It is currently 29. Mar 2024. 12:40



Reply to topic  [ 10 posts ] 
9496 - Desert Skiff (Star Wars) 
Author Message
User avatar

Joined: 17. Feb 2011. 12:37
Posts: 191
Location: Fiume
Post 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
Image

9496 Desert Skiff
TEMA: Star Wars Episode IV- VI
GODINA: 2012
DIJELOVA: 213
MINIFIGURA: 4
CIJENA: 239,99kn (u SophosLab- u)

KUTIJA

Image

Image

Image

Kutija dimenzija 35,5 x 19 x 6 je možda malo prevelika za ovaj set, ali na kraju ju možete iskoristiti kao posudu za premještanje ili čuvanje ostalih lego kockica koje imate.
U svakom slučaju, simpatična kutija koja vam na prednjoj strani pokazuje koliko morate imati godina da biste se mogli igrati s ovim lego setom, a uz to i četiri fenomenalne nove minifigure (oke, ne baš nove, ali svakako u novom ruhu).
Stražnja strana kutije prikazuje koje sve tajne sadrži ovaj simpatični set, a bočna strana ponovno četiri strašno dobre minifigure, kao i Lando Calrissiana u 1:1 veličini.

MINIFIGURE

Image

Po meni najsvjetlija točka ovog seta! Lando, Kithaba, Luke i Boba u punom svijetlu.

Image Image

Prvo ćemo pokazati Luke Skywalkera, koji je možda i najlošiji od četiri figurice, ali opet tako vraški dobar :LEGO05:
Print torsa je upravo onakav kakav treba biti, te mu zbog toga dobro stoje i ove crne noge.
Lightsaber se dobije u trans- zelenoj boji i osobno mi se jako sviđa.

Image Image Image

Slijedeći je Kithaba čija je zelena ružna faca stvarno odlična, detalji su odlični i mislim da je LEGO ovdje napravio jako dobar posao.
Print na torsu je također jako dobro napravljen, sviđaju mi se ova tri pretinca i X na remenu, vidi se da se pazi na svaki detalj.

Image Image Image

Polako dolazimo do zvijezda ovog seta, a jedan od njih je zasigurno Lando Calrissian, odnosno njegova kaciga.
Izuzmimo print na torsu, koji je kao i kod svake figurice do sad izveden besprijekorno, kaciga je ovdje koja dolazi do izražaja- prava mini replika one iz filma.

Image Image Image

Glavna zvijezda ovog seta je ipak Boba Fett! Redizajnirani Mandalorijanac koji je s ovim setom napokon dobio redizajn koji zaslužuje.
Da, bio je Boba redizajniran i u trećoj ediciji Slave I iz 2010, ali minifigura iz ovog seta mi se čini još boljom.
Prvo je tu njegov blaster gun. To je ustvari mini blaster gun, ali je dodana još crna drška lightsabera i to ga čini jako zanimljivim dijelićem.
Drugo su njegove noge čiji je print nešto što sam do sad u Legu najbolje što sam vidio (nemojte mi zamjerit, tek neko vrijeme se bavim Legom i to uglavnom SW sagom, tako da i nisam neko veliko mjerilo)
Torso i kacigu ne treba puno predstavljati jer su već viđeni u setu Slave I 3rd edition iz 2010, ali vrijede za istaknuti detalji na koje Lego pazi, pa se u gornjem desnom kutu može primjetiti simbol koji je nepoznatog podrijetla, ali se može vidjeti na gotovo svim slikama koje prikazuju Boba.

UPUTSTVA I SLAGANJE

Image

Image

Image

Uputstva su veoma jednostavna, na pedesetak stranica, a gradnja je vrlo lagana pa vam neće trebati više od pola sata da složite ovaj set.
Meni je trebalo oko 45 minuta zajedno sa razvrstavanjem kockica.
Na kraju uputstava nalazi se simpatični stripić na koje smo navikli u SW setovima.

Image
sadržaj prve vrećice

Image Image
prvo se slaže neka polu- okrugla kreacija, a zatim se dodaju zubi...

Image
... i na kraju je Sarlacc gotov!

Image
sadržaj druge vrećice

Image
Kostur Skiffa...

