It is currently 29. Mar 2024. 06:19



Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next
6371 - Shell Service Station (Town) 
Author Message
Administrator

Joined: 02. Jan 2013. 11:13
Posts: 2328
Post 6371 - Shell Service Station (Town)
Broj: 6371
Ime: Shell Service Station
Godina izdanja: 1983
Minifigura: 3
Dijelova: 261
Cijena: nisam našao podatak koliko je koštao set

Za dugi vikend sam se bacio na čišćenje a uz to i pisanje recenzije jednog većeg seta. Benzinsku crpku nažalost nisam imao u djetinjstvu, ponajviše sam htio set 6378. Ovaj set sam kupio prije nešto malo više od godinu dana sa ebaya, nije točno ono za čime sam slinio kao klinac ali ipak je benzinska i cijena je bila povoljna. No da ne duljim sa uvodom započnimo sa slikom dijelova i uputstava:
Image

Image

Od dijelova istaknuo bih sljedeće zanimljivosti. Ovakav baseplate se pojavljuje jedino u ovome setu. Te davne 1983. godine se po prvi put pojavio motor ovakovog obliku a i kapa šilterica. U setu se nalazi čak 88 običnih plateova plus još nekoliko modified.

Tri minifiga iz seta; gospođa prodavačica, motorist i mehaničar/prodavač:
Image

Prvo se slaže plavi auto, uobičajenog dizajna za to vrijeme:
Image

Sa jednom malom zamjerkom što ispod haube nema ništa – mogli su staviti dva rodund platea 1x1 da bude kao motor. I sa desne strane ima jedna kocka modified 1 x 1 with Headlight, ali kasnije ću se vratiti na nju:
Image

Slijedi slaganje drugoga auta, malog kamiončića šlep službe – ovaj auto uopće nema crvenih svjetala sa stražnje strane – i nedostaje mi naljepnica sa druge strane:
Image

Motor (na kojem i nema baš puno slaganja):
Image

I nakon toga slijedi slaganje samo benzinske crpke, slaže se kroz devet glavnih slika sa još pet podsklopova. Stanje nakon šeste slike slaganja:
Image

Skoro do kraja složena crpka, nedostaje krovna konstrukcija i držač guma:
Image

Sama krovna konstrukcija, glavni noseći dio su dvije 1x16 i dvije 1x8 technic kocke (ne znam koriste li se u još kojem town setu technic dijelovi):
Image

I evo složena benzinska, nažalost nedostaje naljepnica kod držača za metlu i ključ:
Image

Unutrašnji dio sa pultom, blagajnom i ove okrugle kocke valjda predstavljaju kantice ulja, tekućine za pranje stakla:
Image

Detalj samih pumpa i u pozadini držač guma:
Image

Platforma za dizanje auta na setu, mehaničar prvo naveze auto na platformu:
Image

a onda podigne auto u zrak da ga može popraviti:
Image

Sljedeća mogućnost seta je šlepanje pokvarenog auta:
Image

Naravno na benzinskoj se primarno nadolijeva gorivo, i evo objašnjenja zbog čega ona kockica na desnom boku auta. Mislim da je ovo jedini Lego auto koji ima predviđeno mjesto za nadolijevanje goriva:
Image

Za kraj cijeli set:
Image

Osim zamjerke što je ispod haube praznina ostalo mi je bez ikakve zamjerke. Set je jako igriv; od šlepanja pokvarenog auta, popravljanje auta na platformi, nadolijevanje goriva u auto.
U svakom slučaju meni je stvarno predobar set, totalno je cool, siguran sam da bi se jako puno igrao s njime da sam ga imao kao dijete.

Nadam se da ste izdržali do kraja recenzije :LEGO05:


indeksirano


Last edited by cane on 20. Feb 2016. 21:25, edited 1 time in total.



03. Jun 2013. 00:50
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: 6371 - Shell Service Station (Town)
Jesmo. :LEGO04:

Odlična recenzija, kao i uvijek, ali set mi ne sjeda. Prvo, imam dojam da glumi veličinu - kao, ogroman je, a ispod cijele te velike strehe tri traka - ničega. Drugo, ta platforma za dizanje, dok je spuštena, djeluje mi hrgastije od mojih kreacija iz 1906. godine. Treće, ni pumpe mi nisu baš remek-djelo dizajna... Puno mi se više dopada tvoj originalni predmet želja (npr. ima otok s pumpama usred baseplatea) - kako to da nisi nastavio potragu za njim?

Zanimljivo je ovo s Technicom u krovu i s otvorom za benzin na autu. :LEGO28:


03. Jun 2013. 11:38
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: 6371 - Shell Service Station (Town)
Mene su fascinirale prve dvije slike i općenito očuvanost dijelova.
Ako sam dobro primjetio kod cane-ta su uvijek tako očuvani dijelovi.
Jel to svježe oprano, ili je od kupnje tako..?
Po meni (ali to sam ja), vizualni dio svake recenzije bi trebao biti ovakav.
Inače ne komentiram recenzije.
Meni je dapače jednostavnost ovog seta, a uz to i njegova igrivost (provjereno), prednost.
Ma.., prelijep...
Ovaj set sam imao kao mali, možda zato i nisam objektivan, gle kak mi se pojavila suza radosnica u krajičku oka, zatitralo mi nešto oko srca...


