It is currently 20. Apr 2024. 06:54



Reply to topic  [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2
6897 Rebel Hunter vs. 6939 Saucer Centurion 
Author Message
User avatar

Joined: 12. Oct 2011. 23:26
Posts: 436
Post Re: 6897 Rebel Hunter vs. 6939 Saucer Centurion
Marin wrote:
Osim u Space Police II, Hydronauts-ima i City-ju, zelene šajbe dolazile su i u Classic Space-u i Insectoids-ima. :LEGO05:

Jesi li se bolje upoznao sa poviješću harpuna? :LEGO15:

Mislim da ti u svemiru, čak i ako moraš stalno imati zatvorenu kacigu, šajba dobro dođe kad proletiš blizu polja asteroida. :LEGO13:

Recenzija je odlična i veselim se sljedećoj! Još kad bi radio recenzije novih setova... :LEGO24:

Recenzije novih setova nisu isključene, naprotiv, biti će sigurno :LEGO02:

Harpun ili očito, kran, nisam imao pojima gdje se još koristio, ali me definitivno intrigiralo. Uvijek ima nešto novo za saznati :LEGO03:

Zelene šajbe su zez :mrgreen: Sad dok sam pročitao što si rekao otišao sam pogledati insectoide jer mi nikako nije bilo jasno kako bih to propustio (pošto su mi insectoidi jedni od dražih space tema). I gledam i gledam i gledam i nikako ne kužim, da bi zaključio da su na bazi onako odozada.

_________________
Brickset
Flickr


11. Oct 2013. 23:29
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Feb 2013. 17:13
Posts: 134
Location: Karlovac
Post Re: 6897 Rebel Hunter vs. 6939 Saucer Centurion
Odlična usporedba recenzija stvarno se vidi da si slinio za tim setovima čitajući tvoju usporedbu i vidim da ta strast još uvijek nije nestala, svaka čast na usporedbi i očekujem uskoro recenziju 6982 :LEGO05:


14. Oct 2013. 16:22
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 6897 Rebel Hunter vs. 6939 Saucer Centurion
Evo, konačno sam i ja detaljno pročitao i proučio ovaj ep, hvalospjev starim dobrim vremenima. Još jednom hvala na recenziji (pače, recenzijama). Vrlo je interesantan taj originalni "sadržajni" pristup, tj. usporedba dva seta koja kombinira perspektive svijeta slagača i svijeta čovaca iz setova.

:LEGO13:
(Iskreno se nadam da netko može razumjeti što sam htio reći u prethodnoj rečenici... Ne zamjerite, premalo se spavalo noćas... Ako što treba razjasniti, pitajte... do tad ću i sâm razmisliti...)

Mnogi već znaju da sam ja ljubitelj onog još starijeg svemira, u kojem je kokpit rezerviran samo za krstarice i ine letjelice, a kod običnih jurilica ne samo da ih nije bilo, nego pilot nije imao ni vizir na kacigi, tako da je problem s rupom u podu mila majka u odnosu na ono što je mučilo prethodne generacije čovaca. A kao i Blacktron, mogli su se samo smješkati, lako ovima najmodernijima danas. Tako da već i ovo meni spada u (pre)moderno, ali "odbojnost" se topi kad ti netko ovako lijepo na tanjuru (saucer, jelte) servira sve divote seta i prenese užitak slaganja i igre. :klanjanje:

A kod huntera čak i prepoznajem kockicu-dvije, u normalnoj boji. :LEGO04: Na primjer ovu: Image

Ali i tu su mnoge već u svojoj evolucijski naprednijoj varijanti, tipa:

Ovaj motor Image iz 1981. naspram ovog Image iz 1978., ili

ova pljuca Image iz 1982. naspram pretka Imageiz 1979.

I tako dalje. Centurion već ode u totalne perverzije tipa Plate, Modified 10 x 10 without Corner... Bricklink će uskoro morati zapošljavati specijaliste arhiviste-lingviste da pronađu nove termine za katalogizaciju novih kockica, tipa "onaj dio koji je nalik na tu i tu kockicu, ali mu fale tri od četiri ruba, studovi su mu s krive strane, nije od plastike i ne spaja se nigdje ni s čim". To će onda poslužiti i Indijancima, ako nemaju ideje kako da nazovu neko svoje novorođenče.

Unatoč gunđanju iz prethodnog pasosa, Centurion mi je konačnim oblikom klasičniji i više mi sjeda. A ima i te starije motore! Što ću sad? Totalno sam se pogubio u prostorvremenu.

Bilo kako bilo, uz rizik da me Marin mrko pogleda, moram zaključiti da, što se mene tiče, ne trebaš kretati prema novijim setovima, slobodno ti odi i dalje u prošlost. Ili, najbolje: i jedno i drugo. :LEGO76:

Osim opisa koji sam pokušao pohvaliti u prvim rečenicama, sviđaju mi se i vinjetične pričice u tvojim fotkama. Fotku Zločinački pothvati koju hvali i boba_jagoda da i ne spominjem. Posebno mi se sviđa mi se i ova fotka, u kojoj specifičan kadar s mutnim prvim planom dočarava dinamiku svemirske jurnjave, čak ne smeta previše ni problem s blizinom blica.

