It is currently 26. Apr 2024. 12:52



Reply to topic  [ 51 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Lego kupovina : e bay i amazon 
Author Message
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
ma necu ja nikog pokrast :LEGO05: !

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


18. May 2010. 16:22
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Primjecujem u zadnje vrijeme da su neki, ustvari dosta setova na e-bayu postali rijetki i skupi - puno skuplji nego prije npr. 6 mjeseci.
Neke stvari koje sam odgadjala nabavit - sada sam sretna ako nadjem za duplo vecu cijenu :LEGO09:

Cini se da je LEGO zajednica sve veca i veca, te da su prodavaci sve upuceniji i upuceniji, a preprodavaci sve brzi
i da sve vise ljudi zeli upotpuniti kolekcije.

Vasa zapazanja?

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


25. Jun 2010. 20:59
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 20. Feb 2009. 21:12
Posts: 1630
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Upravo suprotno.
Meni postaju sve jeftiniji. Jer sam nedavno gledao za set od 710 kockica, i početna cijena mu je 0.99 dolara. :LEGO18:
Stvarno mi nije jasno, jel to neka šala??? :LEGO13:


25. Jun 2010. 23:42
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 17. Feb 2009. 15:13
Posts: 71
Location: Pula/Velika Gorica, Croatia
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Hehe, nije ti to šala, ne znam o kakvim je kockicama riječ, ali ako je nešto jako rijetko vjerojatno će cijena dostići i 100 puta veću vrijednost od početne, recimo stariji castle setovi, star wars, koliko sam primjetio batman setovi su jako cijenjeni itd. :LEGO03:

_________________
Brickset


25. Jun 2010. 23:51
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 20. Feb 2009. 21:12
Posts: 1630
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Heh, stariji Adventurers 5988 s početnom cijenom od 0.99 dolara, a pred kraj aukcije--20.50 dolara. :LEGO05:
Mislim da je zezancija, a napisal je nešto MRCP: 80 dolara. :?:


25. Jun 2010. 23:56
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 22. Feb 2010. 21:46
Posts: 764
Location: Rijeka
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Meni se e bay ne sviđa, jer stalno nalazim neke skupe setove sa jako niskim cijenama i onda
dobijem dojam da to uopće nije ozbiljno. :LEGO26:

Mislim da je BrickLink bolji oko svega. Možda ne u cijeni, ali...

_________________
Molim da mi se jave zainteresirani za Starcraft dioramu.
------<======>------<======>------<======>------
Moj najbolji set - 8043 Motorized Excavator
http://www.brickset.com/search/?owned=Luka-Lamtarn
http://www.youtube.com/user/LamtarnLegoLuka


26. Jun 2010. 11:07
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
Na ebayu nema zezancije i neozbiljnosti, to je ozbiljno mjesto gdje se barata pravim novcima - dakle nema šale.
Cijene koje su prikazane su cijene trenutne vrijednosti aukcije, ne znači da su zadnje, i vjerujte mi, čak i kad je aukcija pri kraju, vjerojatnost da kupite set od 100$ za 20$ je nepostojeća, jer svi čekaju zadnjih par minuta za bidanje. A na kraju, tu je mehanizam zadavanja aukcije sa minimalnom cjenom, tako da zbilja rijetko dođe do prodavanja ispod cijene.
Na kraju, ebay je odlično, možda i najpovoljniej mjesto za kupnju kockica.
A to što boba kaže, je moguće, ali možda je tek zato što je završila škola pa mame i tate navalile kupiti nagrade svojim odlikašima.

_________________
Image
storyatures.com


26. Jun 2010. 11:54
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2008. 19:03
Posts: 216
Location: Vinkovci
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
veeeliku većinu svog slobodnog vremena provedem uz ebay prateći cijene i pecajući određene željene setove.
dobro je bobica primjetila za poskupljenje samo bi dodao da sam ja to poskupljenje uočio još prije (unazad godinu dana) :cry:

a šta možemo, stari setovi s godinama dobivaju na vrijednosti, prodavači su sve upučeniji, a preprodavači su gadovi....

nego mene strašno iritira jedna druga stvar na ebayu - netransparentne cijene poštarine.
mislim jel toliki problem istaknuti cijenu putarine za određeni dio europe, ide mi više na živce stalno zapitkivanje ljudi - koliko za rvacku??
okvirno već znam kolike su fer cifre iz koje zemlje al volim kad mi je u startu sve fino napisano pa si sam odma mogu sračunat a ne ovako ja njemu mejl pa par dana dok on ne odgovori..... BL je po tom pitanju puno bolji al su setovi i do 30% skuplji....... sva sreća da imam još 15ak starih setova da zaokružim svoju kolekciju pa onda samo novo iz dućana i amen!

_________________
samo pirati...


26. Jun 2010. 16:16
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 18. Nov 2008. 08:20
Posts: 3217
Location: Zadar
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
đžukela wrote:
nego mene strašno iritira jedna druga stvar na ebayu - netransparentne cijene poštarine.
..... BL je po tom pitanju puno bolji al su setovi i do 30% skuplji...

Moje je isklustvo posve suprotno? :LEGO13: Ali možda ja to ne znam koristiti.

Naime, na ebayu, mi se uvijek automatsaki izračunava poštarina, za sve za koje je naveden shipping u hrv, a one kojima nije naveden ili se ne izračunava automatski, jednostavno zanemarim. (Moždfa tu griješim?)

A na BL-u jest donekle transparentno, ako je dućan istaknuo tablice cijena po težinama, pa sam moram zbrajati i računati, pa donekle ide... ali kad kupujem nešto osrednje veličine, nikad ne znam hoće li mi spakirati u kuvertu ili paket, i time značajno utjecati na krajnju cijenu.

_________________
Image
storyatures.com


26. Jun 2010. 17:32
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2008. 19:03
Posts: 216
Location: Vinkovci
Post Re: Lego kupovina : e bay i amazon
od ukupne ponude na ebayu koji šalju u RH njih možda 35% jasno istakne cijenu shippinga ostali mudro šute
i ja sam već nekoliko puta rekao da neću uzimat od tih što ne istaknu odmah al ponese me ponuda...... :LEGO39:
mislim ako već prodaju nešto i pri tome imaju preko 1000 obavljenih prodaja - znači ozbiljni su, šta bi im bilo teško grunit neku tablicu shippinga i olakšaju svima a ponajprije kupcima i na taj način privuku sve one koji možda preskaču takve prodavače.....neznam možda u skorije vrijeme ebay postroži pravila, ono da sve bude do kraja transparentno. takva ozbiljna online tržnica bi to trebala svakako

_________________
samo pirati...


27. Jun 2010. 11:49
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 51 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.