It is currently 18. Apr 2024. 05:01



Reply to topic  [ 8 posts ] 
76012 Batman™: The Riddler Chase 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Oct 2012. 17:01
Posts: 1118
Location: Zagreb/Vinkovci
Post 76012 Batman™: The Riddler Chase
Broj: 76012
Broj dijelova: 304
Broj minifigova: 3
Tema: DC Super Heroes
Godina: 2014
Cijena: 34,99€ (oko 279 kuna kod nas)

Izvor informacija: http://shop.lego.com/en-AT/Batman-The-Riddler-Chase-76012?_requestid=7971

Drugi korisni linkovi vezani za ovaj set:
Brickset
Bricklink
Youtube - The Brick Show video review

Kutija je prilično velika. Na stražnjoj strani se mogu vidjeti sve mogućnosti za igru s ovim setom. Kutija je u stilu ostalih DC Super Heros setova.
Image
Image

Dobio sam čak jedan strip i samo dvije knjižice uputa. Tu su u zadnje vrijeme i nezaobilazne naljepnice. Pošto sam set dobio otvoren, pohvalio bih prethodnog slagača na izuzetno preciznim rukama. Kao da je kirurg ljepio naljepnice, svaka čast! Inače ja ne volim ljepiti to na kockice ali ovdje čak dobro pristaju.

Image

Malo detalja iz stripa (nemojte kupovati set samo zbog stripa, ne isplati se :LEGO04: )
Image

Set sam odabrao najviše zbog super figurica. U ovom setu se prvi puta pojavljuje figurica znanstvenika Barry Allena kojega u laboratoriju nesretno pogodi "munja" i on se pretvara u The Flash-a. Najbržeg čovjeka na svijetu. Sviđa mi se što ću jednog dana i Sheldona obući u ovu uniformu link :LEGO04: Kaciga je crvena sa žuto-zlatnim krilcima i načinjena je od tvrde gume. Torzo je mišićavi sa zlatnom munjom i remenom, šake su crvene. Glava ima dva lica što možete vidjeti na slijedećim ne baš kvalitetnim slikama (slikano mobitelom).

Image
Image
Image
Image

Druga figurica je Edward "E" Nigma ili kako ga još nazivaju i The Riddler. Uvijek je spreman na neke zagonetke pa mu je stoga i odijelo prepuno upitnika. On se pojavljivao i ranije (The Dynamic Duo Funhouse Escape), ali ovaj puta dolazi u nešto drugačijem izdanju. Meni se sviđa ova kombinacija boja i zeleni šešir. Glava ima jednostrani print.

Image
Image

Zadnja figurica je nama svima poznati super junak, čika Metnem, odnosno Betmen :LEGO04: On se također pojavljivao u više setova, ali sam negdje pročitao da ovakva verzija se još nigdje nije pojavila. Ima sive šake i tu imam jedinu zamjerku, smatram da bi bolje izgledao s crnim šakama. Torzo je onakav kakav trebaju imati svi super junaci - nabildani. Glava ima dvostrani print. Također tu je i nezaobilazni crni plašt.

Image
Image
Image
Image

I za kraj sva tri gospodina zajedno:
Image

Prva vrečica sadrži dijelove za Riddlerov super brzi dragster. Gradnja je prilično jednostavna, kao i samo vozilo koje ima mogućnost izbacivanja projektila što ćete vidjeti na jednoj od slika. Motor mi je super izveden, ostalo nije vrijedno spomena, pogotovo zadnji spojler koji stoji izuzetno nestabilno. O hrpi dolara koji malo-malo ispadaju iz vreća neću ništa reći, jer je to valjda tako i zamišljeno da lete na sve strane kada se vozi.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

Batmobil je puno bolje napravljen i ovo je najjeftiniji set u kojem dobijete Batmobil. Izgleda prilično veliko i nabildano u donosu na minifigure. Meni se sviđaju ove gume sa zlatnim felgama, zadnji dio koji se može podizati i ispaljivati projektile. Kabina se u potpunosti skida kako bi se pristupilo kokpitu.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Nakon svega idemo na malo akcije. The Riddler bježi u svom super brzom dragsteru, a u stopu ga prati The Flash u laganom trku, poprilično opušteno. Niti Batman ne zaostaje puno u svom Batmobilu (900 kubika, 55 konjskih snaga po knjižici vozila).

Image

Batman je ipak malo zaostao jer je morao stati na benzisku po cigare (za Robina, on ne puši). Utrka između Enigme i Flash-a se nastavlja i poprilično je napeto. Enigma baca bananu! (Napomena: Nije na stadionu pa neće dobiti kaznu za rasizam)

Image

Flash u brzini ne uspijeva izbjeći bananu i naravno da se posklizne. Vrijedi to vidjeti i u krupnom planu.

