It is currently 28. Mar 2024. 09:06



Reply to topic  [ 2 posts ] 
75055 - Imperial Star Destroyer (Star Wars) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 28. Feb 2016. 18:36
Posts: 4
Post 75055 - Imperial Star Destroyer (Star Wars)
Pozdrav svim ljubiteljima LEG-ića ma gdje bili.
Za forum Kockice sam saznao slučajno putem kupnje jednog seta preko njuškala.
Ovo mi je prva recenzija na ovom forumu pa se nadam da je admini neće odma eutanazirat.
Radi se o jednom od prvih (pravih) setova koje smo Kćer i Ja složili (u stvari ona je sve slagala, a ja sam slikao i odvajao pokoje krivo stavljene pinove) početkom 2016.g., pa želim to divno iskustvo i početak jedne ljubavi koja je tada krenula podijeliti s ostalima. Prije toga nismo slagali ništa slično, već samo Quatro i Duplo kockice dok je princeza imala 4-8.g. S obzirom da sam od malih nogu SW fan ovakvo nešto je bio logičan nastavak LEGO priče. Kćer, a sada i sin koji ima 6.g., su se jednostavno zaljubili u LEGO, a moram priznati da se zaraza munjevito proširila i na tzv. odrasle članove obitelji koji su brzo shvatili da se uz LEGO izvrsno zabavlja i vraća u davno zaboravljne dječije dane kada smo bili najsretniji. Svaki dan se iznova čudim koliko je ta LEGO priča daleko otišla i evoluirala, usudio bi se reći, u nekom smislu i do granica jedne vrste umjetnosti. Čudo jedno. Neću niti govoriti o razvoju kreativnosti, motoričkih i kognitivnih sposobnosti, a najviše stavljanje u drugi i treći plan onih prokletih mobitela, tableta i kompjutora bez kojih je život nemoguć ali vode ka otuđenju djece, a kriju i razne moderne opasnosti. To se događa kod najmlađih, a bome i kod starijih. Uglavnom u proteklih par godina skupilo se preko 100 setova raznih vrsta ovisno o tematici koja je koga zanimala (Friends, Elves, SW za tatu, Duplo, Juniors, City, par exclusives za mamu itd.). 30-tak ih je još u kutijama i čekaju prigode da budu podjeljeni (Božići, rođoši i sl.jer ipak se ne djele setovi od 500-tinjak ili više KN bez veze) i složeni. Uglavno svi slažu i svi se skupa igraju. Milina jedna. Da je sve to još malo pristupačnije, odnosno, jeftinije bilo bi idealno. Iskoristio sam malo uvod u recenziju da se predstavim forumašima koji ovo budu čitali. Nadam se bez zamjerke.
Set sam nabavio na Brick.hr (kakvi god da jesu neke stvari se samo tamo mogu kupiti) za oko 800 ili 900kn (bila neka akcija ili sl.). Za mene je do tada to bila nezamisliva cifra za igračku bilo koje vrste, al kako sam malo proučavao LEGO story i povijest, prije nego sam se bacio u trošak, ispalo je da je to više ulaganje nego trošak. Kćer je u principu izabrala između nekoliko SW modela upravo Imperial Star Destroyer-a, a i Tati je to bio prvi izbor. Neznam dali bi navodio podatke o setu kad se mogu naći na BricSet-u, al evo link https://brickset.com/sets/75055-1/Imper ... -Destroyer pa koga zanima pogledaće. Kutija je prilično velika, a i broj kockica je nemalih 1359 kom, raspoređenih u 10 vrećica (16 ako računamo one male). Upute su u 3 knjižice (to sa više knjižica mi ide užasno na živce) i nije mi jasno kako to može nekome biti praktično, al vidim pod zadnje da to lagano izbacuju.

Slijede slike slaganja seta. Sve je slagala kći kad je imala 10.g.

