It is currently 28. Mar 2024. 09:18



Reply to topic  [ 488 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Next
BrickLink savjeti i upute 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Ja sam poslušao savjet "direktora" i naručivao sam iz Njemačke dva puta kocke i jednom iz Slovenije. Slovenac ok.., njemica ok.., ali zadnji njemac katastrofa... Problem se pojavljuje kad trebaš specifične dijelove, koji ti baš trebaju (nikad nema svih potrebnih dijelova kod jednog, ali ako ima večinu onda naručuješ kod tog + kolko tolko pozitivne fidbekove) ko ozeblom sunce, jerbo ti se ne da naručivat i plaćat tri ili četiri poštarine bezveze (kolko je to kockica ekstra...)
I tako naručim kod jednog Švabe sa "slou šipingom" kocki za 20-ak eura i lik mi mjesec dana od uplate niš ne šalje.., ja mu reko čuj stari.., zaje.i.., dobit ćeš negativan fidbek, a on .., nemoj... pa nisam vidio narudžbu, ovo i ono... I ja prije Nove dobijem nakon mjesec i pol dana kocke...
A već sam se bio pomirio sa dvajst eurića...
Nema pravila.., ako trebaš specifičnu kocku, naručuj samo nju + što ima zanimljivo u dućanu do minimalne narudžbe.., to je moj savjet... Ja bih samo htio reć na kraju, da sam velik dio kockica nabavio u Lijepoj nam, a našoj... Od "Ž"-a, Matije i Zadra-hrvatskog dućana na BL-u (Vjekoslava Zadraveca iz Kutine)...
Živjeli mi oni..! Ali.., to sam samo ja...


18. Jan 2011. 14:51
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: BrickLink savjeti i upute
de i mene uputite u te talijane, što šteka s njima? nisam dosad od njih ništa kupovala pa ne znam.
meni dosad svi bili okej, kupovala sam iz 15-ak zemalja i samo mi je jedan čeh malo odugovlačio sa slanjem paketa, a kad sam mu poslala dva maila tijekom dva tjedna, odgovorio mi je da sam nestrpljiva. :roll: i ja najradije kupujem kod matije, uvijek ću prvo pogledat ima li on ono što mi treba, tek ako nema idem na bricklink. a tamo prvo skoknem do jednog danca koji mi je super.
smeta mi kad zaborave nešto što im kažeš - rekoh tipu iz australije da na paket napiše manju cijenu, kaže lik okej i u međuvremenu valjda zaboravi na to i napiše mi punu cijenu. nekim čudom mi to ipak nisu carinili, inače bih si fino rasplakala novčanik.

steinberže, jesi podnio onaj non-shipping-seller ili tako nešto request? mislim da je dovoljno vremena prošlo i da možeš prijavit to.
edit: gledam sad njegove feedbackove. kako si se odlučio kupovat od njega obzirom na odnos negativnih i pozitivnih feedbackova? vidim da ima užasno puno neutralnih i dosta negativnih u odnosu na pozitivne i dosta ih se odnosi na to da nisu primili pošiljku. :?

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


18. Jan 2011. 15:55
Profile
User avatar

Joined: 19. May 2010. 17:12
Posts: 1059
Location: zg
Post Re: BrickLink savjeti i upute
vidim galadriel da si ti dosta narucivala kod istog danca, on je i meni super.
narucio sam u brick alby jer je imao najvise hingeova koji su mi trebali. vidio sam da ga ekipa pljuje, ali nekak... bojim ga se cinkati jer se jos uvijek nadam da ce mi doci. na mailove ne odgovara. vidim da ga je ekipa cekala po dva mjeseca, pa cu i ja pricekati jos mjesec dana prije nego sto poduzmem nesto.
drugi me talijan jos nije pogledao.
nikad vise od talijana.
doticne hingeove sam zicao tu na forumu(mijenjam i kupujem), ali me nitko ne ferma pol posto. ja nastojim pomoci donacijama svakome kome mogu ovdje, veseli me to.