Image

Flash: Zašto me sad slikaš?
Image

Batman nakon što je kupio cigare i odnio burek nemoćnoj starici ipak se vrati i uspješno uhvati Enigmu koji mu baci naramak brzopoteznih zagonetki:

Ako pjetao snese jaje na vrhu krova, na koju stranu će jaje pasti?
Koliko je 1 i 1?
Gdje se skriva Šuker ako nije u Bankoku?
Čime se bavi Snježana Mehun?

Zaključak

Set nisam kupio, nego sam ga dobio kao zahvalu za pomoć pri organizaciji i sudjelovanju na Infogamer izložbi (hvala odgovornima, svi dijelovi na broju :LEGO10: ). Uzeo sam ga isključivo zbog minifigura koje smatram najboljim elementom seta. Flash je odličan, a ni ostale dvije ne zaostaju puno. Vozila nisu ništa specijalno i prilično su jednostavna za slaganje. Žao mi je što slike nisu bolje, onda bi boje došle do još većeg izražaja. Nadam se da mi to nećete zamjeriti. Ovo je moja prva recenzija i nadam se da će vam se svidjeti. Set sam vidio u Lego store-u u Arena centru pa ako ga netko želi kupiti može ga tamo pronaći.

Konačna ocijena 8.5/10


indeksirano

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=sule


Last edited by Sule99 on 04. Dec 2014. 23:20, edited 5 times in total.



04. Dec 2014. 22:43
Profile
User avatar

Joined: 17. Jun 2010. 20:01
Posts: 5260
Location: Zagreb, Hrvatska
Post Re: 76012 Batman™: The Riddler Chase
Simpatičan review! Hvala :LEGO25:

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedby=dudek


04. Dec 2014. 22:48
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: 76012 Batman™: The Riddler Chase
Sule99 wrote:
Pošto sam set dobio otvoren, pohvalio bih prethodnog slagača na izuzetno preciznim rukama. Kao da je kirurg ljepio naljepnice, svaka čast! Inače ja ne volim ljepiti to na kockice ali ovdje čak dobro pristaju.


that would be me. :LEGO62:

meni je set kul, bilo mi ga je baš zabavno slagat i betmobil mi se baš svidio. nije mi baš bila jasna ona kugla iza što ispada kad stisneš betmobil, al ove druge mogućnosti su fora.
općenito su ti setovi iz superhero serije stvarno igrivi i puni zanimljivih sitnica. :LEGO04:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


04. Dec 2014. 23:03
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: 76012 Batman™: The Riddler Chase
Hvala za recenziju!
Setić mi je OK, mada po meni u svim Superheroesima valjaju samo figure...
Riddlerovo vozilo mi je čudno skroz i besmisleno, a Batmobile je ajde, dobar (mozda da je malo dulji il veći bilo bi bolje).

Još jednom tenks! :LEGO05:

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


04. Dec 2014. 23:08
Profile WWW
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 76012 Batman™: The Riddler Chase
Thnx na recenziji. Slike su cist ok ;)

Da... Vidis... Zlatne felge... Hm... Zgodan detalj. Na mob batmobiku iz twoface chase seta su zute felge - lose.

Opet, ne kuzim poantu Flasha u batman svijetu. Sta kaze strip?

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


05. Dec 2014. 03:50
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 26. Jan 2014. 14:52
Posts: 246
Location: Zagreb
Post Re: 76012 Batman™: The Riddler Chase
Hvala na odlicnoj i zabavnoj recenziji :LEGO05:

Vjerujem da je set jako igriv, cim su dva vozila u pitanju...

Batman i Riddler figure su mi odlicne, tako da si ovakvog Riddlera moram definitivno nabaviti :LEGO28:

_________________
Brickset ownedby Mejzlik
TunaDesigns


05. Dec 2014. 08:38
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Oct 2014. 14:11
Posts: 849
Post Re: 76012 Batman™: The Riddler Chase
Super recenzija. :)
Odlčan mi je dragster, samo šteta što je prednji dio tako jednostavan. Ali ima potencijala.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-azizi4444


05. Dec 2014. 09:13
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 24. Jun 2011. 17:27
Posts: 1764
Location: Daruvar
Post Re: 76012 Batman™: The Riddler Chase
Zakon recenzija! :LEGO05:
Hvala!

_________________
Brickset
Flickr


05. Dec 2014. 12:11
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 8 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.