It is currently 19. Apr 2024. 21:29



Reply to topic  [ 6 posts ] 
79012 Mirkwood Elf Army (Hobbit) 
Author Message
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post 79012 Mirkwood Elf Army (Hobbit)
broj: 79012
ime: Mirkwood Elf Army
tema: Hobbit
godina: 2013
broj dijelova: 276
minifigura: 6 + warg
cijena:


prednja, zadnja i bočna strana kutije

Image

Image

Image

sadržaj kutije : instrukcije i vrećice sa elementima

Image

Image

minifigure

Image

Image

Image

Image

Image

sastavljanje kreacije

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

kompletan set sa svim sadržajem

Image


Druga serija Hobbita donijela je 4 nova seta.
Set 79012 je drugi po veličini u navedenoj seriji
Sadržaj seta ste mogli vidjeti prethodno na slikama
Ono što je mene osobno najviše zaintrigiralo ali i opravdalo moja očekivanja su minifigure.
6 minifigura + warg je popriličan broj figurica za jedan od "jeftinijih" setova ove serije.
Novost su gotovo sve figurice kao i smeđi warg ..do sada su izašli sivi i bijeli(neki kažu srebrni)
Glavna figurica i definitivno po meni prvo lice ovog seta je Thranduil ... torzo je u stilu elfova..bogat,srebrn ,jednostavan ali efektivan sa predivnim printom ,na svijetlu i mjesečini je predivan :LEGO48: kao i kosa/kruna.. kosa je izvedenica od ostalih kosa kada su elfovi u pitanju ..gumena je i u živo izgleda daleko bolje nego na slikama , print lica s obje strane te noge koje nastavljaju niz sa torza .. definitivno figurica koju svaki ljubitelj Hobbit tematike mora imati .
Tri mirkwood elfa od kojih su dva strijelca te se od običnog razlikuju po kapuljačama, dok običan mirkwood elf ima kosu..sva tri elfa imaju identične printove lica .Lica mogu biti blaga i agresivna te sva tri imaju identičan torzo kao i noge u ljepoj zeleno smeđoj kombinaciji.
Dva Gundabald orka ... torza s printevima kostiju koja se protežu i preko dijela nogu , ništa extra ali nije da izgledaju ni loše, lica s printom samo s jedne strane..te također specifična orkovska usta ,te warg smeđi kao dio vojske orkova.
Na slikama smeđa boja warga izgleda previše čokoladno dok je u live verziji ta smeđa boja daleko lijepša.
Oružja su raznolika , čak 5 vrsta oružja što izgleda poprilično lijepo kad je u pitanju kolekcija oružja ali ništa novog,sve je već viđeno + 2 štita koja se nalaze na zidinama .

Sam osvrt na kreaciju:
Očekivanja po slici nisu ukazivala na neki spektakl i to se u konanačnici i ispostavilo
Moja glavna zamjerka ide na visini zida koji je u visini minifigure i mislim da je to veliko razočaranje .
Kreacija je načinjena od tan, brown, green boja u svijetlim i tamnijim tonovima i u kompletu izgleda kao dobar mix ,tj možemo reći ljepo usklađene boje ali obzirom da su u pitanju elfovi smatram da bi zelena boja trebala prevladavati kao i smeđa dok bi tan boja trebala bit u tragovima čisto za razbijanje monotonije .
Kreacija je izvedena u 3 dijela : najviši kao nekakav toranj/drvo , zidovi i stalak za oružje
toranj/drvo se da okretati za 360 stupnjeva, te na vrhu ima platformu na kojoj se nalazi katapult .Na slikama je prikazano kako isti funkcionira ,dok je u podnožju skrivena bačva s draguljem , zid se može odvojiti od tornja te može samostalno stajati ,a može formirati kao ravan zid ili se može formirati čak u slovo U,iako tada izgleda u najmanju ruku loše, blago zaobljen zid izgleda super .
Za zid je specifično da može ispaliti "strelicu" te da se mogu "nataknuti" dva štita koja se bojama uklapaju u cijelu vizuru seta.
stalak za oružje je u minijaturnoj izvedbi i vjerovatno je zamišljen da bude unutar zidina (na slikama se ne vidi ali bit će editirano)
Još jedan mali dodatak su ljestve orkova za penjanje na zidine elfovske "utvrde"
Zbog mnogo minifigura, pokretnih dijelova, rastavljanja, okretanja rotiranja set je iznimno igriv i omogučuje mnoge kombinacije što je vrlo pozitivno i mnogi če ga zbog toga voljeti,ponajviše djeca.
Visina zidina doduše kvari ukupan dojam setu.
Nije spektakularan ali nije ni za baciti .

Konačna ocijena: -4/5
ljubitelji Hobbit teme ..svakako nabavit set zbog minifigurica

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


25. Jan 2014. 22:57
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 79012 Mirkwood Elf Army (Hobbit)
set po punoj cijeni, 320 kn nikako ne bi preporučio. ipak je previše.

sve si rekao, nema se šta dodati, osim da je moj set već u dijelovima i da ga nemam namjeru ikad više sastaviti

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


26. Jan 2014. 00:09
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 79012 Mirkwood Elf Army (Hobbit)
Menis setić zapravo fora. Cijena skupa po običaju.

Thanks za recenziju.


26. Jan 2014. 09:55
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Feb 2013. 17:13
Posts: 134
Location: Karlovac
Post Re: 79012 Mirkwood Elf Army (Hobbit)
Odlične figure i to je po meni jedina vrijednost ovog seta , hvala na recenziji.


26. Jan 2014. 10:31
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: 79012 Mirkwood Elf Army (Hobbit)
hoplit wrote:
Odlične figure i to je po meni jedina vrijednost ovog seta , hvala na recenziji.


+1


Piknuti ću dok će bit na popustu.

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


26. Jan 2014. 11:31
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 79012 Mirkwood Elf Army (Hobbit)
A koji je od tih likova Mirko?

:LEGO14:


26. Jan 2014. 22:26
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 6 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.