It is currently 16. Apr 2024. 19:50



Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Modulari - praksa sa izlozbi 
Author Message
AFOL

Joined: 01. Feb 2013. 11:49
Posts: 53
Post Re: Modulari - praksa sa izlozbi
Zato ja uvijek u filmovima volim one bonus materijale koji dođu na disku pa se vidi kako je nešto rađeno. Ne znam kakvi su koncepti izložbi ali možda (ako je moguće) ne bi bilo loše uz neki model izložit i par slika kako je to nastajalo ili koliko je vremena autor uložio ili nešto slično. Znate ono kak u autosalonu svaki auto ima svoju specifikaciju :).


18. Feb 2015. 09:23
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: Modulari - praksa sa izlozbi
imali smo to za neke kreacije (recimo za gordanov hak). jednom smo za zombie city dioramu složili cijelu priču i napisali je na kartice i posložili ih oko diorame pa je od cijele hrpetine posjetitelja samo dvoje klinaca na kraju to ekšli pročitalo. :LEGO74:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


18. Feb 2015. 12:43
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Modulari - praksa sa izlozbi
Sven_F wrote:
spaceman wrote:
Meni su ti potajlani gradovi oko modularaca svi ISTI. Već viđeno 100 puta na youtube-u i po netu. Volio bih vidjeti nešto novo, nešto gradsko, ali kompleksno, ali definitivno NE modulare. Ne znam, moje mišljenje, al' ja sam zeznut :)


Ja se u potpunosti slažem.

No jedna stvar koja se uvijek u klubovima desi je da se izložbe na kraju rade da impresioniraju "konkurenciju" i vlastite ljude, umjesto posjetitelje. Ja nisam baš u poziciji jer nisam nikad sudjelovao na lego izložbi, ali sam recimo dugo u raznim oldtimer zajednicama, pa kad odem u muzej automobila, meni se zijeva jer znam već svaki auto i vlasnika na pamet, ali svaki put dođe hrpa posjetitelja kojima je to novo i uzbudljivo. Tak da mislim ljudi koji dođu iz vana i nisu u tom hobiju da znaju svaku kockicu i set imenom i brojem nemaju blage jel gledaju Green Grocer ili nečiji MOC, a takvih je na kraju debelo u većini.
Ali apsolutno je bolje, ako se može, da sve bude originalno i impresivno svakome. Samo si mogu zamisliti koliko bi me ljutilo da uložim hrpu vremena i neprospavanih bricklink preračunavanja na neku kreaciju za koju bi me 50 ljudi pitalo "koji je to set?"


Meni se redovno desava da ljudi pitaju za one ogromne crvene zamkove "koji je to set, i koliko kosta da se kupi"; ali u pravu si, kada gradim za izlozbu, prvenstveno gradim za profi AFOL-e, koji znaju svaku kocku u dusu - jer znam, sta god da napravim, ali bukvalno sta god, klinci ce uzivati, pet kocki koje su zute i podsecaju na patku - svidjace im se.

Takodje iz prakse znam da posetioci ne primete 90% detalja

I opet, iz prakse, da dete ili odrasla osoba provedu taco isti period vremena gledajuci svaki sto - onaj gde su samo plavi baseplateovi (kao voda), i neki city camcici, ajkula stoji na povrsili i slicno, i onaj gde je reljef radjen tri meseca, sa neverovatnim tehnikama i prizorima - to je jednostavno tako, i sasvim je ok. Ali kad gradim, zelim da sagradim sto je bolje moguce :) Ali ponekad moram da imam i nesto manje kvalitetno, jer imam prazan sto, ili znam da ce klinci odlepiti, kako god...

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


26. Feb 2015. 00:18
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.