It is currently 21. May 2024. 00:46



Reply to topic  [ 9 posts ] 
8088 - ARC-170 Starfighter (Star Wars) 
Author Message
Post 8088 - ARC-170 Starfighter (Star Wars)
Image 8088 - ARC-170 Starfighter™


Image
Image



Recenzija:

Djelova: 381
Minifigure: 4


Set je baziran na Aggressive ReConnaissance-170 starfighter
http://starwars.wikia.com/wiki/ARC_170



Realisticnost:
Sto se same realisticnosti tice, dimenzije su u redu, model uopce nije los. Lego se po tom pitanju popravio s novim setovima, jer su sve bolji i bolji.
ocijena 9/10

Slaganje:
Treba se potruditi. Ima zahtjevnih djelova, treba namjestati zupcanike u pravilan polozaj kd se slozi da bi se krila otvarala kako spada. Malo snot tehnike, no u usporedbi sa recimo Anakin`s Y-wingom kojeg je valjda 90% SNOT, ARC ipak ima malo snota i taj snot otpada na nos koj je super napravljen i na tome im svaka cast. Same instrukcije su korektne.
ocijena - 9/10

Kocke
8 komada 2x4 bijelih tile kocaka!!!! Golemi bijeli kotaci, 1x2 cheese u vecoj kolicni, 3 Trans-Black Windscreen 7x4x2 Round Extended Front Edge (nova stakla kao i u Freeco Speederu), ljepo je vidjeti i jednu legendarnu prastaru kocku (istina bog mrvicu modificiranu) - White Slope 33 3 x 6 Definitivno ima puno iskoristivih kocaka u setu.

No iako set ima odlicne kocke - ima jedan GOLEM OGROMAN minus - naljepnice - NEMA NITI JEDNE JEDINE PRINTANE KOCKE - islo se toliko daleko da su cak i 2 kompjutera naljepnice!?!? Ajd jos moze proci to ljepljenje na neke raven djelove ili slopove, ali kad moras ponaljepiti 3 zaobljena windscreena nemoguce je zaljepiti pravilno (ako neko uspije svaka mu cast skidam kapu car je i majstor najveci na svijetu) i tu ti stvarno pukne film. Cak su i oni "open circle fleet" amblemi naljepnice - iako uredno postoji ta printana kocka ( fala bogu kupio sam od matije prosle odine 10ak komada nek se nadje ak cu kaj slaga republicko i sad ce mi zlata vrijediti)

Treci minus na koji sam skroz poludio - posto je bila jedina kutija ARC-a u turbo limacu na zitnjaku, a bila mi je sumnjiva jer je djelovalo kao da ju je neko dirao i odljepljivao "seal", pred ljubaznom prodavacicom smo otvorili kutiju i provjerili da je sve na broju - sve je bilo ok, kutija nije bila dirana, jednostavno je u manipulaciji malo stradala. NO pravi sok je dosao doma - pocnem slagati i skuzim da jedna kocka fali u setu i to kocka koja je vitalna za oba mala krila + dizanje krila...ono slom zivaca - pazi kutija od 500kn i onda fali kocka unutra. Poludio...sreca u nesreci da posjedujem 2 komada takve kocke u crnoj boji iz Exo-force seta pa sam uspio sloziti model. Inace bi uredno poljubio kutiju :LEGO30: naravno odmah sam kontaktirao lego po tom pitanju, i sad mi je arc defektan do dolaska djela koji fali....veliko razocaranje....

ocijena - 5/10

Figurice:
Ludilo!
Kif Fisto predobar.

Kapetan Jag - predobra figurica. Ista ko u filmu.
Image
Inace ako koga zanima ko je on - lik je bio prvo commander ali degradiran i osramocen nakon poraza i povlacenja u Bitci za Katraasii. Jedi master i general Plo Koon ga je zapazio i uzeo u svoju eskadrilu da testira i leti na ARC 170. Na kraju rata kad je izdan order 66 , Jag je pogodio i srusio Plo Koonov Delta7 lovac nad Cato Neimoidiom i tako ga ubio. To j legendarna scena iz EP3.

