It is currently 28. Mar 2024. 09:07



Reply to topic  [ 103 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
KOCKASTI KVIZ - pravila i dr.; pobjednici na str. 9 

U Kockastom kvizu najviše su mi se svidjele ove vrste zadataka:
Poll ended at 20. Apr 2011. 15:44
A-B-C pitalice 13%  13%  [ 14 ]
asocijacije 11%  11%  [ 12 ]
izbaci uljeza 7%  7%  [ 7 ]
otkrij kockice (koja je ovo kockica) 7%  7%  [ 7 ]
što je pogrešno / otkrij razlike (što je krivo na letjelici, među dijelovima garaže, na školi, Alisa...) 11%  11%  [ 12 ]
otkrij set (iz zamućene fotke) 3%  3%  [ 3 ]
otkrij set (iz složenog dijela seta) 11%  11%  [ 12 ]
procijeni broj (jedinice u posudi, pekara) 7%  7%  [ 7 ]
spoji par (minifig i minifigica) 8%  8%  [ 8 ]
poredaj niz (bića) 3%  3%  [ 3 ]
rekonstruiraj set (prema dijelovima) 8%  8%  [ 8 ]
puzzle 7%  7%  [ 7 ]
pitanja i odgovori (iz finala) 6%  6%  [ 6 ]
Total votes : 106

KOCKASTI KVIZ - pravila i dr.; pobjednici na str. 9 
Author Message
User avatar

Joined: 29. Jan 2009. 23:15
Posts: 1313
Location: Esseg, Kroatien
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
@Marin... Nije šala u šali, ozbiljno sam mislio, u stvari krivo procjenio... događa se.. :LEGO20:

Nisam čovjek od puno riječi, ali jako volim grah sa kiselim kupusom i uz to koju pečenu kobasicu, suhu šljivu obloženu slaninom i komad junetine a'la wild sa džemom od brusnica.
Meni je kviz potaman, upravo takav kakav je.. Možda je malo težak i nerazumljiv forumski "mlađoj" ekipi, jer pitanja su zericu privatizirana (potrebno je ponekad znati što je zagonetaču u cukerpiksni od LEGO setova i perioda iz kojih dolaze isti). No, volim što je šaroliko... Maaaaalkice me jedino smetaju pitanja vezana za bjelosvjetske MOC-ove.
Još jednom čestitke zagonetačima i nadam se da neće biti ništa slično prije jesenskog roka (ne zato što mi se ne dopada, već mislim da je to dovoljna udaljenost da ne postane dosadno i da nas vraški navabi za novu seriju kvizova). :LEGO04:

_________________
DarioD
http://dariod.epizy.com/


19. Apr 2011. 23:20
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 22. May 2010. 09:14
Posts: 795
Location: Zagreb
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
Premda nisam imao vremena :LEGO08: za zadnje krugove, podržavam. I dao sam svoj glas.

_________________
"Some people see things as they are and say why? I dream things that could be and ask why not?
Robert Francis Kennedy 1925 - 1968
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=zhorv


19. Apr 2011. 23:29
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
@DarioD Šala u šali se odnosi na TS-ov post (vidi zelenu oznaku u citatu). :LEGO05:

Uopće me ne čudi što moje zagonetke nisu omiljene... :LEGO22:

A tek da vidite one od kojih smo odustali jer su preteške... eee...

_________________
flickr YouTube Brickset


19. Apr 2011. 23:53
Profile
User avatar

Joined: 29. Jan 2009. 23:15
Posts: 1313
Location: Esseg, Kroatien
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
aaaa, sori... eto vidiš :LEGO20:

_________________
DarioD
http://dariod.epizy.com/


19. Apr 2011. 23:57
Profile WWW
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
Fond glavnih nagrada je...

Bonovi u Brick Architect-u:

1. 300 kn
2. 150 kn
3. 100 kn
4. 80 kn
5. 50 kn
6. 25 kn
7. 25 kn
8. 25 kn
9. 25 kn
10. 25 kn

_________________
flickr YouTube Brickset


20. Apr 2011. 12:11
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
Hvala Marinu, a nakon kratkog predaha evo nas natrag u našem studiju! Vrijeme je za svečani trenutak objave tablice ukupnog poretka nakon 10.kola Kockastog kviza, što znači i za proglašenje pobjednika kviza!

Image Image Image

U cijelom kvizu 33 igrača, od kojih su neki sudjelovali u svih deset kola, a neki su se fakultativno priključivali u kolu-dva (valjda ovisno o tome kako su im se dopala), skupila su ukupno 2120 bodova!
Evo kako su ti bodovi raspodijeljeni:

Image

Pobjednik Kockastog kviza je, dakle, Tomek sa 131 bodom! Odmah do njega je flek (130), a na trećem mjestu SuperSoničan (128)! Bravoooo!

ImageImageImage

Tomek je na prvo mjesto ukupnog poretka iskočio već u 2. kolu i držao ga četiri tjedna, dok ga u šestom kolu nisu na krivoj nozi dočekali ona škola i igralište. Nije se dao obeshrabriti i već nakon osmog kola je ponovno na vrhu, nakon devetog na drugom mjestu i žestokom igrom u završnici evo ga na uobičajenoj poziciji. Od 10 kola, u njih 7 je bio u prilici birati iz izloga, dakle na nekom od prva tri mjesta tablice kola.

flek je išao drugim putem. Polako ali sigurno uspinjanje (s tim da nije krenuo s dna) - najviše se zadržavao na petom i drugom mjestu. Četiri puta bio je na jednoj od prve tri pozicije kola, a u devetom kolu bio je najbolji.

