEGO05:





POZOR! SLIJEDE ODGOVORI PETOG KOLA

1.
Image
SOL I PAPAR - kao što je fotkom u komentarima bespogovorno objasnio brzvr, ova soljenka i paprenka među mnogim su zanimljivim proizvedenim LEGO predmetima i suvenirima. Nije bilo pretjerano teško, točan odgovor znalo je 74% igrača.

Hvala Surduku što je objasnio tok svijesti za odgovor _ž_ i davor. :LEGO05: Jer, premda ne znam ima li davor brkove, bio sam sasvim siguran da ž nije ovako mrk. U komentarima su već spomenuti i brk i mastš, a pristigli su i loš i sarma i mrk i važan.



2.
Image
UNIFORMA - ovo je klasična vatrogasna uniforma, koju su vatrogasci Legograda nosili od 1978. do 1981. Točnih odgovora - 70%. Kao odgovor bila je ponuđena i priprema.




3.
Image
AUTOPRAONICA - ove četke često su u funkciji čišćenja ulica, ali u ovom položaju i s plavim stalkom svakako su dio automatske (ili barem poluautomatske) praonice automobila. Ovo je bez sumnje bila najlakša asocijacija kola - s 93% uspješnosti. Drugih pokušaja nije bilo.




4.
Image
NATHAN SAWAYA - ovo je jedna od skulptura umjetnika Nathana Sawaye koji se služi LEGO kockama kao materijalom za svoje skulpture. Bilo je 89% točnih odgovora, a bilo bi ih i malo više da brzina nije učinila svoje - nisu mogli biti priznati odgovori Nathan Sawayas i Natahn Sawaya, jer čovjek se ne zove tako. :LEGO15:





5.
Image
ZVONAR - ovaj Marinov MOC prikazuje parišku crkvu Notre Dame, za koju je doista vjerojatno - kako je napisao ž - da je umjesto po samoj sebi poznatija po svome zvonaru. I to, naravno, ne bilo kojem zvonaru, nego onom kojeg je opisao Walt Disney, da bi se iskrivljena verzija pojavila i u romanu stanovitog Huga (nazvanog valjda po liku iz one TV-igre). :LEGO05:

Osim već na topicu razmatranih preširokih ponuda prozor i flickr te pokušaja s imenom autora srodne kreacije (s tim da sam ja prvo pomislio da je Arthur rezultat ideje da je na slici dvor kralja Arthura... a bez vitezova ili yankeeja na prozorima... silly me), pristigli su i zatvor i vratar. Zvonara je prijavilo 41% igrača, pa je on tako bio najteža asocijacija kola.




6.
Image
EVOLUCIJA - fotografija pokazuje kako su evoluirala LEGO vrata, a posuđena je s BLOGA na classic-town.net. To je rješenje ponudilo 56% igrača.

Već su prokomentirani skaliranje i stolarija, a stigli su i uveličanje i prolaznik (valjda on bira kroz koja će vrata proći).




7.
Image
TRANSPORT - ovako izgleda popularni HNK MOC kad se skladišti ili transportira. Točnih odgovora 74%, a tko nije znao, nije ništa ni napisao.




8.
Odmah stavljam fotku u verziji koju svi vide - zanemarite glupi smeđi obrub, dodan kako bi i dimenzijama fotka bila drukčija od prve koju je IE ignorirao:

Image
ŠKORPION - Tower Roof 8 x 12 x 10 Onion Dome u bijeloj boji dolazi u samo jednom setu – 7418 Scorpion Palace. Tu vezu otkrilo je 63% igrača, a među odgovorima bili su i šampinjon, šupljina i štitnjača.




9.
Image
VARAŽDIN - ovo dvoje izletnika ovjekovječeno je na city diorami klupske izložbe u Varaždinu. Primijetilo ih je 56% igrača, bilo direktno ondje, bilo u zbirci fotki koju nam je objavila Galadriel. (Da, u istoj onoj zbirci u kojoj se moglo prije dva tjedna naći i da je brvrz svijetlio. :LEGO27: )

Ležanje je mnogima često u mislima, pa su tako ponuđeni odgovori bili i odležati, izležati, izležači i izležavat, a u jednom slučaju primijećeno je da su čovci na slici združeni. :LEGO28:



10.
Image
SRETAN ROĐENDAN - kao što je napisano na slici, ovu slasnu tortu koju možete kušati po cijeni od $2,39 ispekao je još jedan svjetski priznat kockasti umjetnik – Sean Kenney.
Kad kliknete na OVAJ LINK saznat ćete da je to cijena rođendanske čestitke s ovim motivom. Na istoj stranici možete naručiti i sebi prilagođene LEGO mladence za svadbenu tortu, ako kome treba. :LEGO27:

Točnih odgovora na 10. pitanje bilo je 89% - u ostalim slučajevima nije pisalo ništa, osim u jednom: pređin rođendan. Hmmm...

