It is currently 19. Apr 2024. 10:04



Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Lego Trst 
Author Message
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Lego Trst
Zadnji post je od jucer :LEGO15:


06. Jan 2012. 16:39
Profile
AFOL

Joined: 05. Jan 2012. 02:02
Posts: 6
Post Re: Lego Trst
vid051 wrote:
Zadnji post je od jucer :LEGO15:



Ma mislim na onaj koji si napisao u sijecnju prosle godine


06. Jan 2012. 18:03
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Lego Trst
briki u sijecnju 11 sam se registrirao a jucer sam postao sto se sve nalazi u ducanima koji drze lego, u trstu.


06. Jan 2012. 18:09
Profile
AFOL

Joined: 05. Jan 2012. 02:02
Posts: 6
Post Re: Lego Trst
vid051 wrote:
briki u sijecnju 11 sam se registrirao a jucer sam postao sto se sve nalazi u ducanima koji drze lego, u trstu.



Hahah,ma nema veze,sutra cu sve pogledat.U centercasi i u Lupus di faboli.Mozda i u torri di'europu svratim. :LEGO03: :LEGO03:


06. Jan 2012. 18:13
Profile
AFOL

Joined: 26. May 2009. 19:43
Posts: 50
Post KRATAK IZVJEŠTAJ IZ ZONE A I ZONE B
Dakle Trst i Kopar.

Polazna činjenica - poslijepraznično doba, Lego uglavnom rasprodan.

Zatečeno stanje:



TRST

1) Centercasa:
Kingdoms - ništa
City - nešto sitno
SW - sitno
vrijedno spomena: 1 komad 10212 Imperial Shuttle, kutija malo zboksana, cijena 249.99 €; najmanje 8 komada Medieval Market Villagea, cijena 96.7€ (kupio ga u istom dućanu prije dvije godine, a tada su bila 2 komada na policama... valjda imaju beskonačnu zalihu MMV-a na lageru)
Centercasa je inače najjeftiniji od dućana koje sam uspio obići u Zoni A i Zoni B.


2) Lupus in Fabula - najskuplji od viđenih

Kingdoms: 1 komad Mill Village Attacka po ~75€
SW: 1 komad Zvijezde smrti, nisam gledao cijenu, ali vjerojatno je viša od službene od 450 €; imaju i par komada 7931 T-6 Jedi Shuttle, u cijenu ne zagledah.
Ostalo - nešto Cityja i Ninjaga, ništa vrijedno spomena.
Nešto Dupla i osnovnih paketa.



3) Oltre la Luna

svega 5-6 kutija Lega, 1 od njih je 7947 Prison Tower Rescue po 50€ po koju se nisam stigao vratiti :LEGO08:
Od ostalog mislim da dominira Ninjago i to je otprilike to.



4) Giokit - kad sam bio pred dućanom imali su popodnevnu pauzu, u izlogu sam vidio Imperial Shuttle i još nešto SW setova.


5) Vesti e Gioca u Trgovačkom centru Torri d'Europa - dućan se zatvorio ili seli - cijeli je dućan bio složen u kartonske kutije naslagane do stropa.
Kad sam navečer opet prošao ni tih kutija više nije bilo. Samo jedan plakat Lego City-a na zidu. :LEGO13:

6) COOP u Torri d'Europa - ima par kutija Lega, SW ako se dobro sjećam.



MUGGIA

Toys Center u Trgovačkom centru Montedoro - bolesno skup

http://www.toyscenter.it/home/index.html

Ima najveću ponudu, ali je užasno preskup.

Ima pun kockać Toy Story setova, valjda sve koji postoje, i jedini ima setove za 2012.-tu: SW (šugave planete :LEGO20: ), City, Creator, osnovne kocke i Dino Attack. Ima i dosta City setova iz 2011.


IperCOOP u Montedoro

Ima nešto Lega, ima 8808 ARC-170 Starfighter.




Familla - trgovački centar mješovitom robom, ima i par kutija Lega..., ništa vrijedno spomena





KOPAR


Baby Center u Trgovačkom centru Planet TUŠ

nešto Ninjaga 30% sniženog, drugo ništa vrijedno spomena, jadan izbor


InterSpar u Planeti TUŠ

solidan izbor, ima manjih City setova za 2012. (žandari iz vukoreproduktivnih krajeva i dr.), ima figurice 4. i 5. serije po 1,99€ i 6. seriju po 2.49€ :LEGO06:



Mueller u Trgovačkom centru Supernova

ispražnjene police, uglavnom Duplo, figurice 6. serije po 2.49€, od Kingdomsa 1 komad 7188 King's Carriage Ambush po 40€ i 1 komad 7949 Prison Carriage Rescue po 11.50€

Baby Center u Supernovi

još jadniji, tucet manjih kutijica... tuga


___________



To je to. Zaključak: u kupovinu se sada ne isplati osim u Centercasu u Trstu po MMV i provjeriti Giokit.


Over and out.


