It is currently 28. Mar 2024. 09:17



Reply to topic  [ 10 posts ] 
70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space) 
Author Message
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
Ime: CLS-89 Eradicator Mech
Broj: 70707
Tema: Space (Galaxy Squad)
Godina: 2013
Komada: 440
Figure: 2
Cijena: EUR 39,99


Space tema je jedna od vječitih Lego tema i jedna od onih koja uz City i Castle ne bi trebala nikada prestati. Moji prvi koraci u Lego daleke 1983 bio je upravo Space. I nakon toga, dugo godina samo Space sve do mojeg Dark Age-a.

Nakon povratka kupovao sam svega a Space zapostavio, ovaj novi naravno, sve do pojave Galaxy-a i ovog Robota.

Kada još dodam da su Roboti također dio moje mladosti i da sam odrastao uz Japanske crtiće...magija se desila.

Problem je bio što se tema nije mogla naći kod nas baš u svakom dućanu pa sam ovog ljepotana nabavio preko ebay-a.

Da nadodam još da mene tema strašno podsjeća na SF klasik Straship Troopers od Robert A. Heinlein-a. dakle Marinci protiv Kukaca.

Kutija

Sve kako treba, malo podsjeća na Futurone sa ovom bijelom bojom. Pozadina načičkana raznim mogućnostima transformacije i naravno, lego opet pokazuje kako se igra.

Image

Image

Image

Image

Kada istresemo na stol, dobivamo 3 veće vrećice, naljepnice i 2 knjižice sa uputama.

Image

Image

Image

Sadržaj prve vrećice. Unutra se nalaze dijelovi za figure i 2 kukcostroja.

Image

Image

Figure. - Dobivamo Naranđastog Marinca po imenu Jack Fireblade te robota po imenu Orange Robot Sidekick. Figovi su mrak, ni previše ni premalo ukrašeni. Marinac je modernog dizajna a robot je u ulozi pomagača. Ima raznih timova po setovima, u raznim bojama. Neki se ponavljaju. Tako da ovog robotića imamo u 2 seta a marinca u 3.

Image

Image

Kukcostrojevi. - Stvarno su fora i imaju oblik nekakvih osa. Jadan je leteći. Na veliku žalost ovaj set nema figuru kukca. To je po meni veliki minus jer drugi setovi imaju predivne figove. Ovi kukcostrojevi pojavljuju se i u ostalim setovima u raznim oblicima. Kukcostroj ima rep u obliku neke čahure koja se otvara i zarobljuje marinca. Kontam da ga zatim pretvara u tekućinu. Noge su pomične kao i glava, krila i rep.

Image

Image

Image

Image

Image

Vrećica Br. 2. - Sadrži dijelove za izradu gornjeg dijela Mecha, koji se sastoji od 2 kokpita. Jedan kokpit pripada također letjelici koja se odvaja od Mecha. Drugi služi za upravljanje Mechom kada nema letjelice. Stvar je genijalna. Vidjet će se u recenziji.

Image

Dakle letjelica/kokpit Mecha. Ima svoja pokretna krila, mjesto za marinca. Pozadi ima nuklearnu bombu za uništavanje neprijatelja.

Image

Image

Image

Drugi dio je postolje za letjelicu i kokpit br. 2. Notirajte ruke koje još neidu u ovoj fazi izgradnje ali sam ja ovo naknadno fotkao pa eto. Ruke su isto močne. Na jednoj mitraljezi koji se vrte u krug, oni crni. Na drugoj flikovi koji glume rakete. dakle moćno naoružanje.

Image

Image

Taj gornji dio se diže kada se letjelica attachira, odnosno spušta kada nema letjelice, tako da drugi kokpit koji se inače nalazi na leđima mecha preuzima ulogu glavnog.

