It is currently 19. Apr 2024. 03:51



Reply to topic  [ 4 posts ] 
8956 Stone Chopper i 8957 Mine Mech (Power Miners) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post 8956 Stone Chopper i 8957 Mine Mech (Power Miners)
Zadnjih sam dana kupio:

Stone Chopper
Image

Mine Mech
Image

...pa rekoh, da podjelim iskustvo.

Prvo, tema je nova, i rado sam je probao, ali na ova ću dva stati. Naravno, morao sam i ja nabaviti svoje rock monstere, a i nova lica me uvijek jako privlače, tako da se nisam puno razmišljao kupiti ili ne, međutim sad je dosta.

Zašto? Prvo, tema je obrađena dosta Technichki (tehnički ;) ). Dosta Technic djelova i zglobova, s te strane me podsjeća na Agentse, koji su mi iz istih razloga bili dobri tj. loši. Dobri - nova lica, novi predmeti (makar, bez kojih se moglo); loši: previše Technicsa, tako da je filing nit System nit Technic.

Evo samo ovako par razmišljanja, nabacanih bez reda:

Rock monsters - super simpatični i cool, makar bez neke značajnije primjene za njih. Vilica se prelako odvoji. Preposebni su da bi bili minifig, dakel customizacija čista nula.

Nova lica - Dvostrana, jedno normalno, jedno preprašeno - super za prikazati puno emocija. Izrađaj lica iz Mine Mecha je pregenijalan, na žalost, lik ima neke cyber dodatke na faci pa ga je moguće koristiti samo za cyber i slične teme.

Minifigovi - Općenito jako dobri, dvostrani tisak.

Boje - Lime i narančasto ok izgleda, ali kad se rastavi dobije se ... ne baš nešto odlično. Npr ti Technic djelovi koji su sad lime! Bar je Technic dosad bio umjerniji s bojama, pa se lakše kombinirao, gdje sad uvaliti ovih par kričavih zelenik technic greda, a da sve i dalje izgleda ok?

Naljepnice - Prvi put da sam bez beda zalijepio većinu naljepnica na modele i bio sretan. Zašto? pa baš zato šte je te specifične technic djelove nemoguće ponovo negdje primjeniti, a s naljepnicama ipak izgledaju još moćnije. Tako da... za neke moje buduće svemirske kreacije bit će cool, a za Castle ionako nemaju primjenu.

Slaganje alternativnih modela - E, ponio sam na svoj produženi vikend tanju knjigu i Stone Choppera. Kako sam knjigu prebrzo pročitao više nisam imao što raditi nego preslagivati Choppera u alternativne modele. I ma koliko se trudio uspio sam samo napraviti različite motore i slične sprave. Mogućnost prerade - mala.
Neke sam stvari i slikao, pa možda uvalim koju fotku, ne izgleda ni toliko loše.
A kad se izbaci gumeni kotač, malo baca i na steampunk. U stvari da je u drugim bojama, bilo bi vrlo steampunkično...

Ukupno:
figure: 8/10
kockice: 4/10
value for money: 5/10
moj dojam: 6/10

_________________
Image
storyatures.com


23. Jun 2009. 14:53
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 19. Jan 2009. 13:02
Posts: 1220
Post Re: Power Miners - dvije recenzije
Stone chopper sam kupio mlađem nećaku ovaj vikend (stariji je htio DS igricu Ben10 :LEGO10: ), dijete je oduševljeno, a ja uglavnom dijelim tvoje mišljenje. Jesi li pokušao spojiti oba dva u jedan? Vidio sam na uputstvima tu mogućnost. Mislim da bi trebalo kupiti još par Power miners setova i tek bi se onda otvorile mogućnosti alternacije i pravih MOC-ova.

_________________
A Gentleman will walk, but never run...iliti po našku, Tko je žurio vrat je slomio!!


23. Jun 2009. 15:04
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Mar 2009. 10:57
Posts: 1073
Location: Varaždin
Post Re: Power Miners - dvije recenzije
Ja također imam ta dva i većinom se slažem s tobom. Ja recimo Mine Mech smatram boljim setom i iskoristivijim za alternativne modele.

_________________
Last.fm
Brickset
MOCpages


23. Jun 2009. 15:10
Profile
User avatar

Joined: 14. Feb 2009. 19:55
Posts: 231
Location: Jingletown
Post Re: Power Miners - dvije recenzije
Ž, pokušaj kombinirat ova sva seta (Ima ne Lego.com instrukcije) jer čini mi se da Cave cutter (kombinacija ta dva seta) nije baš upotrebljiv :LEGO13:

_________________
http://www.brickset.com/search/?owned=1
Moja kolekcija, malena ali što je, tu je.


23. Jun 2009. 20:48
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 4 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.