It is currently 25. Apr 2024. 22:33



Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
BL iskustva 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: BL iskustva
Opet ja pun pitanja. :LEGO07: :LEGO01:

Sada kada me zanima isključivo i samo Star Wars pomislio sam kako bi bilo dobro nabaviti neke jedije i pokojeg klona.


Evo pitanja:
1. Kako plaćati u inozemstvo ako nemam kreditnu karticu?
2. Kakva se provizija/naknada plaća?
3. Koliko košta poštarina iz SAD-a (Colorado) ili iz Italije?
4. Koliko se dugo to dostavlja?
5. Što ako se paket zagubi?
6. Može li se paket ikako pratiti preko interneta?
7. Kakvo je to plaćanje Google checkoutom?


Hvala svima koji mi pokušaju pomoći na bilo koji način. =)

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


15. Nov 2010. 20:17
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: BL iskustva
nemam puno bricklink iskustva, al pokušat ću pomoći obzirom na ono što sam dosad naučila:

1. paypal is your friend. :LEGO05: (možeš si otvorit žiro račun u banci i tamo uplaćivat džeparac i onda taj račun povežeš s paypalom i voila!)
2. kako kod koga. netko ne naplaćuje ništa, a netko stavi postotak (recimo 3-4 posto od ukupne cijene) na paypal.
3. ovisi o težini paketa. ako nisi siguran prema onome što piše u store terms, uvijek možeš pitati sellera direktno može li ti reći ukupnu cijenu paketa, poštarine i ostalih troškova.
4. isto ovisi. meni su dosad svi paketi dolazili unutar desetak dana.
5. kad kupuješ, platiš insurance i to bi valjda trebalo biti nekakvo jamstvo da ćeš u slučaju gubitka paketa dobiti lovu natrag.
6. može. nisam sigurna kako to točno funkcionira i imaju li svi paketi taj tracking broj ili samo neke veće pošiljke, pa to nek ti odgovori netko drugi. ja upravo pratim nekakav paketić koji mi stiže iz ju-es-ej i kul mi je što mogu to pratit na taj način, ne moram svaki dan očima probadat sandučić da vidim je li štogod unutra, nego prema trenutnoj lokaciji otprilike mogu procijeniti kad bi mi to moglo stići.
7. nisam koristila pa ne znam detalje, al bit će da je nešto na isti kalup ko paypal.

eto, nadam se da sam bar mrvicu pripomogla. :LEGO04: i ja još učim što je što na bricklinku. zasad nije bilo nikakvih problema, osim što me jednom carina uvatila, al nije strašno. samo provjeravaj feedback od sellera i ne ustručavaj se poslat upit o cijenama. ako ti netko ne odgovori u nekom razumnom roku, ili bude bezobrazan, otkantaj ga i nađi bolji dućan. :LEGO04:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


15. Nov 2010. 20:42
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: BL iskustva
Hvala.

A kako otvorit žiro račun kad nisam punoljetan?
Trebam li biti punoljetan?
Plaća li se to išta?
Kako povezati račun s PayPalom?

Znam da puno pitam, ali da mogu otići u inozemstvo i jednostavno to kupiti u dućanu osjećao bih se puno sigurnije, pa
je bolje da se što prije upoznam sa svim, jer u inozemstvo sigurno neću ići zbog par minifigura.

Usput, ako mi netko može malo bolje pojasniti praćenje paketa, bio bih zahvalan. :LEGO04:
Nije da je Galadrielin odgovor loš, ali i sama kaže da ne zna sasvim kako to funkcionira... :LEGO13:

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


16. Nov 2010. 13:57
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: BL iskustva
mislim da sam se neš zeznula.
žiro i tekući možeš otvorit kao maloljetnik, samo s tobom mora doć roditelj/skrbnik u banku, al mislim da takav račun zapravo ne bi mogao povezat s paypalom. hm.. rekla bih ti da skokneš u banku pitat, al sudeći po zbunjenim facama teta na šalterima kad sam ih ja svojedobno pitala za paypal, ni tamo ti neće reć nešto puno korisnije.
možda da zamoliš nekog od roditelja da ti otvori tekući na svoje ime i onda ti umjesto keša džeparac stavljaju na račun? onda taj račun fino povežeš s paypalom.

račun s paypalom povezuješ jednostavno - moraš imat karticu s cvv brojem na kraju (tri znamenke izdvojene od ostalih), odeš na paypalov sajt, registriraš se ko što se registriraš bilo gdje, upišeš broj kartice i taj cvv broj i onda ti oni skinu dolar i nešto centi s računa da aktiviraju akaunt i kad to naprave nazoveš na telefonski broj koji ti piše na kartici i pitaš da ti pročitaju šifru koja je pisala uz taj iznos koji su skinuli. šifru upišeš na paypal i to je to.
kad kupuješ nešto, utipkaš mail od prodavača u svoj paypal akaunt i iznos koji mu uplaćuješ i paypal ti odmah povuče tu cifru s računa i to je to. nadam se da sam razumljivo ovo nadrobila, žurim se malo. :LEGO45:

zaboravih spomenut, mislim da se žirac nešto plaća, porezi i to, i da je bolje tekući otvorit. pa to sa svojima vidi, mogu li ti otvorit kakav računčić na koji će ti uplaćivat džeparac.

još sam neš htjela dodat, al ne mogu se sjetit što, plus trčim dalje pa ni ne stignem.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


16. Nov 2010. 15:17
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: BL iskustva
Ok, sasvim mi je razumljivo, sad još samo nagovoriti roditelje da mi otvori tekući račun... :LEGO01: :LEGO27:

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


16. Nov 2010. 15:51
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 22. May 2010. 09:14
Posts: 795
Location: Zagreb
Post Re: BL iskustva
I, kao maloljetnik ne možeš preuzimati paket: mora s tobom doći roditelj sa osobnom iskaznicom, a i ti moraš biti i imati rodni list

_________________
"Some people see things as they are and say why? I dream things that could be and ask why not?
Robert Francis Kennedy 1925 - 1968
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=zhorv


16. Nov 2010. 15:57
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: BL iskustva
Rekao bih da je najjednostavnije dogovoriti se s roditeljem da on preuzme tu svu logistiku nabave na sebe.

To ne hoda jedino ako zapravo želiš dotičnom roditelju naručiti neki komplet za rođendan/Božić. :LEGO05:


16. Nov 2010. 16:07
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: BL iskustva
...ili ako naručujem nešto dovoljno skupo da roditelji ne smiju saznati točnu cijenu nego neku upola manju... :LEGO22:

A zašto maloljetan ne mogu preuzeti paket?
Zar to ne donese tip u kombiju koji dostavlja pakete i ja/mama/tata samo potpiše/m i preuzmem (i platim naknadu za
dostavu).

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


16. Nov 2010. 16:32
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Jan 2010. 20:35
Posts: 689
Location: Rijeka
Post Re: BL iskustva
Neznam za vas mlađe ali kad meni dođe poštar je samo pokažem osobnu i potpišem se .

_________________
Sve šta napišem u potpisu mi isapdne nekako predugačko .


16. Nov 2010. 16:50
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. May 2009. 15:50
Posts: 957
Post Re: BL iskustva
Mislim da i maloljetnici mogu podići pakete - barem ja nikad nisam imala problema s tim.


16. Nov 2010. 18:27
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.