It is currently 28. Mar 2024. 10:11



Reply to topic  [ 103 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next
KOCKASTI KVIZ - pravila i dr.; pobjednici na str. 9 

U Kockastom kvizu najviše su mi se svidjele ove vrste zadataka:
Poll ended at 20. Apr 2011. 15:44
A-B-C pitalice 13%  13%  [ 14 ]
asocijacije 11%  11%  [ 12 ]
izbaci uljeza 7%  7%  [ 7 ]
otkrij kockice (koja je ovo kockica) 7%  7%  [ 7 ]
što je pogrešno / otkrij razlike (što je krivo na letjelici, među dijelovima garaže, na školi, Alisa...) 11%  11%  [ 12 ]
otkrij set (iz zamućene fotke) 3%  3%  [ 3 ]
otkrij set (iz složenog dijela seta) 11%  11%  [ 12 ]
procijeni broj (jedinice u posudi, pekara) 7%  7%  [ 7 ]
spoji par (minifig i minifigica) 8%  8%  [ 8 ]
poredaj niz (bića) 3%  3%  [ 3 ]
rekonstruiraj set (prema dijelovima) 8%  8%  [ 8 ]
puzzle 7%  7%  [ 7 ]
pitanja i odgovori (iz finala) 6%  6%  [ 6 ]
Total votes : 106

KOCKASTI KVIZ - pravila i dr.; pobjednici na str. 9 
Author Message
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post KOCKASTI KVIZ - pravila i dr.; pobjednici na str. 9
Dame i gospodo kockičari, zadovoljstvo mi je najaviti vam da kao novi val nagradnog igranja na našem forumu

iduće srijede, 9. veljače, započinje

Image

Umjesto slagačkih zadataka, u deset tjedana očekuje vas deset kola s pitalicama koje izazivaju vaše LEGO znanje i sposobnosti!

Najavljujemo
- abc pitalice
- asocijacije
- izbaci uljeza
- otkrij set
- pronađi pogreške
- pronađi razlike
- pronađi kockicu
- spoji par
- pogodi broj
- puzzle
...sve u vezi s LEGO-om, Klubom „Kockice“ i klupskim forumom.

Igra se slanjem odgovora privatnom porukom na adresu "kviz" u roku od pet dana.

Image

Ne očekujte da će se taj naš novi član predstaviti u svom pozdravnom postu ili da će objavljivati MOC-ove.
:LEGO05:

U svakom kolu tri prvoplasirana igrača biraju nagrade – ako ih više ima isti broj bodova, na boljem mjestu je onaj koji je odgovore poslao ranije (prema podacima u kviz-inboxu). Svatko može poslati samo jednu privatnu poruku s odgovorima po kolu i nakon slanja je ne smije ispravljati (zato ne koristite „edit“ niti da ispravite pogrešan zarez – editiranje se vidi u inboxu i odgovori se poništavaju!). Nagrade po pojedinom kolu su simbolične, ali do kraja kviza može se skupiti lijepa zbirka. Ne mora se sudjelovati u svim kolima, ali što više, to bolje jer na kraju kviza čekat će tri lijepe oveće nagrade za ukupni poredak! U slučaju istog broja bodova u ukupnom poretku prednost ima veći prosjek postotka bodova prikupljenih po svim kolima. (Ne donosi svako kolo isti broj bodova, pa kalkuliranje kad igrati, a kad ne - a la naši nogometaši - ne daje predvidljive rezultate i ne isplati se.)

Tko sve može igrati? Ovaj put cijela je igra otvorena svima koji su članovi Foruma u trenutku objave ovog posta!

Image

Ipak, onima koji nisu punopravni članovi Kluba "Kockice" nisu dostupne sve nagrade: u pojedinom kolu može se osvojiti nagrada „niže kategorije“ (ako nisu članovi Kluba, igrači dobivaju: prvoplasirani drugu nagradu, drugoplasirani treću, trećeplasirani - nažalost - ništa), a i nagrada za ukupni poredak bit će formirana odvojeno. Ako se tko učlani tijekom kviza – od tada ulazi u „viši sustav nagrada“.
Klub članovima pokriva i eventualne HP troškove dostave nagrade, a tko nije član Kluba za preuzimanje će se morati pobrinuti sam kad dođe vrijeme za to (jer sve nagrade se pakiraju i isporučuju po završetku cijelog kviza): ili osobno doći po njih u dućan iz kojeg potječu (a to je, naravno, Brick Architect) ili se s dućanom dogovoriti o načinu plaćanja poštarine.

Uz mene, koji i organiziram i uređujem kviz, sastavljači pitanja su i Matija i Marin. Nas smo trojica i žiri koji, među ostalim, prosuđuje u eventualnim diskutabilnim situacijama. Štono se kaže u svim pravilima svih igara na svijetu - svi igrači sudjelovanjem u igri prihvaćaju da je odluka žirija konačna.
Image

Jasno da mi ne možemo u igri sudjelovati kao igrači. Pa tako niti osvojiti nagrade. A sve znamo!
:LEGO05:

Igra se organizira u ime Kluba, koji i odvaja sredstva za nagrade. Hvala mu i slava.