Image

Image

Dolazimo do treće vrećice. - Tu su dijelovi za noge i ruke. Noge su fenomenalne. Na njih se nabada gornji dio, koji se može okretati za 360 stupnjeva. Noge imaju osigurače pozadi da se mech ne prevrne od velikog disbalansa. Iako set obiluje naljepnicama, oni na stopalima koji glume ostatke zgnječenog kukca su genijalni. Kao i naljepnica na drugom kokpitu na kojem je zgnječen kukac.

Image

Image

Image

Image

Image

Kompletiran Mech - Slijede razne fotke ovog prekrasnog robota. Uživajte.

Image

Image

Image

Mech bez letjelice. - Meni puno bolje tako izgleda.

Image

Image

Image

Image

Naravno, Mech je very posable kako bi rekli američani.

Image

Image

Konačno u punom sjaju.

Image

Image

Za kraj jedan mix Galaxy squad setova koje imam.

Image

Set je zaista krasan. Ogromne igrivosti, naoružan mech do zubi sa krasnim figovima. Karakteristika je teme upravo ova mogućnost odvajanja letjelica od strojeva i dobivanja 2 u 1. Jedini minus po meni je manjak buba figure.

Svaka čast Lego!

indeksirano


30. Dec 2013. 11:51
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
Zanimljivo...


30. Dec 2013. 12:25
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 24. Jun 2011. 17:27
Posts: 1763
Location: Daruvar
Post Re: 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
Nije moj đir, ali set mi se jako sviđa...

_________________
Brickset
Flickr


30. Dec 2013. 12:51
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
Wow !!
Nisam ljubitelj spacea,ali ovo je samo potvrdilo moje sumnje da se radi o jednoj predivnoj seriji lega !!
Hvala za recenziju i jako bi volio ovo imati doma :LEGO48:

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


30. Dec 2013. 13:36
Profile
User avatar

Joined: 12. Oct 2011. 23:26
Posts: 436
Post Re: 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
Tnx za recenziju, odličan je set apsolutno to potvrđujem, smijem li samo pitati zašto imaš trans ružičaste studove umjesto trans svijetlo plavih na mech motorima?

Na jedno su čak pola pola ako sam dobro vidio :LEGO03:

_________________
Brickset
Flickr


30. Dec 2013. 18:10
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
HEHEH, imaš pravo ispravljeno. prvo sam greškom stavio 1 1 a onda sam skužio i mislio da idu 2 ružičasta. :LEGO13:


30. Dec 2013. 19:03
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
To je bio pokušaj da se mech ugura u LEGO friends...

Odlična recenzija, kao i obično. :LEGO28:


30. Dec 2013. 23:01
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4807
Post Re: 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
Za ovo znam da je mrak set jer ga imam. Naime dobio ga kao nagradu za najboljeg slagača logističkih vojnih vozila. Set je ful igriv a za kukce se slažem da su odlični. Njigove zelene guze su mi poslužile kao prednje lampe za zadnji model auta :LEGO07:

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


31. Dec 2013. 12:14
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
imam ga i predivan je!

steta sto nema jos jednog figa (ali ja sam dodao battle mecha iz cmf 9) te sto je narancasti mech prekricav.

set ima precudnih i velikih kockica, s kojima se dosad nisam susreo, tako da mi je to isto mali turn off bio tijekom slaganja.

no s obzirom da sam ga dobio u metrou za 200injak kn, nemam se sto zaliti.

hvala za recenziju! ;)

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


03. Jan 2014. 09:34
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Mar 2014. 09:31
Posts: 50
Location: Beograd
Post Re: 70707 - CLS-89 Eradicator Mech (Space)
Thumbs up za recenziju, ja sam ga imao prilike drzati I grati se sa njime na prosloj izlozbi skockanih jer smo ga dobili u support-u. Odusevljen sam kako izgleda, vidi se da je lego izvukao ogromne pouke I saznanja iz exoforce setova koje jako volim :LEGO49:
Mene samo brinu nalepnice I da li ce se odlepljivati I posle kog vremena :LEGO64:


26. Mar 2014. 19:42
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 10 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.