03. Jun 2013. 12:15
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: 6371 - Shell Service Station (Town)
meni nikad nisu bile jasne ove stare ženske kose. ko duško lokin s ekstenzijama.

dobra recenzija. :LEGO04:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


03. Jun 2013. 12:23
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: 6371 - Shell Service Station (Town)
meni je fora set
prvo set je izasao 1983 !!
tak da uzmite to u obzir..
prve 2 fotkice su mi super
set je "velik" ima 3 minifigure , 3 vozila .
ne mogu rec da je puno puno kockica al iz Lega su uvijek pucali na to da sa sto manje kocki naprave "funkcionalan" set
obzirom na to da je set takoder vrlo igriv kako je napisao cane ja osobno uopce nebi dao tako velike kritike
kockica za punjenje goriva je skroz fora ubacena , dizanje prednjeg poklopca motora (super) ,dizalica za vucu .. mrak
dizalica za popravak auta mi je definitivno jedna od najboljih stvari , cijevi za tocenje goriva ( ah moglo je bit bolje) ali iskreno nije da me nesto i iznenadila spagica umjesto one gibljive cijevi ... i neki noviji setovi su imali tako izvedeno..
hvala za recenziju .. meni je super set !! :LEGO05:

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


03. Jun 2013. 12:40
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4808
Post Re: 6371 - Shell Service Station (Town)
Da sam ko mali dobio ovaj set bio bih svakako izvan sebe. Najveći set kojeg sam ko mali dobio bio je Policijska stanica. To je bila euforija no ovaj set bi iznjedrio slične osjećaje. Odlična recenzija, nema što! :LEGO05:

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


03. Jun 2013. 14:02
Profile
Administrator

Joined: 02. Jan 2013. 11:13
Posts: 2328
Post Re: 6371 - Shell Service Station (Town)
Da odgovorim svima redom.

@Eustahije
Naletio na ovaj set na ebayu za nekih 150ak kuna, na slikama je izgledao dosta očuvan i jednostavno nisam mogao odoljeti. Benzinska 6378 mi je ljepša, ali mi se i ova sviđa sa svojom jednostavnošću i velikim mogućnostima za igranje. Na kraju ne nedostaje 6378. Pupme su takve kakve jesu ali kuži se što je to i čemu služi što je meni sasvim dosta. Slažem se da platforma izgleda malo nezgrapno, ali opet ima svrhu, auto se digne u zrak i može se popravljati. A i dok je auto na njoj ne kuži se koliko je velika i nezgrapna.

@Hrczs1
Nisu bile kockice jako zamazane i kad sam kupio set, ali sad sam ih oprao. U biti sve setove prvo operem pa ponovo slažem, ako fali koja kockica nabavim preko bricklinka. Tu ima par kockica koje ću zamijeniti jer me malo živcira kako su izgrebane/izjedene.

@Galadriel
Slažem se, te stare tj. originalne ženske frizure izgledaju očajno.

@gogzzzz
Mislim da si najjači argument rekao, set je iz 1983. godine. I za to vrijeme je to veliki set sa skoro 300 kockica, 3 minifiga, 3 vozila, baseplate.

I da se ispavim, ovo jedini Lego auto sa predviđenim mjestom za punjenje goriva, ista fora se pojavljuje i u autu sa prethodne benzinske iz 1980. godine - set 6375

P.S. Drago mi je da vam se sviđa recenzija :LEGO05:


04. Jun 2013. 00:23
Profile
Administrator

Joined: 02. Jan 2013. 11:13
Posts: 2328
Post Re: 6371 - Shell Service Station (Town)
Fotke ponovno dostupne :LEGO05:


20. Feb 2016. 21:25
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Sep 2009. 02:07
Posts: 558
Location: Zagreb
Post Re: 6371 - Shell Service Station (Town)
Sjajna recenzija i još bolje fotke. Respect.
Toliko dobre da se vide otisci zubića na kačketu. :LEGO24:

Set kao set mi se nije dojmio, ali to je danas, vjerojatno je bio predobar 83. Tu staru školu je danas vreme jednostavno pojelo...

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Corwin


20. Feb 2016. 21:56
Profile
User avatar

Joined: 12. Sep 2011. 15:02
Posts: 2303
Location: Zagreb
Post Re: 6371 - Shell Service Station (Town)
Sjajna rezenzija.
Znači ovaj set koji si fotkao je stariji od onoga kojeg želiš?

_________________
MOCpages
BrickSet
Steam and Skype: johnwalter1044


20. Feb 2016. 22:47
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.