It is currently 19. Apr 2024. 07:31



Reply to topic  [ 200 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Next
Lego dućani izvan HR 
Author Message
AFOL

Joined: 01. Jul 2011. 19:52
Posts: 194
Post Re: Lego dućani izvan HR
Bila sam u Grazu neki dan, a bus je stao u onom velikom šoping centru pa sam navratila do Toys R Us i moram reći da sam razočarana. Kad sam pročitala Denijevu ponudu iz Kolna, ovo u Grazu je bezveze, nisam vidjela super heroes setove (one s malim lego figuricama supermena i sl.), nema ništa od pirata ostataka. Za one koji obožavaju Star Wars ponuda je odlična, hrpa setova, ali nisam detaljno gledala. City setovi također, ima dino setova, velika ponuda, novi setovi. Bili su i Harry P. setovi, stariji. Od Lotr-a sto ima setova. Stavit ću slike neke pa da vidite. Nisam sve stigla poslikati jer smo se žurili. Ima minifigura iz 7, 6 i 5 serije. Friends setova ima, ali mi se čini da su ih dosta i prodali jer je bilo rupa na policama gdje su stajali. :LEGO16: Cijene mi se čine iste kao i kod nas :LEGO09: Uglavnom, nisam ništa kupila osim paketić minifigure 7 serije i to u Hrvatskoj :LEGO23:
Image
Image
Image
Image
Image
Image


20. Aug 2012. 14:01
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Lego dućani izvan HR
Bio sam ja do toys r us u sevilli, takodjer uzasna ponuda. Doduse jmali su kingdomse mvr i castle, ali ostalo... Inace tru slovi za najskupkje, imajj vise cijene od.official storea.

Trebalo bi napraviti kratki vodic ducana u nasoj okolici, da svi skupa ne lutamo kad odemo na neki izlet u inozemstvo :)

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


20. Aug 2012. 15:01
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Lego dućani izvan HR
Evo ljudi, draga me želi počastit jednim lego setićem, exluzivnim, pa da mi date savjet dva vezano za kupovinu.

Iako sam ljubitelj ponajviše SW i Castle teme, iskoristio bi priliku i počastio se modularcem.

Dakle u igri su, emporium, fire brigade i pet shop. town hall sam otpisao jer mi je skup i manje atraktivan od nabrojenih. Pomalo mi iz igre izlazi i fire brigade, također radi manjka atraktivnosti naspram drugih.

Dakle u igri ostaju, emporium i pet shop. Na početku sam mislio da bi uzeo pet, ali što više gledam emporium to mi više jezik plazi po podu. Znam da neki od vas imaju emporium i neke modularne pa vas molim za savjet i iskustva.

Također sam mislio probati uzeti neke druge exluzive ali im je cijena otišla u nepovrat, kao emerald night i imperial flagship.

Na širem spisku nalazi se i diagon alley, imperial shuttle i kingdoms joust.

Savjeti su dobrodošli, hvala.


28. Sep 2012. 21:36
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: Lego dućani izvan HR
eh, da nisi sam suzio izbor, rekla bih ti da biraš između pet shopa i grand emporiuma. :LEGO04: imam oba i oba su mi super, radi različitih razloga.
grand emporium je impresivniji. kad ga složiš i staviš na stol stvarno moraš naglas reći ''woooow!'' i ima hrpu detalja koje bi ti bilo super slagati, poput putujućih stepenica unutra, vrtećih vrata, lustera, znaka 'shop', itd. meni je svaki taj detaljić bio zakon i baš je bio gušt slagati ih. a s tim vrtećim vratima sam se cijelo vrijeme igrala. :LEGO22:
minus kod grand emporijuma je što su gornja dva kata identična što se fasade tiče, dakle dvaput slažeš istu stvar. meni to nije toliko smetalo, al ne znam kakvi su tvoji gušti. prizemlje ima dobar interijer, a ostali katovi imaju te sitnice koje su super, iako naspram pet shopa djeluje praznjikavo.

pet shop, s druge strane, je zanimljiv jer slažeš dvije zasebne zgrade, pa imaš dojam da si kupio dva različita seta. pune su detalja, interijeri su puno detaljniji (zahod rulz! :LEGO62: ). jedino na kraju set djeluje maleno nekako i nemaš dojam da si potrošio dvije tisuće kockica, pogotovo kad te kućice staviš kraj grand emporiuma.

možda da odlučiš po bojama? u pet shopu ćeš dobiti puno smeđe i sand blue i tan i bijelih prozora, dok u grand emporiumu stiže hrpa tan kockica i zelenih prozora.

da se sama odlučujem između ova dva seta, mislim da bih ipak uzela grand emporium. pet shop je dražestan, al GE ipak ima ono nešto. mislim da nećeš izdržat a da ga svaki dan ne obiđeš minimalno dvaput i čačkaš nešto po njemu. :D tako da glas ide emporiumu. :LEGO04:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


28. Sep 2012. 22:13
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Lego dućani izvan HR
Hvala Galadriel. Tako nešto sam si i mislio. Ono što mene zanima je dali je to stvarno nešto najbolje što se od lega može danas dobiti za tih cca 140 EUrA. Dali imaš te setove složene i izložene i kako se nosiš sa održavanjem?