Za svako kolo otvarat će se tema u kojoj će se postaviti pitanja i – sedam dana kasnije – odgovori i tablica s bodovima u tom kolu. Komentari su i tamo dobrodošli, ali ni za živu glavu se ne smije javno objaviti niti odgovor niti nešto što upućuje na njega prije nego što istekne rok za odgovaranje (edit 6. II.: u takvom slučaju pitanje na koje je odgovoreno se izbacuje a igrač koji se izlanuo se diskvalificira; veći i učestali ispadi mogu biti i ozbiljnije sankcionirani prema pravilima ponašanja na forumu). Ova tema će pak ostati za objavu općih uputa koje će se eventualno pojavljivati tijekom igre, ali i za tablicu ukupnog poretka koja će se ažurirati na kraju svakog kola.
Image

Ovo nije pitanje za bodove u kvizu, ali za zagrijavanje... tko zna iz koje je igre gornja tablica?
:LEGO28:

Sve ovo najavljujemo u najboljoj namjeri, a u slučaju nepredviđenih okolnosti zadržavamo pravo izmjene programa.



Evo odmah i nekih općih uputa:

I.

U igrama se razlikom smatra samo "razlika u sadržaju".


Na primjer, u kontekstu igre ova dva zida su jednaka, bez obzira na to što su izgrađeni različitim kombinacijama kockica:
Image

Ova dva zida imaju jednu razliku (drukčiji položaj crne crte), bez obzira na to što je za njihovu izgradnju korišteno nekoliko različitih kockica:
Image

Ove dvije fotografije su jednake, jer im je sadržaj jednak, bez obzira na to što je položaj cjelokupnog modela / kamere malo drukčiji:
Image Image

Ali ova fotografija je, naravno, različita od prethodne dvije:
Image

Nijanse boje koje proizlaze iz starosti kockica, kao i eventualna oštećenja kockica, ne smatraju se razlikama. (Konkretno, gornji zidovi su jednostavno - žuti s crnom crtom.) Zadatak se nikad neće temeljiti niti na razlici bliskih boja (npr. bijela/tan), zbog mogućih nepreciznosti u izradi i obradi fotografije i vaših potencijalno nekalibriranih monitora.

II.

Kao odgovor se priznaje sve što ga nedvosmisleno, jednoznačno određuje.


Na primjer:

Ako u nekom točno određenom setu nedostaje minifig, na pitanje "što nedostaje" dovoljno je odgovoriti – "minifig" (tj. nije potrebno navoditi BL šifru minifiga koji ide uz taj set, jer je samo po sebi jasno da bi u tom setu trebao biti točno određeni minifig).

Ako se ipak treba navesti neko točnije određenje koje razlikuje traženi dio u odnosu na neki drugi, može ga se opisati na bilo koji jednoznačni nedvosmisleni način - može se navesti šifra dijela na BrickLinku, njegov BL naziv ili ga se opisati domaćom terminologijom koja se za njega uobičajila ili nekako drukčije. Tako ova kockica
Image
u odgovoru, ako nas ne zanima boja, može biti navedena ovako:
- BL 3710
- Plate 1 x 4
- tanka četvorka
- kocka 1x4 debljine 1/3

Ukratko, priznaje se svaki odgovor iz kojeg se može znati što je pisac htio reći.

III.

U pitanjima u kojima se traži točno određena riječ ili sintagma, treba je napisati kako treba.


Na primjer, ako je odgovor ĆEVAPČIĆ

ne priznaje se
CEVAPCIC,
a naravno ni
ČEVAPĆIČ
ili neka treća još luđa kombinacija.

IV.

Bodovanje:


Svaki točan odgovor donosi jedan bod.
U zadatku s više odgovora (više potpitanja, razlike u "pronađi razlike"...) - svaki točan odgovor donosi jedan bod ako nije drukčije naznačeno.
U zadatku u kojem je potrebno pogoditi/procijeniti broj - igrači koji pogode točan broj dobivaju 3 boda, najbliži točnom broju 2 boda, a najbliži najbližem 1 bod.


V.

Napomene o asocijacijama:


Svaka crtica označava jedno slovo traženog pojma. Istaknuto slovo ne znači da tog istog slova nema i negdje drugdje u pojmu. Zbog u ovom slučaju nezgodne prakse foruma da više razmaka zamijeni jednim - razmak između riječi u traženom pojmu označen je tildom (~).

Ako što nije jasno - pitajte.

:LEGO15:

A onda - namjestite sliku na monitoru, pripremite jastučić za omiljeni stolac i pristavite vodu za kavu, jer
još malo iiiipooočinjeee kviiiiz!

