It is currently 28. Mar 2024. 09:50



Reply to topic  [ 5 posts ] 
60193 - Arctic Air Transport (City) 
Author Message
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post 60193 - Arctic Air Transport (City)
Dobar dan svima!

Nisam dugo radio recenziju, barem ne u pisanom obliku pa krenimo redom. :LEGO07:


1. Općenito

Set pripada City temi, a podtemi Arctic (ove godine je stigao drugi val Artic setova). Općenito se radi o ekipi znanstvenika i avanturista koji pokušavaju spasiti zamrznute pripadnike faune iz ledenog doba.


2. Cijena

Set je kupljen u Mulleru pred cca 2 tjedna kada je bila njihova klasična akcija na neki LEGO set. Platio sam ga 160kn što ispada 0.58 kn po kockici (set sadrži 277 dijelova). Smatram da je ovo dosta dobra kupnja jer općenito vrijedi da se set isplati ako je između 0.50 - 0.60 kn. Ispod 0.50 kn je jako dobra kupnja, a iznad 0.60 kn samo ako je licencirani set naravno.
Standardna cijena seta prema Bricksetu: £24.99 / $39.99 / 29.99€


3. Set

Sada slijedi pregled samog seta koji će biti prikazan u spoileru:

[Reveal] Spoiler:
Image

Prednja strana kutije, ništa spektakularno, klasični LEGO uvijek prikazuje set u akciji.


Image

Zadnja strana kutije koja prikazuje neke dodatne radnje i igrivost seta.


Image

Sadržaj cijele kutije. Čak 3 vrećice sa sadržajem i 2 knjižice uputa. Naputak: naljepnice možete samo vidjeti još na ovoj slici pošto ih ja ne volim previše, pa ih nisam lijepio.


Image

Prva figurica, muški izviđač. Jako dobar torso i noge koje se mogu koristiti i za druge stvari, npr planinarenje/specijalne postrojbe. Glava nema alternativni print već su samo ski naočale.


Image

Stražnjica figure.


[Reveal] Spoiler:
Image


Trans paneli koji dolaze u ovom setu. Fora djelovi.. :LEGO04:


Image

Mali buggy složen od dijelova iz prve vrećice, izgleda dosta robusno. Znak ispred upravljača je printani logo LEGO Artic istraživača.


Image

Glavna ljepotica ovog seta i moj razlog za kupnju istog: sabljozuba mačka! Što reći, predivan kalup, boje, ma sve. Taman za neki prahistorijski zoološki vrt.


Image

Mačkica zarobljena u ledu :LEGO09:
Kad bi je barem netko došao spasiti :LEGO75:


Image

Figurica ženske pilotkinje helikoptera. Nažalost moj mobitel nije htio sudjelovati u stjecanju ljepote njenog torza i printa. Uživo 10 puta bolje, usudio bi se reći jedan od ponajboljih LEGO pilot figurica.


Image

Zanimljivi dijelovi za propeler iz treće vrećice.


Image

Cijeli helikopter složen. Zasigurno bolje izgleda sa naljepnicama, ali što je tu je. :LEGO15:


Image

Glavna igrivost seta jest spašavanje zamrznute prapovijesne mačke. Ideja je da Arctic jedinica na kopnu (buggy) zakači kuku na led u kojem je mačka zarobljena i zatim je helikopter odveze natrag u bazu, tako barem predpostavljam :LEGO32:


Image

Jihaaa!! :LEGO02:



4. Kraj

Set ima nekoliko nebitnih dodatnih dijelova iz kojeg bi samo izdvojio okrugli 1x1 trans bijeli dio.
Moja ocjena je 7.7/10. Primarno sam kupio set zbog mačke, drugi najbolji dio mi je buggy, a helikopter je okej predpostavljam.
Klinci će definitivno uživati u ovakvom setu jer sam se i ja malo zaigrao. A to je i samo po sebi bit LEGO-a :LEGO02:



Zdravi bili do sljedećeg puta :LEGO03:

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


06. Jul 2018. 22:38
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 12. Nov 2012. 11:28
Posts: 4183
Post Re: 60193 - Arctic Air Transport (City)
super recenzija, sve što treba da se sazna.
dobra cijena,gledam sada dalje nigdje nema po toj cijeni ;) ali mačka je glavna ;) to se kupuje samo zbog toga ;)

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Romanos

https://www.flickr.com/photos/140395575 ... 894427605/


Last edited by Romanos on 06. Jul 2018. 23:50, edited 1 time in total.



06. Jul 2018. 23:39
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: 60193 - Arctic Air Transport (City)
Bilo je na onom popustu što Muller zna imati u svojim letcima svaka 2 tjedna. Mislim da su 2 seta svaki put i to za -30%.

Mislim da je sada ovaj set na popustu https://brickset.com/sets/60182-1/Pickup-Caravan

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


06. Jul 2018. 23:47
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: 60193 - Arctic Air Transport (City)
Odličan set, a mačka je zakon.

_________________
Flickr


07. Jul 2018. 09:48
Profile
AFOL

Joined: 21. Sep 2011. 11:00
Posts: 517
Post Re: 60193 - Arctic Air Transport (City)
imam isti set i slazem se da je macka super fora

helic je ok, bio bi bolji da se moze rep otvoriti ako za nista drugo bar za sanduk sa alatom

stavi naljepnice, puno bolje izgleda


07. Jul 2018. 10:08
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 5 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.