It is currently 28. Mar 2024. 10:06



Reply to topic  [ 6 posts ] 
6271 - Imperial Flagship (Pirates) 
Author Message
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 06. Dec 2011. 18:59
Posts: 884
Location: Svuda po malo :-)
Post 6271 - Imperial Flagship (Pirates)
Ime: Imperial Flagship
Broj: 6271-1
Godina: 1992
Tema: Pirates - Imperial Guards
Broj dijelova: 293 (BL), 317 (Brickset)
Minifigure: 4
Maloprodajna cijena: 50,00 USD
Cijena na BL ili eBayu: od 750 kn pa naviše


Image
Izvor: BrickLink

Nedavno sam nabavio ovaj set sa uputama i bez kutije, ali nisam ga imao vremena složiti, te je stajao i skupljao prašinu. Ovo je ujedno i moja prva recenzija pa nemojte biti grubi sa kritikama :-)

Imperial Flagship je drugi po veličini set (najveći je bio Imperial Trading Post) koji je izašao daleke 1992. godine, i bio je brod za redcoate (bluecoati su imali svoj Caribbean Clipper). Iako nosi naziv Flagship ili komandni/admiralski brod nije baš prevelik, te bi teško mogao parirati velikim i impresivnim piratskim brodovima kao što je Black Sea Barracuda i kasniji Skull's Eye Schooner (nažalost rastavio sam svojeg Skull's Eye Schoonera pa nisam mogao napraviti usporedbu veličine). Sastoji se od oko 300 dijelova i 4 minifigure.

Minifigure i naoružanje:

Admiral, narednik, vojnik (dolazi sa smedjom naprtnjačom) i mornar (ili gusar, nije precizirano). Na slici se vidi i nekoliko sablji i vatrenog oružja.

Image

Uputstva (u dobrom stanju, malo presavijena na vrhu ali nema poderanih ili pokidanih stranica):

Prije su uputstva bilo puno kompliciranija i svaku sliku je trebalo nekoliko puta pregledati kako ne bismo neku kocku zaboravili staviti. Meni su i problematične neke boje na uputstvima pa ne znam treba li staviti crnu ili dark grey kockicu.

Image

Nasumična stranica uputstava, pokazuje mehanizam pomoću kojeg je moguće pomicati kormilo.

Image

Zadnja stranica uputstava koja je prikazivala što se još može izgraditi od ovog seta

Image

Gradnja samog seta nije pretjerano teška i nema nekih naprednih tehnika. Jedina mana je što se srednji dio trupa broda zna otkačiti od prednjeg i zadnjeg dijela, pošto se do samog kraja ne učvrste svi dijelovi.

Image

Image

Prije postavljanja jedara.

Image

Jedra koja su prije bila pravljena od kvalitetnijih materijala (u super stanju za set star 25 godina, malo su presavijana, ali nemaju drugih oštećenja i ne vire konci i niti što je tipično bilo za ta stara jedra)

Image

Složeni set (fale mi nekoliko sitnih dijelova koji su već naručeni sa BLa)

Image

Image

Image


Prednosti:
- odličan dizajn i usklađenost boja
- unikatna jedra sa redcoat printom
- naoružanje, topovi koji mogu ispaljivati (američke verzije istih nemaju mogućnost ispaljivanja)
- Lego uže (gdje su nestala užad koju su prije imali svi brodovi)
- kompas

Nedostatci:
- fali još koja figura (pirat npr.)
- nema sidro ni čamac za spašavanje (koji bi povećali igrivost)
- fali još nekakva funkcija kako bi se povećala igrivost (npr. dizalica kako bi se moglo ukrcavati topove ili škrinju sa zlatnicima)



Moj 8. po redu brod (jednostavno ih obožavam i nadam se kroz koju godinu skupiti sve koje želim) i jedan od ljepših. Odlično usklađene boje, unikatna i printana jedra, kompas, topovi... Dokaz da se i sa malo dijelova može napraviti lijepi brod. Nisam objektivan kad su piratski brodovi u pitanju i možda se neki ne slože samnom ali ocjena seta:

9 / 10

Hvala na čitanju i isprike na pravopisnim griješkama :-)

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-chofus


Last edited by chofus on 25. May 2017. 07:51, edited 3 times in total.



14. Feb 2017. 12:07
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: 6271 - Imperial Flagship (Pirates)
Ugodna recenzijica, fin uvod, dobre slike...
Nikada nisam bio previše založen za stare pirate. Skupi su, a prosječna izgleda.
Naravno da ovdje nije do izgleda vec do retro stila, nostalgije i ostalih entuzijazama. :LEGO05:

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


14. Feb 2017. 21:26
Profile WWW
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post 
Pusti ti brickmana. Ne zna on da su ovi pirati, setovi naseg djetinstva. Ah, cim vidim te glavice, odmah me pukne nostalgija :LEGO50:

Thnx za recenziju!

Meni su i dalje najdrazi pirati Islanders frakcija :LEGO39:

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


14. Feb 2017. 21:40
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 06. Dec 2011. 18:59
Posts: 884
Location: Svuda po malo :-)
Post Re: 6271 - Imperial Flagship (Pirates)
Ma svatko ima svoje favorite, i meni su neki ti stariji setovi jednostavno bezveze, a nekima su odlični. Ja volim piratske brodove i ti stari imaju "dušu" dok recimo ovaj Brick Bounty je preružan i vjerojatno ga neću nabavljati.

Islanderi su bili odlična podtema i žao mi što ih nisu vraćali s novim piratima (osim onog jednog u CMFu).

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-chofus


15. Feb 2017. 08:10
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 01. Jan 2014. 22:08
Posts: 70
Post Re: 6271 - Imperial Flagship (Pirates)
Točno ovo što Deni piše, samo meni srce zaigra kad vidim ovu boju kutije , a posebno ova jedra koji su najlijepše ocrtan komad platna ikada.


15. Feb 2017. 13:45
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2139
Location: Zagreb
Post Re: 6271 - Imperial Flagship (Pirates)
Super recenzija!
Već dugo vremena razmišljam da složim (i pronađem dijelove) za svoj 6246 a ove rasprave su me još dodatno potaknule! :LEGO05:

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


15. Feb 2017. 21:42
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 6 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.