:LEGO75:

Sve u svemu, neka su pitanja zakomplicirala stvar, ali čini se da kolo i nije bilo toliko problematično kao što sam mislio da će biti. Možda je baš zbog toga situacija u tablici dodatno zanimljiva:

Image

Bravo svima, ali ne zamjerite što ovaj put neću poimenično isticati igrače s tri najuspješnija rezultata, jer bih morao navesti više od pola tablice! Šest igrača znalo je sve, nema nikog s jednom pogreškom, a samo dvije asocijacije manjka kod čak jedanaest igrača. Pritom je zanimljivo da velika većina od tih jedanaest ima vlastitu kombinaciju "problematičnih pitanja" - još preciznije, sedam ih je jedinstvenih, a po dva para su izgubili bodove na ista dva pitanja.

Igralo se još "po starom forumskom sustavu", pa su boje u tablici o kojima ovisi ulazak u pojedini izlog onakve kakve su bile tada (usput: budući da je neke u njihovim promjenama teško pratiti, za iduća kola ću zadržati ove dvije boje u opreci član/nečlan Kluba). Ali, kao što vidite, to nije ni bitno: ovaj put nema seljakanja po izlozima, nego ekspresna kaktusica bira iz izloga broj jedan, zamalo ju je uhvatio Tomek koji bira iz izloga broj dva, a Galadriel iz izloga broj tri. Tomek se po izlozima mota redovito, a Galadriel i kaktusica su tu prvi put, s tim da je za kaktusicu ovo i prvi put da je igrala! Tomek je i dalje usidren na prvom mjestu tablice ukupnog poretka.


Nova uzbuđenja večeras u 20.30 - šesto kolo nudi najviše bodova po kolu do sada i svašta se može dogoditi! :LEGO25:


Last edited by Eustahije on 16. Mar 2011. 11:04, edited 1 time in total.



16. Mar 2011. 10:44
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Oct 2010. 22:22
Posts: 315
Location: Kucica u Hercegovini
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO
sramota za mene... :( :LEGO14: :LEGO01:

Ali svaka cast onim koji su postigli odlicne (najbolje) rezultate.

_________________
ImageImage

May the Lego brick be with you!


16. Mar 2011. 11:03
Profile
User avatar

Joined: 01. Jan 2011. 15:30
Posts: 1324
Location: blizu Rijeke, Hrvatska
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO
ni ja se bas i nisam proslavio.

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages
Moj Flickr


16. Mar 2011. 12:22
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO
Jesam rekao da će me kasno slanje koštati nagrade! :LEGO23:
Oh well... Bar se dobro držim u ukupnom poretku, možda još i prestignem nekog. :LEGO10:

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


16. Mar 2011. 12:42
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 27. Jul 2010. 16:15
Posts: 1903
Location: Zagreb
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO
Svaka čast svima! Čestitke Tomeku i kaktusici!

_________________
Brickset
MOCpages
Translegia


16. Mar 2011. 13:05
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. May 2009. 15:50
Posts: 957
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO (odg. na str. 10!)
Joj, super. :LEGO04: Eustahije, daj malo češće te s asocijacijama, može? :LEGO25:

Izbor je užasno težak... Ali ipak bih radije oskudno odjevenu tetu. :LEGO28:


16. Mar 2011. 14:00
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 06. Sep 2010. 22:19
Posts: 145
Location: Čakovec
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO (odg. na str. 10!)
Čestitke pobjednicima!

Jeee, ovo mi je najbolji rezultat do sada *ponosan* :LEGO07:

_________________
http://www.brickset.com/search/?OwnedBy=lesar3 ---> Moj Brickset


Image

Image


Image


16. Mar 2011. 14:05
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO (odg. na str. 10!)
Čestitam kaktusici i Tomeku na brzini i točnosti, a i ostlaima s 10, te 8 bodova. :LEGO04:

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


16. Mar 2011. 14:21
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: KKVIZ - 5. KOLO (odg. na str. 10!)
jej! čestitke svim desetkama, a iz izloga broj tri odabrala sam produžni kabel, krašev poklon paket, peglu i ventilator. ups, krivi kviz. :LEGO05:

daklem, biram radio, ako može. :LEGO04:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


16. Mar 2011. 15:42
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 105 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.