Miljac wrote:
Želim opisati navedene setove onako kako ja o njima razmišljam dok ih slažem, proučavam i igram se s njima. Slike koje sam stavio sam ja slikao, i nastojao sam uz ono što želim pokazati na slici napraviti i dobru sliku. Nadam se da sam u tome uspio.
O, da, jesi. U svemu citiranom.

A tek kad se još klikne na link Klik za slike...!!! :LEGO28:

P. S.: Nakon nekoliko kava pročitat ću ovaj svoj post još jednom... ako ću i dalje imati dojam da se ništa ne razumije, pisat ću ponovno... :LEGO05:


15. Oct 2013. 08:56
Profile
User avatar

Joined: 12. Oct 2011. 23:26
Posts: 436
Post Re: 6897 Rebel Hunter vs. 6939 Saucer Centurion
Eustahije wrote:
P. S.: Nakon nekoliko kava pročitat ću ovaj svoj post još jednom... ako ću i dalje imati dojam da se ništa ne razumije, pisat ću ponovno... :LEGO05:

Ma u redu je, nakon drugog puta sam sve shvatio :LEGO05:

Šalim se, razmuljivo je sve, hvala puno na pohvalama :LEGO04:. Jedna mala napomena

Eustahije wrote:
Osim opisa koji sam pokušao pohvaliti u prvim rečenicama, sviđaju mi se i vinjetične pričice u tvojim fotkama. Fotku Zločinački pothvati koju hvali i boba_jagoda da i ne spominjem. Posebno mi se sviđa mi se i ova fotka, u kojoj specifičan kadar s mutnim prvim planom dočarava dinamiku svemirske jurnjave, čak ne smeta previše ni problem s blizinom blica.


Sve fotke su slikane bez blica, i sve fotke su direktno s foto aparata bez ikakve obrade, slikane pod sobnim svijetlom. Jedino sam se igrao s postavkama aparata.

Razlog tom "blicu" je što je to slikano u razdoblju 24h-04h, pod halogenkama. Tako recimo ako pogledaš ovu konkretnu sliku koja ti se sviđa, ono iza je zid na kojem se vidi obris svjetla kako ga baca halogenka, što sam odlučio iskoristiti da se tako igrom svijetla i sjena stavi fokus na brod.

Nije uvijek ispalo najbolje, ali potrudio sam se :LEGO04:

_________________
Brickset
Flickr


15. Oct 2013. 10:26
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 6897 Rebel Hunter vs. 6939 Saucer Centurion
U tom slučaju, moje još veće klanjanje. Ono što sam mislio da je blic je ova neka preosvjetljenost na crvenim kosinama u najprvijem mogućem planu (sredina dolje) i nekakvi točkasti odsjaji lijevo od toga.


15. Oct 2013. 12:45
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: 6897 Rebel Hunter vs. 6939 Saucer Centurion
mega megafon, pa ja ću se ranit :mrgreen:
Odlična recenzija,a meni je tanjur bolji zbog čovaca i đinđi. A sad o droidima :LEGO56:
Prvi droidi su bili brickbuild, tj. od kockica. Po bricklinku , postoje od '85.

Image Image Image Image Image

Interesantno je što su u katalogu izlistani pod minifigure, a ima ih 86 računajući droide iz licenciranih setova i ove u obliku čovca.

edit: Nadam se da ćeš recenzirati i
[Reveal] Spoiler: ovo
Image

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


20. Oct 2013. 22:08
Profile
User avatar

Joined: 12. Oct 2011. 23:26
Posts: 436
Post Re: 6897 Rebel Hunter vs. 6939 Saucer Centurion
Surduk wrote:
mega megafon, pa ja ću se ranit :mrgreen:
Odlična recenzija,a meni je tanjur bolji zbog čovaca i đinđi. A sad o droidima :LEGO56:
Prvi droidi su bili brickbuild, tj. od kockica.

Hvala na komentarima :LEGO04:

Znam za droide, zato sam rekao "prva prava droid minifigura", mislio sam na minfig u obliku u kakvom ga danas poznamo, možda nije bilo dovoljno pojašnjeno, ispričavam se :LEGO04:

Blacktron bih rado recenzirao, ali nemam ga još :LEGO08: Opčenito, volio bih što više space recenzija napraviti, ali mi je kvaliteta bitnija od kvantitete, zato će to ići relativno sporo, i vrlo birano.

_________________
Brickset
Flickr


21. Oct 2013. 01:39
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: 6897 Rebel Hunter vs. 6939 Saucer Centurion
Neka, uzmi si vremena, samo da budu ovakve, od srca :LEGO70:

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


21. Oct 2013. 13:37
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 18 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.