_________________
http://www.mocpages.com/home.php/72307


18. Jan 2011. 18:23
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. May 2009. 15:50
Posts: 957
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Ne znam za ostale Talijane, ja sam imala samo jedno iskustvo i to pozitivno, s dućanom ManGioBricks. Pod Buy postoje Highlighted Stores koji uz spomenuti dućan uključuju još jedan talijanski... Tako da pretpostavljam da barem dva talijanska dućana nisu loša. :LEGO05:


18. Jan 2011. 21:48
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 22. May 2010. 09:14
Posts: 795
Location: Zagreb
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Steinberg: mislim da ti trebaš ispuniti NSS (no shipping sent) ili tak nekak, i to ti nitko (osim tog dućana) neće zamjerit. Može te samo staviti na svoju Ignore listu, a to znači da te više ne pušta u svoj dućan.
Galadriel: kaj se tiče kupovanja iz Italije, strogo preporučam izbjegavanje istog. Ja jednom naručivao iz Venecije; u narudžbi se našli slopeovi transyellow koje se ne sjećam da sam naručio, kockice used, ali severely used, oko 40% ih je odmah otišlo u "filler kantu" 1 toliko savijena da je neupotrebljiva, a jedna Megab..... mislim stiglo je bez problema sa carinom i dodatnim troškovima za 7 - 10 dana, ali nakon upita veli "da kaj ja očekujem od used" dao čak i pozitivan feedback sa opreznijim komentarom ali su me svejedno stavili na ignore. Čujem da je veliki problem sa Italijom čim se kupuje used
EDIT:
ja upravo kupovao kod tog "drugog" dućana, pa ti vidi

_________________
"Some people see things as they are and say why? I dream things that could be and ask why not?
Robert Francis Kennedy 1925 - 1968
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=zhorv


18. Jan 2011. 21:59
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. May 2009. 15:50
Posts: 957
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Haha, izgleda da sam ja imala lude početničke sreće pri prvom naručivanju iz ne-Matijinog BrickLink dućana. Kako bilo da bilo, ManGioBricks je stvarno skroz okej, brzo odgovore na upite, brzo pošalju i sve je pristojno zapakirano.


18. Jan 2011. 22:33
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 02. Apr 2009. 23:22
Posts: 1506
Post Re: BrickLink savjeti i upute
narucivo iz engleske i slovenije sve 5 :)


18. Jan 2011. 22:41
Profile
User avatar

Joined: 19. May 2010. 17:12
Posts: 1059
Location: zg
Post Re: BrickLink savjeti i upute
kazu da se svaka skola placa. meni se skolovanje u dva talijanska ducana ucinilo jeftino, pa sam uplatio i u trecem.
nemorate prikrivati smijeh kada se vidimo.

_________________
http://www.mocpages.com/home.php/72307


20. Jan 2011. 15:52
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: BrickLink savjeti i upute
Pozdrav.

Eto namjeravam kupiti meni dragi set http://www.brickset.com/detail/?Set=6212-1.
Preko BL-a sam naletio na trgovinu Texas brick.
Covjek ima novi set prodaje ga za 54 USD.
Postarinu me pita 17,52.
Kakva su vasa iskustva ako ih ima sa tim trgovcem i sta vam se cini cijena seta i postarine.
Iskustva sa carinom? Iz rijeke sam i znam da obicno toleriraju do 250kn.
Mozda da zamolim frajera da mi paypal racun prepolovi u 2 djela.
Hvala


28. Jan 2011. 17:43
Profile
User avatar

Joined: 19. May 2010. 17:12
Posts: 1059
Location: zg
Post Re: BrickLink savjeti i upute
tipu sam platio 20og 12og i danas vidim ovo http://www.bricklink.com/store.asp?p=Brickalby
sto da napravim?

_________________
http://www.mocpages.com/home.php/72307


08. Feb 2011. 12:09
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 488 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 49  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.