It is currently 28. Mar 2024. 08:59



Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Minirecenzija: 7642 - Garage (City) 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 19. Jan 2009. 13:02
Posts: 1220
Post Minirecenzija: 7642 - Garage (City)
Image

kako ovog seta kod nas još nema, napraviti ću kratki osvrt. Ovo mi je drugi set po veličini, tj. po broju kockica, odmah iza plavog trajekta. Tu se odmah primjećuje razlika, trajekt sam slagao 4 sata, garažu 2. Možda je to stoga što sam postao iskusniji, ali opći mi je dojam da je set relativno lagan za slaganje. Ono što mi je najbolje i po čemu nema premca među mojim setovima je interaktivnost i igrivost. Dakle, klizna vrata od garaže se otvaraju i to stvarno super, bez ikakvih problema. Dizalica iznad autoradione se pomiče po dvije osi, tako da može doći do bilo kojeg dijela, dizalica za auto je također pomična, ide gore-dolje. Čak je i stolac u uredu postavljen na turntable tako da se lijepo okreće, kao pravi uredski stolac. Vozila su super, pogotovo kamion za šlepanje, dobro je odglumljena hidraulika i super se može šlepati tegljač na njemu. Dobio sam dosta posebnih kockica koje će super poslužiti u city diorami, tastatura i ekran, dva oslikana slope-a sa nekim funkcijama, nosač radio antene i još dosta toga. Puno bijelih, narančastih, žutih i crnih tileova, staklena vrata i veliki prozor, kutije i sl. Sve u svemu, jako dobro. Stickere sam ljepio samo na brickove, a ne na tileove jer neznam dali će mi koji tile zatrebati u nekoj drugoj građevini, a brick se uvijek može okrenuti. I moram još naglasiti da mi se sviđa ovo građenje po segmentima, tj. po brojevima vrećica. U principu se dobe 3 uputstva, jedno za mali auto i tegljač, jedno za kamion za šlepanje i jedno za garažu. Čovjek može danas složiti jedan auto, sutra drugi, preksutra ured i sl., a da pritom ne otvara sve vrećice i ne riskira gubitak neke od kockica. Sve u svemu, jako sam zadovoljan, uživao sam slažući ga i neću ga baš brzo rastavljati, tim više što se sa tim setom može sasvim lijepo igrati. Nadam se da će nekom ovo biti korisno, a i sretan sam da imam set koji nema još nitko drugi na forumu :LEGO23: :LEGO23:

_________________
A Gentleman will walk, but never run...iliti po našku, Tko je žurio vrat je slomio!!


03. Jun 2009. 08:10
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 16. Nov 2008. 22:19
Posts: 3080
Location: Zagreb, Croatia
Post Re: Garaža - kratki osvrt
I ja bi to!

Super mi zgleda. A sto se tice ovog rasporeda u vrecice, to je super, a i ubrzava proces gradnje. Jer ti puno manje vremena treba da nadjes kockicu koja ti treba.

_________________
[size=85]http://www.mocpages.com/home.php/10605
http://www.flickr.com/photos/matijagrguric/

Live LEGO


03. Jun 2009. 09:19
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 19. Jan 2009. 13:02
Posts: 1220
Post Re: Garaža - kratki osvrt
Matija wrote:
I ja bi to!

Super mi zgleda. A sto se tice ovog rasporeda u vrecice, to je super, a i ubrzava proces gradnje. Jer ti puno manje vremena treba da nadjes kockicu koja ti treba.

upravo tako, zato sam ga i slagao samo dva sata..

_________________
A Gentleman will walk, but never run...iliti po našku, Tko je žurio vrat je slomio!!


03. Jun 2009. 09:22
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Garaža - kratki osvrt
Moram priznati da dosta podsjeća na vatrogasku postaju, jedan od setova koje sam dobio vrlo jeftino, a kojeg baš i ne bih kupio po punoj cijeni. Ipak mi je pružio dosta zabave, iako su neke od vrećica još nespakirane :LEGO41:
Klizna vrata i puno detalja koje je i tomakah opisao ovdje, samo s manje vozila, a većim težištem na uredski rad.
Al ovaj set je must-have za ljubitelje minifig vozila i za one koji žele raditi skulpture od guma :LEGO59:

_________________
Image
storyatures.com


03. Jun 2009. 09:31
Profile WWW
AFOL

Joined: 23. May 2009. 12:28
Posts: 224
Post Re: Garaža - kratki osvrt
tomakah wrote:
Matija wrote:
I ja bi to!

