It is currently 29. Mar 2024. 06:12



Reply to topic  [ 8 posts ] 
7079 - Drawbridge Defense & 7078 - King's Chariot (Castle) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post 7079 - Drawbridge Defense & 7078 - King's Chariot (Castle)
7079 - Drawbridge Defense minifigovi

Prvo i osnovno zbog čeg sam trčao u TL za ovaj set su figurice, evo ih:
Image


Za kosturima nisam lud, nije mi legla ta ekipa kao zanimljiva, jednostavno nekako su hladni i uvijek iste ubilačke face. Bez pravih emocija. A to je ono što imaju 2 najače figure ovog seta: EMOCIJE:
Image
Kraljičin torzo, genijalno. Kosa i ženska kruna (tijara?) yeay!!! Dobije se i rezervna!
A tužno lice jestera!!! Pa to je ono što je oduvijek falilo!!! Bili su LEGO mifigovi, i nasmiješeni i nasmijani i ljuti i bijesni, ali tuga.... to je preuzvišena emocija!!! Prvo Srećko u MMVu i piratima, a sad SUZA!!! Tooooo.... Too mi trebaaaa! Raja hoće veselo, ko će slušat tuđu muku.


Zašto se moja kapa pakira odvojeno, šmrc:
Image


Tu je i mister zlatni vitez. Oklop bezveznjikav, mislim, ta zlatna je definitivno devalvirala u Castle i Pirates svijetu, pa već je hrpa toga obojano u zlatno. Ali leđa kraljice, genijalna leđa, najljepši uzorak za moje oči dosad.
Image


Zlatni vitez bez oklopa, jako jako lijepo, a kraljičina faca - naprocjenjivo.
Inače, na prvi sam se pogled prepao - o ne opet isto žensko lice... Ali tu su sitne bore oko očiju, fala bogu Q10 još nije izmišljen. Volim bore. I madeže. Njam.
Image

Jei, nova kockica!
Image


Toliko o Drawbridge figuricama.
Ocjena: 10/10. Kosturi i jedan vojnik dosadni, ali vitez, a posebno kraljica i luda... jeah!!



Nastavak recenzije ovog seta tek sutra. Jer nakon figura sam se bacio na:



7078 - King's Battle Chariot

Malo kockica za 150 kn. :( Ovako na hrpi čak i ne izgleda tako malo, ali je. Loše. Luda s razlogom plače.
Image

Veliki točkovi, daaaaa!!! Joooš!!
Image

Figure. Kraljev torzo odličan. Novi, dobar, jes!! Ostalo ... doooosadnoooo!!! Ok, tamno smeđa koplja su super. I mnogi će biti zadovoljni što ima dosta opreme, ali ono... ja nisam. Ipak, kralje torzo jest predobar. Zimsko odjelo fudrano, toplo. Jako dobro dođe u negrijanim Castle dvorcima, koji su kao štop znamo, puni rupa i propuha. (A ne ko old-skul dvorci, sa pravim zidinama, a ne samo archevima.)
Image

Malo o samoj kočiji. Ne pali me baš moram priznati. Velika je i zgodna, ima feeling starih rimskih bojnih kola, ali nije mi to leglo. Ovdje se vidi kako izgleda u gradnji. Podvozje vrlo debelo, hmm... Cijela je široka 8 studova. Naradio sam se tih kočija u zadnje vrijeme, valjda sam 20 različitih napravio za Narggun i Kopnena vrata kad sam zidao, ali nika mi nije palo na pamet toliko široka raditi. Ok, sa velikim kotačima ima smisla, ali ipak... predimenzirano je prilično. Ovo čudo trebaju vući najmanje 2 konja, a da bi iblo stvarno iskoristivo u bitci treba ih sigurno biti 4. To je mjesto gdje se ovo mora modificirati, pa će modifikacija tu i pasti.
Image

Ok, moram priznati, način uprezanja konja u kojem se ovaj može micati lijevo-desno je brilijantan. Lanci za uzda su isto odlični. Ali nasloženi skupi tamnoplavi makaroni su ono.. fancy, ništa cool.
Image

Dvije kockice ekstra?!?! Dvije!! Šmrc! I to čak nisu dvije ako ćemo korektno, jer bijela je dio konja.
Image




7078 - King's Battle Chariot zaključno

Dizajn:
Jedno odlično rješenje (spoj konja), jedno vrlo dobro (lanci), ostalo tek razmetanje za rare kockicama. 5/10

Slaganje:
Tragikomični antiklimaks. 3 minute poluzabave. 3/10

Kocke:
Nisam lud za 4 velika dark blue makarona. Što bi s njima uopće? Kotači - druga priča :) Također, smeđi slopeovi super, ali zlatne previše. Bljak zlatna škrinja. 6/10

Figurice:
Osim kralja dosadno, kralj vrijedi. Ipak, ima dosta figurica pa ok. 8/10

Oružje i oprema:
Vrlo bogato. 9/10

Cijena:
150 kn... U usporedbi s Troll battle wagon koji jednako košta, ovaj je vrag preskup, baš zbog preskupe opreme i boja. Ali ajde... korektna je cijena. 8/10

Presuda:
Nisam zadovoljan. Naravno kupiti se mora, ali ocjena ispod Castle prosjeka 6/10. (Recimo, prosječna ocjena Castle setova koje doasd imam je 8/10)


Stay tuned! Uskoro nastavak recencije Drawbridge Defencea....