14. Jan 2012. 00:08
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Lego Trst
svaka cast aco na izvještaju.


14. Jan 2012. 00:14
Profile
AFOL

Joined: 26. May 2009. 19:43
Posts: 50
Post Re: Lego Trst
Uglavnom, dojam mi je da se u Kopar po Lego ne isplati. Nadao sam se da će im zaostati u Muelleru neki stariji setovi jer tako je bilo prošli puta kad sam bio tamo no ništa od toga. Zasigurno je presudan faktor vrijeme - poslijepraznično rasprodano stanje - ali Mueller ima police nakrcane Playmobileom dvostruke duže od onih na kojima nudi Lego, a te su poluprazne... to je možda znak da se Lego bolje prodaje, međutim zašto toliko malo mjesta Legu... Ne čini mi se da su Playmobil krcali na mjesto ispražnjenog Lega. Nekako mi sve djeluje deprimirajuće.
Interspar u Planetu TUŠ ima još i najbolju ponudu u Kopru, ali uglavnom manjih setova.

Dakle, čekamo da se Centercasa u Trstu napuni. Puknut ću im jedan mejl ili ih malo nazvati da vidim kad očekuju punjenje Legom.


14. Jan 2012. 00:24
Profile
AFOL

Joined: 26. May 2009. 19:43
Posts: 50
Post Lego Trst decembar 2013.
Nakon godinu dana neaktivnosti na forumu, kratki izvještaj iz Trsta.

Prekjučer sam bio u Trstu, stigao sam obići Centercasu, Oltre la Luna i Giokit, a u Lupus in Fabula nisam bio. Stanje je sljedeće:

Centercasa u Via Battisti, najniže cijene, neke redovne ne-akcijske cijene su niže od onih u Lego shopu izražene u eurima. Najbogatija ponuda i najniže cijene od ove tri trgovine.
Kingdoms Joust 116 eura. 70404 King's Castle 74.9 eura. Bilo ih je dosta na policama, i Jousta i dvorca. Imaju neke ekskluzive, veliki UCS B-Wing, modularne zgrade (nisam pozorno bacio oko jer mi nisu u budžetu, a koga zanima može im baciti mejl, ažurno odgovaraju), 10233-1: Horizon Express (nisam vidio cijenu, ali kažem, sigurno je jednaka ili niža od Lego preporučene), bilo ih je dosta na polici.
Od Castle setova pored 70404 imali su samo još 70400, od LOTR i Hobita ništa. Duplo, Friends, City solidno. Najviše imaju Star Warsa, koliko sam uspio steći dojam u gužvi i stresu. :LEGO29:
Ono što će mnogima biti zanimljivo jest to da su dobro opremljeni Architecture setovima (nisam se zagledao, ali se sjećam dojma cijele desne sekcije police koja se crnila od Arch. kutija).
Cijene su u ovoj trgovini dakle u pravilu niže od onih u Lego shopu, a u najgorem slučaju jednake. Ako nekog zanima neki ekskluz. ili Arch. set, neka im piše: centercasa.trieste@yahoo.it ili ih zove: +39 (0)40 635-014. Inače su ažurni na mejlu no sad su u gužvi pa ne računajte...

Giokit: vrlo skromna ponuda, najviše cijene, nešto Cityja, čini mi se da dominira Chima, ali srednji i manji setovi. Osim 70404 nemaju Castle, LOTR i Hobit setova. 70404 je kod njih snižen sa 99 na 95 eura, pa vidite razliku u odnosu na Centercasu.

Oltre la Luna: još skromnije, visoke cijene, nije mi za oko zapeo neki interesantan set. Nemaju LOTR i Hobit setova, od Castle su imali jedan 70404.

Na Technic se nisam osvrnuo, no vjerujem da bi Centercasa mogla imati Technic setove, ova druga dva gotovo sigurno ne.

U Lupus in Fabula nisam stigao, ali oni pouzdano jesu skupi, negdje u rangu Giokita, a i do sada im generalna ponuda nije bila sjajna, osim što su uvijek imali Star Wars ekskluzive i nešto Architecture setova, sve naravno nešto skuplje nego u Lego shopu.

Tko još želi u Trstu nešto ugrabiti nek požuri ovih dana, jer nakon praznika će, naravno, ostati pustoš.

Sretno.


16. Dec 2013. 15:08
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Lego Trst
Svaka čast aco. šteta da nisi skočio do lupusa. imali su jedan ucs imperial shutle. baš me zanima da li je još tamo.

centarcasa je bacila lego na kraj jelda? nisam vidio gdje stoje modularci ali sam viodio WW cottage. cijene uvijek najbolje.


16. Dec 2013. 17:13
Profile
AFOL

Joined: 26. May 2009. 19:43
Posts: 50
Post Re: Lego Trst
Giokit ima jedan Imperial Shuttle već godinama, ali cijenu ne snižava, 250 eura.
Lupus je u devetom imao barem 3 SW ekskluzive, ne sjećam se koje, samo se sjećam ogromnih kutija.
Centercasa je Lego stavio skroz na kraj trgovine, da, suprotno od ulaza, preko cijelog zida. Ekskluzive su otprilike na sredini, na donjoj polici.
Preko puta zida, na kraju srednjeg prolaza je uska polica s Castle setovima i Joustom...
Jousta nije bilo cijele godine, a sad je lik preda mnom iz kutije izvadio 5-6 Jousteva...


16. Dec 2013. 17:31
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.