Super mi zgleda. A sto se tice ovog rasporeda u vrecice, to je super, a i ubrzava proces gradnje. Jer ti puno manje vremena treba da nadjes kockicu koja ti treba.

upravo tako, zato sam ga i slagao samo dva sata..


ovaj set je pre. :LEGO02: kolko $$$?
a u vezi pakiranja...meni je glupo to razvrstavanje po paketićima i brojevima, stariji način mi je bolji. znači, "trebaš" to složiti u što kraćem vremenu, di je tu gušt? ja si pomiješam sve paketiće i idem na "old skul vej". :LEGO07: i bolja mi je ona stara ambalaža (paketići) s rupicama, a ne ova nova. :roll:

_________________
http://brickset.com/search/?ownedBy=%3aelement


03. Jun 2009. 09:35
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 16. Nov 2008. 22:19
Posts: 3080
Location: Zagreb, Croatia
Post Re: Garaža - kratki osvrt
Uf. Nisam covjek od sortiranja, niti od trazenja kockica. Tako da ne volim niti traziti kockice za setove. Puno vise volim slagati svoje kreacije, i koncentrirati se na smisljanje same kreacije, nego na trazenje odredene kockice. Zato je svaka u svojoj kutijici, i treba mi par sekundi na dodjem do bilo koje. :LEGO28:

_________________
[size=85]http://www.mocpages.com/home.php/10605
http://www.flickr.com/photos/matijagrguric/

Live LEGO


03. Jun 2009. 09:48
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 19. Jan 2009. 13:02
Posts: 1220
Post Re: Garaža - kratki osvrt
cijenu neznam, majka je to kupila sinu (meni) i unuku (mom sinu) kao poklon. Mislim da je cca. 60-ak funti.

_________________
A Gentleman will walk, but never run...iliti po našku, Tko je žurio vrat je slomio!!


03. Jun 2009. 09:56
Profile
AFOL

Joined: 23. May 2009. 12:28
Posts: 224
Post Re: Garaža - kratki osvrt
Matija wrote:
Uf. Nisam covjek od sortiranja, niti od trazenja kockica. Tako da ne volim niti traziti kockice za setove. Puno vise volim slagati svoje kreacije, i koncentrirati se na smisljanje same kreacije, nego na trazenje odredene kockice. Zato je svaka u svojoj kutijici, i treba mi par sekundi na dodjem do bilo koje. :LEGO28:


ajde to je ok, tak si i ja planiram organizirati kocke kad se malo popunim jer mi stvarno fali svih tih tajlova, plejtova i sveg tog. npr. ak želim napraviti neki manji moc, prethodno moram rastaviti stari da bi imal dovoljno dijelova/kocaka za novi... :LEGO13: :LEGO12:

_________________
http://brickset.com/search/?ownedBy=%3aelement


03. Jun 2009. 09:58
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Jan 2009. 13:02
Posts: 1220
Post Re: Garaža - kratki osvrt
:element wrote:
Matija wrote:
Uf. Nisam covjek od sortiranja, niti od trazenja kockica. Tako da ne volim niti traziti kockice za setove. Puno vise volim slagati svoje kreacije, i koncentrirati se na smisljanje same kreacije, nego na trazenje odredene kockice. Zato je svaka u svojoj kutijici, i treba mi par sekundi na dodjem do bilo koje. :LEGO28:


ajde to je ok, tak si i ja planiram organizirati kocke kad se malo popunim jer mi stvarno fali svih tih tajlova, plejtova i sveg tog. npr. ak želim napraviti neki manji moc, prethodno moram rastaviti stari da bi imal dovoljno dijelova/kocaka za novi... :LEGO13: :LEGO12:

to je uvijek tako, tek kada sve rastaviš skužiš koliko zapravo svega i imaš.

_________________
A Gentleman will walk, but never run...iliti po našku, Tko je žurio vrat je slomio!!


03. Jun 2009. 09:59
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Apr 2009. 23:22
Posts: 1506
Post Re: Garaža - kratki osvrt
Meni je to bezveze kad je po brojevima označeno.Složim za pol sata set od 1500 komada i kaj ću onda??Pa bolje je što duže slagat,pa sortirat, organizirat itd.


03. Jun 2009. 11:11
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.