_________________
Image
storyatures.com


26. Aug 2009. 02:29
Profile WWW
Mlađi forumaš
User avatar

Joined: 14. Jun 2009. 12:57
Posts: 1026
Location: Virovitica
Post Re: 7079 - Drawbridge Defense & 7078 - King's Chariot recenzija
Quote:
Jei, nova kockica!



to nije isto nova kockica i isto je imam odavno :ugeek:

_________________
Image
Image
xfire: Image
PSN: Image


26. Aug 2009. 08:27
Profile ICQ
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: 7079 - Drawbridge Defense & 7078 - King's Chariot recenzija
zenex wrote:
Quote:
Jei, nova kockica!

to nije isto nova kockica i isto je imam odavno :ugeek:


To nije smislena rečenica. :ugeek: :ugeek:
A kockica je nova jesteru ne meni, imam ja takvih na tisuće. Ma i više - na stotine!
:LEGO56:

_________________
Image
storyatures.com


26. Aug 2009. 08:39
Profile WWW
Mlađi forumaš
User avatar

Joined: 14. Jun 2009. 12:57
Posts: 1026
Location: Virovitica
Post Re: 7079 - Drawbridge Defense & 7078 - King's Chariot recenzija
aha, sta nisi reko Jester :LEGO01:

_________________
Image
Image
xfire: Image
PSN: Image


26. Aug 2009. 08:43
Profile ICQ
AFOL
User avatar

Joined: 25. Mar 2009. 10:57
Posts: 1073
Location: Varaždin
Post Re: 7079 - Drawbridge Defense & 7078 - King's Chariot recenzija
Aaaa tako znači...Želimire ja ti zavidim na ovome :)

Baš smo jučer pričali o tome kako kod nas u Varaždinu nema ništa pa vjerojatno neće biti ni u Zadru :LEGO16:

_________________
Last.fm
Brickset
MOCpages


26. Aug 2009. 13:30
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Mar 2009. 16:50
Posts: 545
Location: Slavonski Brod
Post Re: 7079 - Drawbridge Defense & 7078 - King's Chariot recenzija
dobra recenzija 5+


26. Aug 2009. 13:40
Profile
User avatar

Joined: 05. Apr 2009. 16:37
Posts: 1005
Post Re: 7079 - Drawbridge Defense & 7078 - King's Chariot recenzija
stvarno sto si rekao, setovi su skupi i ovaj put kao da se prodaju samo da uvale tih par extra cool minifigova. grrr.
inace kocija mi je divna,samo bi bilo realno da je ispod 100 kn.

_________________
Sets owned by sonjecka http://www.brickset.com/search/?ownedBy=sonjecka


26. Aug 2009. 15:54
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: 7079 - Drawbridge Defense & 7078 - King's Chariot recenzija
Nastavak recenzije:

7079 - Drawbridge Defense

Vrata u svoj svojoj veličini. Primjetiti da se sve svodi na 4 velike kockice (2 burpa i 2 turreta) i hrpu slopeova i archeva. Sve bley.
Image

Modularno se rastavlja u 3 dijela, ali je srednji strašno skroman.
Image

Drugi kut otrkiva okuugodna vrata. (Ali to su samo vrata, di je ostatak dvorca!?)
Image

Genjalan mehanizam podizanja vrata na lance, i jednostavna a brilijantni dio koji spječava odmotavanje lanaca. Kad se poluga s plavim coneom podigne vrata se spuste. Vrlo pametno!
Image

Polupodignuta vrata. Lanci se namotavaju i sve stoji čvrsto i lijepo.
Image

Očajan vrh. Tko je smislio ove crvene raketice uopće. Koji je to vrag? Glumi veliki samostrijel koji ispaljuje velike strijelice? Ako to glumi onda to loše glumi. Očajan mi je to top.
Image




7079 - Drawbridge Defense zaključno

Dizajn:
Odlična rješenja dizajna vrata dvorca. Ali, valja imati na umu da su to samo vrata, sve djeluje samo kao fragment nekog većeg objekta, ne izgleda baš samostojno kao Tower Assault. 8/10

Slaganje:
Zgodno. Užitak je proučavati mehanizam za dizanje vrata. 6/10

Kocke:
Hrpa bley archeva svih veličina, masu dark bley cheeseva, i dosta ostaloga. Ipak sve je sivo, nema lijepe raznolikosti boja kao u Tower Assaultu. 7/10

Figurice:
Recenzirano ranije, najjači dio seta. 10/10

Cijena:
300 kn... Opet usporedba s Tower Assaultom, koji je bio i jeftiniji, a djelovao isplativiji. Sigurno je bio i igriviji, uz kulu koja je bila cijela, dobio se i veliki siege engine. Ovdje ništa nije cijelo, vrata su ipak samo dio dvorca koji nedostaje. Ipak, sve je u rangu LEGO očekivanih cijena. 7/10

Presuda:
Nekakav Castle prosjek. Jedinstvene figure značajno dižu ocjenu. Mehanizam dizanja vrata je super, pa se i cijeli set vrti oko te dvije stvari - vrata i figura. Dosta kockica za gradnju, ali ne onako raznolikih i zabavnih kao Tower Assault. 8/10.

_________________
Image
storyatures.com


27. Aug 2009. 01:13
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 8 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.