It is currently 23. Apr 2024. 08:22



Reply to topic  [ 5 posts ] 
41506, 41507, 41508 - Mixels Electroids 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 18. Jul 2011. 20:38
Posts: 821
Post 41506, 41507, 41508 - Mixels Electroids
Mixels Electroids su Mixels iz serije jedan. To su: 41506 Teslo, 41507 Zaptor i 41508 Volectro. Recenzirat ću ih zajedno iako se radi o tri odvojena seta jer se slažu u novog Mixela.
Svi su Mixeli u polybagovima, ova tri su žuta. Cijena im je u Konzumu 40 kn, na forumu sam vidjela da ih se može naći i za 30kn.
Nisam bila posebno veliki obožavatelj Mixela niti sam upoznata s crtićima nego sam se s njima susrela zbog Volectra i njegove grmić-kose koja mi se jako svidjela, nekoliko prozirnih plavih plateova a i cijelo malo čudovište mi je bilo jako simpatično.
(Prema Bricksetu) Electroids su pleme Mixela koji žive visoko u planinskim šumama da bi bilo blizu munjama koje ih pune energijom.



41506 Teslo

Broj kockica: 54

Image

Teslo je najmanji Electroid, napravljen od cijelog niza žutih slopeova. Meni najzanimljiviji (a možda i jedini zaista zanimljiv) dio je cijev sa plavo-ljubičastom munjom na završetku. Slikan je sa tri strane pa onda u meni najdražem položaju svih Mixela koji pokazuje njihovu gibljivost. Prilično je zdepast, s jednim okom. Iako je za ruke korišten hinge koji ih ne čini baš jako fleksiblinima, noge su im spojene baš kao pravi kukovi sa velikom bazom koja ih čini jako stabilnom i odličnom za igranje.



41507 Zaptor

Broj kockica: 61

Image

Zaptor je najviši Electroid. Ponovo ima ljubičasto-plavu munju, ovaj put na vrhu glave, odnosno na nekoliko tanjurića na hingeu zbog kojeg se taj dio može pomicati naprijed - natrag. Oči su mu sa strane, izbočene i pomalo žabaste, ispod su tri zuba (koja ga čine malo čangrizavim). Ruke su napravljene na isti način kao i na Teslu, s tim da Zaptorove nisu samo slabije pokretljive nego su i premale za njegovu visinu. Noge imaju dva zgloba što ga čini najpokretljivijim Electroidom. Ponovo ima čvrstu široku bazu.



41508 Volectro

Broj kockica: 70

Image

Volectro je Electroid s najvećim brojem kockica. Njegov "strujni" dio su prozirni plavi okrugli plateovi na krajevima prstiju koji se odvojeno miču. Prsti su na isto napravljenim rukama kao i na druga dva Electroida no ove su puno pokretljivije, proporcionalnije, čak i preduge za tijelo. Dva oka, dva zuba i noge spojene preko Lego-kukova :D. Stopala su mu zaista ogromna i čine ga jako stabilnim bez obzira na goleme ruke pa je odličan za igranje a i stavljanje na policu. Dio koji je najuočljiviji i meni najdraži je žuti grmić kao kosa. Točno na takvu mislimo kad kažemo da je nečija frizura kao da je gurao prste u utičnicu :LEGO16:
Zbog njegovih proporcija, najbolje napravljenih ruku, kose i lica najviše sličnom ljudskom ovaj mi je Mixel najdraži.



Iiiiiii svi zajedno....

Image
Broj kockica sve zajedno: 154
Ovo su sve kockice na hrpi.

Image
Tijelo Mixela: ruke, trup i rep

Image
Rep: napravljen kao led žarulja od prozirnih plateova, vrlo fleksibilan.

Image Image
Glava s prednje i stražnje strane (gdje je i spoj za tijelo). Izgledala mi je glava baš kao lavlja dok se ne dodaju dva disha za oči koji ga čine nekako manje močnim i više "mehaničkim".

Image

Gotovi mixel: najveći dio je glava, jako neproporcionalna u odnosu na ostatak tijela. Ponovo su ruke premale i zbog njih tijelo izgleda kao od tiranosaura. Najbolji dijelovi su već spomenuti fleksibilni i otkačeni rep, elektro frizura sa dvije munje. Noge su opet super napravljene: fleksibilne za micanje a stabilne za stajanje. To je ovdje zbilja važno jer je Mixel dosta dugačak.

Image
Ostatak kockica kada se složi Mixel.

I sve u svemu...

Tri mala čudovišta su super dizajnirana, osim ruku koje već po tko-zna-koji-put spominjem jer mislim da zaista loše izgledaju. Bilo ih je zabavno slagati, ne previše zahtjevno a opet nije klasična gradnja zgrade. Imaju veliku, veliku igrivost, simpatični su i svaki ima nešto baš svoje. Imati ih na stolu je prava napast, stalno sam ih micala, namiještala i zezala se s njima. Mogu onda samo zamisliti koliko djeca uživaju u njima. Jako jako mi je drago što sam ih kupila.

Žuta boja možda i nije baš najkorisnija boja ikad ali je to zaista vrlo različit izbor žutih kockica, posebno raznoraznih hingeova i slopeova: od malih cheese, običnih, preko onih sa spuštenim kutevima, obrnutih.... Hrpa sivih spojeva preko kuglica, bracketova itd.

Spoj tri Electroida možda je malo razočaravajuć jer ostane dosta kockica a i nije toliko veliko čudovište kako bi se očekivalo kada se spajaju tri manja. Jednako tako, spoj dinosaura i lava je neobičan i otkačen no možda i nije najsretniji.

Odnos 154 kockice u odnosu na 120 (90) kn je možda i lagano preko ruba isplativosti pa bih preporučila nabavku ipak na nekoj rasprodaji.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Star2705


23. Sep 2014. 21:13
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 41506, 41507, 41508 - Mixels Electroids
hvala na super recenziji !!
zapeli su mi za oko svi mixelici, mixelcici, mix.. sto god iako jos uvijek nemam ni jednoga..
ali bude se to promjenilo :LEGO05:

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


23. Sep 2014. 22:41
Profile
User avatar

Joined: 17. Jun 2010. 20:01
Posts: 5260
Location: Zagreb, Hrvatska
Post Re: 41506, 41507, 41508 - Mixels Electroids
Fora su ovi mixelzi... :LEGO25:

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedby=dudek


23. Sep 2014. 23:09
Profile
User avatar

Joined: 06. Aug 2013. 14:30
Posts: 724
Post Re: 41506, 41507, 41508 - Mixels Electroids
super recenzija! :) Sviđaju mi se mixels-i :)
Ja imam seriju 1 crvene pa možda od toga napravim recenziju. ;)

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=stubazg


24. Sep 2014. 09:43
Profile
AFOL

Joined: 29. Sep 2014. 08:15
Posts: 2
Post Re: 41506, 41507, 41508 - Mixels Electroids
thanks for share...

_________________
Cut down your exam stress by using our latest braindumps.co exam and high quality Isilon and Washington University in St. Louis demos.


29. Sep 2014. 08:17
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 5 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.