Clone Pilot - tijeloisto kao od Jaga, ali je kaiga drugacija. Super figurica isto.
Image

R4-P44 - Novi tamno zeleni Astromech droid je predobar. Jede novog R2-D2 sam tako po izgledu. as prekrasna figurica.
Image

ocijena - 10/10

Feature
Flicker missile ...samo 2 komada i o u podvozju letjelice, pa se ne kuze! i Imaju ok sistem ispaljivanja.
Pomična krila - imam dojam da su to mogli bolje napraviti. Ovak je to ono.......polu-lose...sfufljano...trebali su se vise potruditi, moglo se to bolje i cvrsce i elegantnije rijesiti.
ocijena - 5/10

Cijena:
499 kn Turbo limach

Set ima mana ali ima i prednosti
Plus:
Odlicno izgleda sastavljen - velik je i realistican
Figure su vrhunske.

Minus:
Moglo je biti vise kocaka - Anakinov Y-wing je ista kategorija a dolazi sa cak 200 vise kocaka.
Krila su i mehanizam krila moze biti bolji.
Naljepnice su katastrofalan dio seta. Ja volim naljepnice, ali ovo je stvarno too much.


07. Feb 2010. 23:13
AFOL
User avatar

Joined: 02. Apr 2009. 23:22
Posts: 1506
Post Re: 8088 - ARC-170 Starfighter™ recenzija
ja mrzim naljepice!Obožavam printane dijelove!

super rivju btw.


08. Feb 2010. 11:51
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: 8088 - ARC-170 Starfighter™ recenzija
e di ima za kupit

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


08. Feb 2010. 15:11
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 26. Jan 2010. 20:35
Posts: 689
Location: Rijeka
Post Re: 8088 - ARC-170 Starfighter™ recenzija
Ja sam ga zadnji put vidio prije tjedan dana u tl u wtc tako da ga treba biti i u ostalima .

_________________
Sve šta napišem u potpisu mi isapdne nekako predugačko .


08. Feb 2010. 15:20
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2009. 20:09
Posts: 465
Location: Varaždin
Post Re: 8088 - ARC-170 Starfighter™ recenzija
Matija budes ti mozda dobil ovaj predivan set ? :LEGO28:


08. Feb 2010. 17:32
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: 8088 - ARC-170 Starfighter™ recenzija
Bas je lijep set, krasna aerodinamicna, mocna letjelica
(ne da ima ikakve veze u svemiru, no dobro, ako ima onih vuuush zvukova, onda moze biti i aerodinamican) :LEGO04:

U stvari, ne smijem to ni gledati.
Vec mi se ionako svidja X-Wing, pa i TIE-Fighter, pa i TIE-Defender, nikad tome kraja...

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


08. Feb 2010. 20:52
Profile
Post Re: 8088 - ARC-170 Starfighter™ recenzija
boba_jagoda wrote:
Bas je lijep set, krasna aerodinamicna, mocna letjelica
(ne da ima ikakve veze u svemiru, no dobro, ako ima onih vuuush zvukova, onda moze biti i aerodinamican) :LEGO04:

U stvari, ne smijem to ni gledati.
Vec mi se ionako svidja X-Wing, pa i TIE-Fighter, pa i TIE-Defender, nikad tome kraja...


nemoj gledati jer jednom kad krenes zaboravi sve ostalo ...to sto sad obozavas dvorce to sve mozes zaboraviti jednom kad krenes sa SWima...pricam iz iskustva.


08. Feb 2010. 23:17
AFOL
User avatar

Joined: 14. Feb 2009. 14:23
Posts: 483
Location: Zagreb
Post Re: 8088 - ARC-170 Starfighter™ recenzija
a kaj je Kit Fisto isti ko i stara figura? Mislim da sam vidio na brzinu da ovaj novi ima sive ruke, moj "stari" Kit Fisto ima zelene...Tak je u setu došo


09. Feb 2010. 22:43
Profile
Post Re: 8088 - ARC-170 Starfighter™ recenzija
ne figura je ista,zelene su ruke, to je greska na slici.


09. Feb 2010. 23:15
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 9 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.