Editirano:
6. II. - dodana procedura u slučaju javne objave rješenja
9. II. - promijenjen naslov topica, dodani sistem bodovanja, napomene za asocijacije i običaj da je novi tekst zaplavljen
18. IV - dodana anketa
21. IV - editiran naslov


Last edited by Eustahije on 23. Apr 2011. 11:24, edited 8 times in total.



01. Feb 2011. 19:46
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: Uskoro: KOCKASTI KVIZ
Jee, volim kvizove.

Čini se da ću pola igre igrati kao sivi, a pola kao plavi (učlanjujem se poslije ročkasa). :LEGO58: :LEGO34:

Zapravo, 2 tjedna kao sivac, a 8 kao plavac. :LEGO32:

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


01. Feb 2011. 20:00
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Uskoro: KOCKASTI KVIZ
Eustahije wrote:
Na primjer, ako je odgovor ĆEVAPČIĆ
ne priznaje se
CEVAPCIC,

Razlog više zašto Matija ne igra. :LEGO22:

Samo bih htio dodati da treba definirati reakcije (kazne) za komentiranja zadataka na forumu. Ljudi su skloni izlanuti svašta, kao neće ništa bitno odati, al se u dvosmislenim komentarima zapletu pa svašta razotkriju. Zato tu treba biti striktan, i jasno definirati što kad netko komentira tipa "Uh, baš je težak zadatak, ali sreća pročitao sam lektiru ove godine pa sam skužio što je."
Jer bit će ih. Garant.


Navio sam sat na srijedu 9. veljače.

_________________
Image
storyatures.com


01. Feb 2011. 21:41
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 19. Oct 2010. 22:22
Posts: 315
Location: Kucica u Hercegovini
Post Re: Uskoro: KOCKASTI KVIZ
"..tanka četvorka.." - fenomenalno...

vec pocinjem istrkavati crtice na zidu pokraj kreveta..

_________________
ImageImage

May the Lego brick be with you!


01. Feb 2011. 22:31
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. May 2009. 15:50
Posts: 957
Post Re: Uskoro: KOCKASTI KVIZ
Eustahije wrote:
Na primjer, ako je odgovor ĆEVAPČIĆ

ne priznaje se
CEVAPCIC,
a naravno ni
ČEVAPĆIČ
ili neka treća još luđa kombinacija.


Zbog ovog sudjelujem. Image :LEGO25:


01. Feb 2011. 23:46
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Nov 2008. 01:18
Posts: 1175
Location: Zagreb
Post Re: Uskoro: KOCKASTI KVIZ
Slažem se s onime što je _ž_ rekao.
Smatram da onog koji bi u komentarima odao, ili napisao dvosmisleno, i slicno - jednostavno bih ga obavijestila na pm i diskvalificirala.
Cak bi napravila i listu takvih javno! I nedaj boze svaki puta editirala, dodavajuci novog bisera na listu..
Jer kao sto _ž_ kaže, garant ce ih biti! Zato, poštovani žiri, smislite rjesenje za takve probleme... :LEGO02:

Znam, stroga sam, :LEGO62: ali to je moje misljenje u vezi ovog kviza.

Ideja je vrhunska, i jedva čekam start! :LEGO07:

_________________
http://www.mocpages.com/home.php/16805


01. Feb 2011. 23:59
Profile WWW
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: Uskoro: KOCKASTI KVIZ
Jedva cekam! :LEGO25:

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


02. Feb 2011. 12:26
Profile WWW
User avatar

Joined: 01. Jan 2011. 15:30
Posts: 1324
Location: blizu Rijeke, Hrvatska
Post Re: Uskoro: KOCKASTI KVIZ
Koja dobra ideja! :LEGO03:
čekam početak!

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages
Moj Flickr


02. Feb 2011. 12:27
Profile WWW
AFOL

Joined: 12. Jun 2010. 10:18
Posts: 1224
Post Re: Uskoro: KOCKASTI KVIZ
jedva cekam


06. Feb 2011. 19:04
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Uskoro: KOCKASTI KVIZ
The lego Emperor wrote:
"..tanka četvorka.." - fenomenalno...
To ti je nomenklatura ODAVDE. :LEGO05:

Što se tiče bojazni koju su izrazili clemens i ž, ja sam malo optimističniji i nadam se da ispada s javnom objavom odgovora prije vremena neće biti - nekako mi se čini da ovaj forum okuplja ekipu iznadprosječne razine svijesti, što se već vidi iz interesa za LEGO. :LEGO15:
Ipak, za svaki slučaj, u pravila (u prvom postu teme) dograđujem i proceduru po kojoj se u slučaju ispada pitanje poništava, a krivac diskvalificira.

Platite zaostale račune za internet, nabavite UPS, postavite se u niski start, pamet u glavu... za tri dana krećemo!


06. Feb 2011. 23:40
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 103 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.