Image
... koji polako dobiva svoj oblik

Image
sadržaj treće vrećice

Image
Skiff je skoro gotov, još samo fale krilca...

Image
... iii- evo ga! Desert Skiff je spreman!

Image
rezervni dijelovi
primjetite da se dobiju još tri dodatne antene za Fettovu kacigu i četiri vizora za SW Clone Troopere kojih ni nema u ovom setu

Image
set bez glavnih zvijezda

Image
kompletan set 9496- Desert Skiff

OCJENE
MINIFIGURE 5/5
DIJELOVI 4,5/5
IGRIVOST 5/5
CIJENA 3,5/5

Kao što ste mogli pretpostaviti u ovom setu su minifigure najbolji dio.
Naravno i igrivost je odlična, ali u prvom redu za mlađe ljubitelje Lego SW licensiranih setova.
Dijelovi nisu loši, dobije se dosta tan kockica, ali za one koji sa setova skupljaju dijelove ima previše glomaznih smeđih dijelova.
Cijena je previsoka za ovakav set. Na stranu odlične minifigurice, ali 1,10kn po dijelu je ipak malo previše.
Imao sam VELIKE sreće kada sam ga uspio uzeti u nedavnoj akciji u Metrou za 40% popusta, pa me ispao 150kn što je možda neka realna cijena.

indeksirano


26. Nov 2013. 23:43
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
thnx za recenziju.

dobro kažeš, 150 kn je realna cijena s obzirom da se dobiju 4 minifiga, ali brate 240 kn za 213 kockica je teror, pogotovo što se radi o ovim velikim glomaznim dijelovima.

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


27. Nov 2013. 00:29
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
Ovaj set za 150 kn je pun pogodak. Esencijalni likovi OT. Boba i Lando sami vrijede a niti skiff nije loš.

Ono što je najvažnije kod figova nisu printani torzoi niti kacige već Landovi Brkovi! :LEGO31:

Dobra recenzija i hvala.


27. Nov 2013. 08:33
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
hvala na recenziji :LEGO05:
150kn bi dao i ja :LEGO50:

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


27. Nov 2013. 22:45
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
Prošli mjesec sam rastavio svoj Desert Skiff i pretvorio ga u gomilu korisnih dijelova :LEGO25:. Bilo mi je jako žao ali isfurao se i počeo je kupiti prašinu.
Ovaj dio Image mi se već pokazao jako korisnim kod tenka što sam radio.

Definitivno bih preporučio kupnju jer ako se i isfura ostaje gomila korisnih dijelova.

_________________
Flickr


Last edited by pjurkovi on 28. Nov 2013. 10:14, edited 1 time in total.



27. Nov 2013. 23:01
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
Posebno mi se sviđa dizajn kokpita letjelice, valjda zato što je zadržao komande iz 6697, samo malo drukčije postavljene, pa se pilot lako prekvalificira. :LEGO03: Ali i cijeli set je vrlo zanimljiv, s očitom igrivošću. (Npr. iako je plitak, taj Sarlacc očito lako proguta koga god hoćete, mislim da bi čak i LEGO Frendica fino stala... :LEGO25: )

Hvala na bogatoj recenziji!


28. Nov 2013. 09:15
Profile
User avatar

Joined: 17. Feb 2011. 12:37
Posts: 191
Location: Fiume
Post Re: 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
hvala svima na pozitivnim kritikama :LEGO50:
sad sam se baš ufurao u ovo recenziranje, imam još nekih setova doma za koje vidim da nisu recenzirani pa ću ih napravit kad nađem vremena ;)


28. Nov 2013. 14:35
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
moze moze !!
samo daj, mjesta/prostora ima :LEGO05:

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


28. Nov 2013. 14:52
Profile
AFOL

Joined: 24. Jan 2013. 17:35
Posts: 373
Post Re: 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
super recenzija moze li mi netko preporuciti star wars set za nekih 350 kn a da ima dosta kocaka kupio bih ga kao poklon!hvala


28. Nov 2013. 16:45
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Feb 2013. 17:13
Posts: 134
Location: Karlovac
Post Re: 9496 - Desert Skiff (Star Wars)
Odlična recenzija i samo napiši još koju recenziju kad si se već ufurao :LEGO05:


28. Nov 2013. 17:33
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 10 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.