- otvarnje kutije i povijesno slikanje s prvim setom
Image

- prve figure. Oduševila me detaljnost i izgled kaciga
Image

- nakon završene prve vrećice već se vidi karakterističan i svima drag te poznat trokut :D
Image

- završena druga vrećica:
Image

- najjača vrećica meni osobno je bila br. 3. Zato jer je tu bio ON (opet kaciga oduševljava, a i nije to bilo kakva i bilo čija kaciga :D ) :
Image

- Vr.br. 3 - Ukazivanje Imperatora. Izvrstan detalj:
Image

- još trojke (A trojke su Đuro, šta?). Ovaj detalj sa ekranom (ima i šalica za kavu) i onaj mali autić za vodanje po velikim brodovima i zvjezdama smrti su isto bili iznenađujuće interesantan detalj:
Image

Image

Image

- 4 vrećica. Kontrolni toranj
Image

Image

Image

- vrećica br. 5. Donja oplata s desne strane. Zgodno je izveden sistem otvaranja i zatvaranja broda.
Image

- vrećica 6. Gornja oplata s desne strane:
Image

Image

Image

- vrećica 6 - figurice:
Image

Image

Image

Image

- Vrećice 7 i 8. Lijeva strana oplate:
Image

Image

- br. 9. Laseri i podnožje kontrolnog tornja s desne strane. Laseri su pomoću polugice pomićni lijevo-desno i ima sa svake strane opružni ispaljivač lasera (ko voli tražiti po sobi prozirne zelene ili crvene plastične štapiće samo nek ispaljuje što više :lol: ). Lete fino ravno i daleko, a dosta su i jaki pa treba pripaziti da se neko ne pogodi u oko jer mislim da bi to bolilo kako treba:
Image

Image

Image

Image

- zadnja vrećica br. 10. Laseri i podnožje kontrolnog tornja s lijeve strane.
Image

Image

Image


I gotovo. Samo još 20-tak slika:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Jedna umjetničko-prigodna slikica:
Image


I za kraj naslikavanja, pozicija koju je zauzeo u vitrini i izgleda izvrsno izložen:
Image



Slaganje je trajalo 7-8 sati kroz par vikenda. Može se to i brže složiti, ali čemu ubrzavati zabavu. Super smo se zabavili ja i kćer.
Igrivost sa setom je izvrsna što mali često koristi, a mi iznova slažemo i popravljamo. U kombinaciji sa drugim SW setovima koje imamo zabavi nema kraja.
Sve u svemu set je po meni odličan, korektne veličine, sa dosta dijelova (ne čini mi se da ima nekih posebnih kocaka osim naravno figurica koje su karakteristične za ovaj set) i ne prekompliciran za slaganje. Figurice su me oduševile kao i detalji tipa holograma imperatora, ekrana za praćenje sa detaljima zvjezde smrti sa šalicom za kaficu dok se dela, spremištem za rezervne lasere, način otvaranja seta u položaj za igranje, onaj mali autić koji voda okolo stormtroopere itd. Naljepnica ima dosta, ali su izvrsno printane i lijepo se uklapaju u sivilo tako da se tako reći i ne primjete. Jedini minus po meni je loše (čitaj nikakavo) izvedeno pričvršćenje dijela ispod mosta sa laserima i topovim koje stoga pomalo "pleše". Po meni cijena je korektna za dobiveno, a ako se uzme u obzir da LEGO setovi uvijek vrijede tada je investicija svakako isplativa.

Ocjene (po kategorijama Brickseta 1 do 5):
Ukupna ocijena: 5
Iskustvo slaganja: 6 :D
Dijelovi: 5 (boje kocaka su 95% sive, ali i brod je takav pa je meni to + za relniji prikaz)
Igrivost: 7 :D
Vrijednost za uloženo: 4,5

Nadam se da za prvu recenziju nisam omanuo i isprike ako ima puno gramatičkih grešaka.
Tko ovaj set nema, a razmišlja o nabavi, ja mu ga svakako preporučujem.
Hvala na pažnji i do slušanja.
Pozdrav

_________________
https://brickset.com/sets/mycollection-owned


27. Feb 2018. 20:52
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 12. Nov 2012. 11:28
Posts: 4183
Post Re: 75055 - Imperial Star Destroyer (Star Wars)
ocijena 5 za recenziju ;) super zabava i opis i slike :LEGO07:

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Romanos

https://www.flickr.com/photos/140395575 ... 894427605/


28. Feb 2018. 08:22
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.