SuperSoničan - uvijek negdje pri vrhu tablice ukupnog poretka, najčešće na mjestu na kojem je i završio natjecanje, a nakon šestog i sedmog kola je i predvodio. Postojano prikupljanje bodova po pojedinačnim kolima i pobjeda u, rekao bih najtežem, 10. kolu.

Osim ove trojice na prvom mjestu ukupnog poretka bio je samo DarioD, u 1. i 2. kolu. Čak pet puta DarioD bio je na nekom od prva tri mjesta u poretku kola.

Osim spomenutih, u izlozima su bili još i TataSonicni (triput), Ikariks (dvaput), _ž_, kost_u_grlu, clemens, Surduk, kaktusica, Galadriel, PR3DAT0R i Kagi. Pritom su flek i Kagi jednom, nažalost, zbog pravila nagrađivanja, u svoj izlog mogli samo gledati. Kaktusičin slučaj posebno je zanimljiv: došla jednom (u 5. kolu), osvojila sve bodove kola, odabrala iz izloga broj 1 i - više se nije vratila. Valjda su joj se asocijacije jako dopale - to je bilo specijalizirano kolo s tim tipom zadataka.

Četiri igrača su u pet prilika odgonetnuli što nitko drugi nije: U prvom kolu na pogreškama letjelice 497 Galaxy Explorer DarioD je jedini primijetio pogrešne okrugle prozirne jedinice, a Tomek pomaknut lijevi nosač motora. Ikariks je u šestom kolu na dječjem igralištu jedini obratio pozornost na donji potporanj nosača klackalice. Najteža otkrivanja kockica također je riješio po jedan igrač: pumpu je u 9. kolu pronašao Kagi, a lanser u 10. kolu - Tomek.

Image

Još malo o ukupnom poretku: Prvih pet igrača vrlo je blizu jedno drugom, a prvih deset prešlo je stotku. Uočite i gdje su i kako TataSonicni, DarioD i Surduk - ubacili su se na vrh usred igrača koji su odigrali cijeli kviz, a s jednim kolom manje!

Draž Kkvizu svakako su dali i komentari igrača - u službenim rješenjima najčešće su citirani štosevi by Galadriel, TataSonicni, Ikariks, flek i SuperSoničan.


U Kockastom kvizu objavljeno je 100 pitanja (od kojih su dva poništena, jedno zbog pogreške odgonetača, a jedno zbog pogreške zagonetača). Za potrebe Kkviza napravljene su 163 fotke, od kojih je 137 tijekom trajanja kviza i objavljeno, pri čemu ih je 65 u cijelosti kviških, a ostale su obrađene fotke s mreže. Preostaje još počistiti scenu i odraditi administraciju, uključivši i pakiranje i distribuciju osvojenih nagrada (u izvedbi ekipe dućana iz trećeg pitanja desetog kola). Komentari, pohvale i pokude i dalje su, naravno, dobrodošli.

Živjeli!

Image


I hvala što ste se igrali!




THE END

Image


Last edited by Eustahije on 21. Apr 2011. 09:11, edited 2 times in total.



20. Apr 2011. 19:58
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Dec 2010. 14:24
Posts: 91
Location: Pula (Rijeka)
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
Čestitke svima...odličan kviz i sva njegova kola, ali šta ću ja sad radit srijedom u 20:30??? :LEGO46:


20. Apr 2011. 20:06
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
Ovaj minifig što čisti izgleda tako tužno, bez obzira na veselu facu.
Svjetla u pozadini su ugašena, te još asm jedno tužno žuto svjetlo osvjetljava trenutno zadnju minifiguru na tom podiju.
7. mjesto. Dakle, dobro sam izračunao. To mi je najdraži broj. :LEGO50:

Ovih 68 dana bilo je odlično, definitvno najbolje natjecanje ikad.
Ponosim se svojim plasmanom, ali idući put (ako ga bude), bit ću malo ambiciozniji i strpljiviji.

Hvala velikoj trojci na organiziranju 1. KKVIZA, te Brick Architectu na nagradama (kako točno iskoristimo bon?).
I da pošaljem adresu na PM tebi ili kvizu?

Bilo je odlično, a ja se vraćam uređivanju slika mojih raznih MOC-ova i čekanju da me uhvati tuga, jer je KKVIZ gotov. :LEGO08:

Ponosim se vidjeti moje ime spomenuto tu i tamo spomenuto kroz razna kola kvizova i ovdje.


Naposljetku, čestitke najboljima, zaslužili su pobjedu.

EDIT: I to što Kagi kaže.

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


20. Apr 2011. 20:10
Profile
User avatar

Joined: 01. Jan 2011. 15:30
Posts: 1324
Location: blizu Rijeke, Hrvatska
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
Svaka čast Trio fantastikusu (Tomeku, fleku i SuperSoničnome) na rezultatima te objavljujem da sam ja zadovoljan svojim rezultatom.
Nadam se da će biti još ovakvih kvizova!

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages
Moj Flickr


20. Apr 2011. 20:19
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 26. Jan 2009. 16:28
Posts: 461
Post Re: KOCKASTI KVIZ - opća pravila, komentari, poredak...
Zahvaljujem se organizatorima na ovom fantastičnom kvizu. Prvenstveno Eustahiju. Znam da se naradio. Priprema pitanja, zaprimanje odgovora, provjera točnosti, slaganje tablice poredka. Puno je tu posla...

Hvala sponzorima na nagradama.

Hvala svim forumašima na sudjelovanju. Bilo je gušt igrati s vama...


20. Apr 2011. 20:47
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 103 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.