It is currently 19. Apr 2024. 01:43



Reply to topic  [ 5 posts ] 
21018 United Nations Headquarters (Architecture) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 06. Dec 2014. 03:03
Posts: 37
Location: Osijek
Post 21018 United Nations Headquarters (Architecture)
Broj dijelova: 580
Cijena: 304 kn

Kupila sam ga po 243 kune kada je bio na 20% sniženju u brick.hr (plus dobila kao poklon onaj policijski helić polybag).

I nije da ću vas svaki dan gnjaviti mojim recenzijama, nego sam uhvatila vremena preko božićnih i novogodišnjih praznika pa sam sve posložila od setova što imam, te zato idu dvije recenzije u dva dana.. ;)

Set ima hrpu malih dijelova pa iako je po dimenzijama dosta mali kad se složi, vrijeme izgradnje je bilo nekih 2 sata. Povremeno bih i zaboravila neki dio sastaviti, pa sam morala rastavljati ponešto i ponovno sastavljati, a kako je sve prepuno malih tileova, ni to ponekad nije bio jednostavan zadatak. :)

Ok.. sadržaj kutije..

Image

Ovako izgleda kada se spoje ona tri donja platea i postave sve kockice i tileovi na njih.. to bi bila baza, tj. najdonji sloj..

Image

Početak izgradnje tornja i dvije bliže zgrade. U cijelom setu je sve puno SNOT dijelova, koji se i ovdje vide..

Image

Postavljanje tileova i prozirnih dijelova na zgrade pored tornja..

Image

.. i još ...

Image

.. malo iz drugog ugla..

Image

I nakon toliko muke, sve prekrijemo bijelim tileovima :)

Image

Početak izgradnje treće zgrade.. opet SNOT-ovi jer će i na to ići tileovi..

Image

Još malo pa je i ta zgrada gotova.. taj natkriveni ulaz mi se sviđa..

Image

.. i napokon gotova..

Image

Ovako izgleda gradnja tornja.. na plave plateove se postavljaju po četiri prozirna dijela..

Image

pa se sve sklopi.. i tako dva puta. To je u biti bio najdosadniji dio gradnje i najbrže je bio gotov.

Image

Gotov toranj. Na samom kraju je bio i malo zanimljiv za sastavljanje.

Image

Višak dijelova..

Image

Gotova zgrada

Image

I iz drugog ugla..

Image

Za razliku od prošlog seta koji sam sastavljala (Bike shop & caffee), ovaj mi je bio nešto zanimljiviji za sastavljanje jer se zaista radi o preciznim detaljima na nekim dijelovima. Kao što rekoh, puno je sitnih dijelova pa treba dobro pratiti upute jer inače treba opet nešto rastaviti da se umetne dio koji je zaboravljen, inače više ništa neće pasati.

Sviđa mi se što ima toliko prozirnih plavih kockica u setu (čak 155!), što ima dosta bijelih i sivih tileova i SNOT dijelova. E sad, kako je sve malo i sitno, bilo bi lijepo imati još koji set iz Architecture kategorije pa da se zaista može praviti nešto svoje, no opet, može se kombinirati dosta toga i iz drugi setova koji nisu iz architecture serije pa opet sklopiti fina rješenja.. :)

Uglavnom, tko voli precizniju gradnju i voli izrađivati svoja nekakva arhitektonska rješenja, zgrade i slično, ovo onda zaista vrijedi.. Ili ako vam treba bijelih tileova, dosta SNOT-ova i prozirnih dijelova, nije ni onda za odbaciti, pogotovo za cijenu od cca 240 kn. :)


indeksirano

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-barfuss


03. Jan 2015. 16:08
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 21018 United Nations Headquarters (Architecture)
hm. čak me i iznenadilo kako je ovaj set zapravo jeftin ako se gleda odnos broja dijelova i cijena. uvijek sam imao mišljenje da su preskupi i precijenjeni. guess I was wrong.

ima dobrih modela, super je ta linija ;)

hvala za recenziju :)

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


03. Jan 2015. 20:27
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 06. Dec 2014. 03:03
Posts: 37
Location: Osijek
Post Re: 21018 United Nations Headquarters (Architecture)
Mislim da je samo ovaj set iz architecture linije toliko povoljan što se tiče odnosa cijene i dijelova, tako da si u pravu što se tiće skupoće.
Pratim cijelu liniju i čekam neka sniženja da dokupim još koji, ali ostali nisu toliko isplativi. Za ostale se više isplati kupiti pojedinačne dijelove na bricklinku koliko mi se čini. :/
Jedino ako naletim na neko 30-40% sniženje, onda možda uleti još jedan architecture (opet najviše zbog dijelova jer bih voljela raditi neke svoje MOC-ove na sličan način kao ovo).

Ali da je gradnja zanimljiva, moram priznati da je, čak iznad mojih očekivanja. I finalno složeno izgleda jako dobro uživo (nisam sigurna da se na fotografijama može sve dočarati). Jer je toliko sitno sve, a opet super precizno...

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-barfuss


Last edited by Deni on 04. Jan 2015. 10:27, edited 1 time in total.

nepotreban citat



04. Jan 2015. 01:46
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 21018 United Nations Headquarters (Architecture)
Baci oko na micro build moc-ove. Jako zanimljiv pristup i percipiranje dijelova u gradnji ;)

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


04. Jan 2015. 10:29
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 06. Dec 2014. 03:03
Posts: 37
Location: Osijek
Post Re: 21018 United Nations Headquarters (Architecture)
Deni wrote:
Baci oko na micro build moc-ove. Jako zanimljiv pristup i percipiranje dijelova u gradnji ;)


izvrsna stvar! malo guglala, ali morat ću još.. to je upravo ono što mi se sviđa.. :)

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-barfuss


06. Jan 2015. 01:30
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 5 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.