It is currently 29. Mar 2024. 13:52



Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
BL iskustva 
Author Message
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
evo, došla mi obavijest od carine da moram donijet račun nekakav. dat ću im invoice i paypal račun. sad me zanima carine li oni pošiljku ili i poštarinu. jer paket košta 50 eura, tj. 350 kuna, što je sitno iznad dozvoljenog, al poštarina + insurance su 25 eura, što mi ukupnu cijenu diže na 590 kuna, što je pak skoro duplo od dopuštene cijene pošiljke. strah me da će mi sad opalit neku carinu i da ću požalit šta sam išta kupovala.

nego, trebam li ja sad te papire njima odnijet i platit ako što treba i onda odmah preuzmem paket kod njih, ili ja to pošaljem i onda mi oni na moju poštu pošalju paket i pri preuzimanju platim?

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


20. Oct 2010. 16:30
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
pred godinu dana je frend naručivao muzičku opremu prek ebaya te su mu rekli da se pojavi na pošti sa računom.. Nato je on hitil račun od ebaya u fotoshop i prebacil točku na cijeni za jedno decimalno mjesto i to isprintao i odnio im; nitko ga ništa nije pitao, a carina ga je izašla minimalna.. a sad dal je to pametno i mudro ili ne..nebih znao..sretno


20. Oct 2010. 16:56
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
neću se upuštat u takvo što, dat ću im račune pa što bude. samo me zanima trebam li to njima nosit i onda mi oni pošalju paket plus račun s iznosom koji moram platit, ili moram baš tamo to doć podić.
glupo mi je što prodavač nije napisao cijenu na paket. ili je napisao, a ovi ne vjeruju u to.

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


20. Oct 2010. 17:11
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Sep 2009. 02:07
Posts: 558
Location: Zagreb
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
Voice of bookkeeper :mrgreen:

Kuku. Ovak, sto se tice carine, nisi ajmo rec presla malo iznad granice vec duplo.
Carina se ne naplacuje na nekomercijalnu robu do 300kn, a na komercijalnu (kupljenu u ducanu) do 160kn.
nazalost, po novom zakonu od 01.01. za prijenos preko granice nema carine do 1000kn vrijednosti a od 01.07. do cak 1300kn.

Na srecu do sada nisam bio uhvacen u ralje carine, ali ako su te vec pozvali ne znam dal se carina naplacuje na cijeli iznos ili samo onaj koji premasuje 160 ili 300kn. Naravno platices i 23% PDV-a na to. :LEGO64:

Do sad jedino znam par frendova koji su dobili cestitku od carine, znam da su oni isli osobno tam preuzeti, nisam cuo da se moze obavit prek poste.
moj ti je savjet da im svakako odneses racun, sad krivotvoren je na tebi odgovornost, ja ne bih na tu varijantu,
ali potrudi se tam da budes fina i glupa, oni to mnogo vole, te se nadaj da onda bolje prodjes.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Corwin


20. Oct 2010. 17:18
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
Mi smo se preko ebaya uglavnom dogovarali sa prodavačima da paket označe kao "gift" i stave simboličnu cijenu (par desetaka eura) da bi izbjegli carinu.. :LEGO56:


20. Oct 2010. 19:37
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Nov 2008. 01:18
Posts: 1175
Location: Zagreb
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
Galadriel wrote:
neću se upuštat u takvo što, dat ću im račune pa što bude. samo me zanima trebam li to njima nosit i onda mi oni pošalju paket plus račun s iznosom koji moram platit, ili moram baš tamo to doć podić.
glupo mi je što prodavač nije napisao cijenu na paket. ili je napisao, a ovi ne vjeruju u to.


Dodes tamo s racunom,ako ti carine, platis, i odmah dobijes paket.
Ne salju ti oni naknadno na kucnu adresu.
Odmah sve na licu mjesta rjese.

_________________
http://www.mocpages.com/home.php/16805


22. Oct 2010. 22:49
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 17. Feb 2009. 15:13
Posts: 71
Location: Pula/Velika Gorica, Croatia
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
Moja dosadašnja iskustva s carinom su bila samo preko pošte, na način da mi je poštar ostavio žuti papirić u sandučić i na njemu je pisalo koliko treba platiti, dođem u poštu platim i teta mi da paket i potvrdu s carine. Do sada dva takva slučaja s tim da napominjem da je u paketu bio račun pa me zbog toga nisu tražili da im donesem isti!

_________________
Brickset


23. Oct 2010. 15:00
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Jan 2010. 20:35
Posts: 689
Location: Rijeka
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
Može mi netko objasni kupnju preko paypala ???

_________________
Sve šta napišem u potpisu mi isapdne nekako predugačko .


10. Nov 2010. 21:38
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
Na ovoj temi u drugom dijelu prvog posta imaš sve što ti treba.

Konkretno, imaš linkove
PayPal konačno u Hrvatskoj (vidi oveći post PomahnitalogTapira)
Kako se registrirati na PayPal


10. Nov 2010. 21:51
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Jan 2010. 20:35
Posts: 689
Location: Rijeka
Post Re: Pitanje u vezi BrickLinka!
Hvala Eustahije :LEGO05: .

_________________
Sve šta napišem u potpisu mi isapdne nekako predugačko .


10. Nov 2010. 21:54
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 109 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.