28. Sep 2012. 22:32
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: Lego dućani izvan HR
emporium dimenzijama djeluje tako da ti se čini da si dobro potrošio te novce. jednostavno je impresivan i čak i kod ljudi koji nisu lego fanovi su se divili setu. gušt ga je slagati, pun je detalja, a kad je gotov stvarno ostavlja dojam i mislim da nećeš pogriješiti.
oba seta sam imala dugo složena na stolu i oba su rastavljena jer su mi trebali dijelovi. nadam se da ću jednom imati dovoljno mjesta da sve exclusive modularne zgrade složim i stavim jednu do druge da vidim kako to izgleda.
a što se održavanja tiče oba su tu negdje, jer kad im po krovu napada prašine treba ti sto godina da to očistiš. i po pločniku padne prašine pa ideš to obrisat pa onda mrvice odu između tajlova i onda je još gore. ako nećeš rastavljati set, svakako preporučujem da ga držiš negdje u vitrini/staklu/ormaru.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


28. Sep 2012. 22:53
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 18. Jul 2011. 20:38
Posts: 821
Post Re: Lego dućani izvan HR
Potpisujem sve, sve što je Galadriel napisala.

Isto imam i Emporium i Pet shop. Iako sam ih stavila na izrazito ne-prašno mjesto, nakon pola godine je bilo već dosta prašine koja se zavuče baš baš svuda i rastavila ih. Mislim da sam i dugo izdržala koliko sam "umirala" nad djelićima.

Pet shop je kao set malo cjelovitiji jer ima odličan i interijer i vanjski izgled (i čini mi se da je zabavniji za igru jer ima i trgovinu i stančiće) dok kod Emporiuma prevladava vanjski izgled i monumentalnost (i više mjesta za nadopunjavanje interijera). Plus kod Emporiuma je i ogromna količina zelenih prozora te četiri velika clear panela koja sam recimo ja jako željela. Ako se dobro sjećam, ti voliš castle pa bi ti tan kockice mogle biti super s njega, iako imam dojam da kad kreneš slagati nešto od njih ih nema "puno" kao što se čini na zgradi (zbog jako puno prozora).

Diagonal Alley mi je ljepša od ta dva seta (ne mogu se odlučiti izmešu Ollivandera i Gringots) ali nemaš taj osjećaj da si potrošio novac i dobio woooow za njega. Mislim da sam to napisala i u recenziji Emporiuma, kao da se kockice izgube u tri zgrade. Osim Ollivandera do nekle, ostalim zgradama jako fali interijer i sve zajedno ne ostavlja dojam cjeline ni neke neviđene igrivosti.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Star2705


29. Sep 2012. 01:39
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Lego dućani izvan HR
Nemam modulare, ali:
Koliko te poznam, mislim da bi bio najzadovoljniji diagon alleyem. Imas ga u mulleru, mozes ga i na rate kupiti, najmanje zezancije i najpovoljnija kupnja.

Ne znam zasto si haunted house izbacio? Ja bi se bas za njega odlucio prije nego za neki modular, but thats just me..

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


29. Sep 2012. 03:00
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Lego dućani izvan HR
Hvala svima.

@Deni, sviđa mi se diagon, ali mislim nekako da su modulari nekako monumentalniji i cjelovitiji, a volio bi da mi služe kao izložbeni primjerak. Znam da ti se svidio haunted, ali eto meni nekako nije legao. Podsjeća me na kuću za lutke :-).

@star, dakle 2 glasa za Diagon alley. Još će te me nagovorit :-). Ja obično jednom svakih 2 mjeseca a i čeće, brišem sve moje izloške od prašine. Stvarno ne znam što bi bilo da ih ne čistim na duže vrijeme. Pošto sam u gradu, ceste, luka, željeznica itd, prašine ima da bi mogao silos napuniti.


29. Sep 2012. 08:28
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: Lego dućani izvan HR
Mene fascinira kako u mojoj zatvorenoj vitrini nakon par godina ima prasine - ne puno, ali ipak... :LEGO23: :klanjanje:

Modulare necu komentirat, no od ostalih exclusiva mi se svidja Joust i Flagship.

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


29. Sep 2012. 12:52
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 200 posts ]  Go to page Previous  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.