It is currently 14. May 2024. 19:37



This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 10 posts ] 
Ebay tracking number pitanje 
Author Message
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 06. Dec 2011. 18:59
Posts: 884
Location: Svuda po malo :-)
Post Ebay tracking number pitanje
Naručio sam prošle godine u 12. mj predmet za 32$ i dobio sam broj za praćenje. Prolazi već 43. ili 44. dan i status toga broja se nije mijenjao (gledam na 17track.net): piše da je zaprimljen, pa da je bio u njihovom sorting centru i onda da je poslan, dalje nema obavijesti. Naručivao sam sa ebaya oko 60 puta i svaki put je dolazilo u roku od 15-20 dana (nikad prije nisam imao taj tracking number) pa me zanima jel to normalno tako ili je možda negdje zapeo? Pretpostavljam da je na carini da bi mi javili pošto sam jednom već imao takav slučaj da sam morao platiti pdv. Kontaktirao sam prodavača ali mi je rekao da još čekam, a onda ću izgubiti opciju za dispute na paypalu. Jel ima tko kakav savjet ili je doživio sličnu situaciju??

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-chofus


22. Jan 2015. 13:01
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Ebay tracking number pitanje
Reci da ne zelis cekati vise, da je proslo i vise nego dovoljno vremena, ako ti i dalje odbije refundaciju onda se obrati ebayu i oni ti to rjese kroz par dana... Ja sam imao slican problem i u roku 3 dana sam dobio novce nazad

_________________
Image


22. Jan 2015. 13:34
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Ebay tracking number pitanje
ima resolution centar na ebayu. imaju live chat. iznesi problem i rijesit ce sve. ako prodavaoc nece.


22. Jan 2015. 14:21
Profile
AFOL

Joined: 14. Sep 2011. 18:19
Posts: 73
Post Re: Ebay tracking number pitanje
Odakle si naručivao?
Meni se redovno dešava da stvari iz Kine (pogotovo ako je Mainland China, a ne Shemzhen, Peking ili nešto slično) putuju i duže.

Što se tiče tracking numbera, obično se stanje promijeni tek kad dođe u Europu (ponovo, pod pretpostavkom da je poslano iz Kine ili sl.), što mi je znalo potrajati po 30-40 dana.

Osim toga, čini mi se da je naša pošta nešto u problemima u zadnje vrijeme.
Nedavno sam išao nešto podići na Branimirovu, to je bio opći kaos - ljudi ko šodra, tete na šalterima traže pakete po 5-10 minuta, što inače traje možda minutu... Ne krivim tete na šalterima, nemojte me krivo shvatiti.
Ja sam recimo prije cca tri tjedna naručio nešto iz Njemačke i još mi nije stiglo, ali još ne dižem paniku premda obično pošta odande stigne za 7-10 dana.


22. Jan 2015. 18:19
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Jul 2009. 15:36
Posts: 1239
Location: Zagreb
Post Re: Ebay tracking number pitanje
^ja sam krajem prosle godine cekao 2 mjeseca na paket iz Mainland Kine tako da je nesto sporo u prijelazu izmedu Azije i Europe :LEGO25:

_________________
Jok3r - TM87


22. Jan 2015. 18:48
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Ebay tracking number pitanje
ma ne bi se trebalo čekat duže od mjesec dana bez obzira na sve

_________________
Image


22. Jan 2015. 19:17
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Ebay tracking number pitanje
Mislim da je rok 40 dana za pokrenuti dispute.

Tracking number je vjerojatno od china post, ebay nema postu. Ako je China, probaj naci neku drugu stranicu za pracenje, imaju ih vise jer neki imaju jako zbunjujuce statuse.
Meni isto vec jako dugo nisu stigle neke stvari iz tajlanda, bit ce da je guzva.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


22. Jan 2015. 19:20
Profile WWW
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 06. Dec 2011. 18:59
Posts: 884
Location: Svuda po malo :-)
Post Re: Ebay tracking number pitanje
Poslano je putem Flytexpressa iz Hong Konga, gledao sam i na njihovoj stranici taj broj i isto mi prikazuje da je u tranzitu. Nije mi jasno što tako dugo ne dolazi i zašto se ti podaci za praćenje ne mjenjaju. Da barem znam da je ušlo u Europu ili što već :-S

Uglavnom hvala svima na odgovorima, valjda će stići, pričekat ću još koji dan.

PS - jamči li mi taj tracking number da će mi pošiljka stići 100% ili ne??

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-chofus


22. Jan 2015. 22:29
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Ebay tracking number pitanje
ništa ti ne može jamčit da će 100% doći, može im ispast sa broda npr xD ali probaj kontaktirat tu firmu preko emaila pa ti možda oni objasne šta ili zamoli prodavača da on to obavi umjesto tebe... i biraj na ebayu samo prodavače sa 99% i više feedbacka

_________________
Image


22. Jan 2015. 22:46
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 06. Dec 2011. 18:59
Posts: 884
Location: Svuda po malo :-)
Post Re: Ebay tracking number pitanje
Stigao je predmet iako tracking number pokazuje da je još u tranzitu. Hvala svima na svajetima i pomoći.

Može lock i brisanje.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-chofus


26. Jan 2015. 10:56
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.   [ 10 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.