It is currently 29. Mar 2024. 06:46



Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Koji Legoland posjetiti? 
Author Message
AFOL

Joined: 21. Sep 2011. 11:00
Posts: 517
Post Koji Legoland posjetiti?
pozdrav,

kako klinci rastu uskoro ce doci vrijeme i za posjet legolandu
e sad, jasno mi je da svi preporucate danski, origanal i tak to, ali moja dvojba je vise izmedu njemacke i engleske
sad, mogu ja odluciti preko slika s neta, al zanima me ako je netko bio u nekom legoladnu u te 2 zemlje da napise svoje iskustvo, pogotovo jos ako je bio s djecom :)

dakle, prvenstveno je cilj da se djeca zabave (7.2), kroz neke voznje i sl.


10. Jan 2015. 14:17
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Koji Legoland posjetiti?
Bio sam u njemačkom i danskom i preporučam oba, a vjerujem da su i ostali na razini. Nek ti cijena i jezik presude. :LEGO05:

_________________
flickr YouTube Brickset


10. Jan 2015. 19:46
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Koji Legoland posjetiti?
Bio samo u Windsoru, ali je to bilo toliko davno da ne vjerujem da bi ti puno pomoglo. meni je osobno osim mini-landa sve ostalo bezveze, lunapark ko i svaki drugi, redovi, gužva, ali moguće da to danas izgleda drugačije.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


10. Jan 2015. 21:15
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Oct 2014. 14:11
Posts: 849
Post Re: Koji Legoland posjetiti?
Na proljeće planiramo posjetiti Legoland u Njemačkoj. Na moje veliko iznenađenje supruga je to sama predložila, čak se nije bunila kada sam bubnuo cifru koliko bi love tamo mogli potrošiti samo na kockice.... :D
Uglavnom, pretpostavljam da je više forumaša već bilo u tom Legolandu pa me zanima isplati li se ondje uopće kupovati setove i kockice? Vidim na njihovoj stranici da imaju Friends shop, City shop, Chima shop, Pirates shop..... Nekako me najviše zanima Lego Factory u kojem je samo Pick-a brik, a vidim da imaju i jedan dućan u kojem su isključivo artikli na rasprodaji. Zna li netko kakav je odnos cijena u Legolandu u odnosu na redovne cijene u Njemačkoj?

Naravno, zanimaju me i drugi savjeti koje možda imate - što svakako isprobati u tom Legolandu, što eventualno preskočiti.......

Hvala unaprijed!

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-azizi4444


26. Feb 2015. 14:25
Profile
Administrator

Joined: 02. Jan 2013. 11:13
Posts: 2328
Post Re: Koji Legoland posjetiti?
Bio sam 2013te u Legolandu u Günzburgu, Njemačka. Ulaznice su skupe, ali to si već vjerojatno i sam skužio. Također sve unutra ti je skupo - hrana, piće. Ali možeš ući sa ruksakom pa si u njemu unijeti vodu i nešto za prigricnuti - kad sam ja bio nisu uopće provjeravali ruksake.
Pick a brick je ogroman, stvarno je veliki izbor kockica, ali uopće nije jeftino:
Image

Image

Ja sam se najviše oduševio sa minilandom pa sam se tamo i najviše zadržao. Što se cijena tiče koliko se sjećam cijene su kao i na shop at home kad odabereš Njemačku. Artikli na raprodaji kad sam ja bio su bili meni skroz nezanimljivi tako da se ne sjećam konkretno čega je bilo.

BTW ja sam drugi dan posjetio i dvorac Neuschwanstein - relativno je blizu. Ako se odlučiš za to obavezno unaprijed kupi karte preko interneta da ne moraš čekati u redu za karte - redovi znaju biti podugački - znam jer sam ja čekao jedno sat i pol.
Ako te nešto zanima slobodno pitaj...


26. Feb 2015. 21:37
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Oct 2014. 14:11
Posts: 849
Post Re: Koji Legoland posjetiti?
Hvala na informacijama! Po fotkama je PaB čak skuplji nego u zg, znači samo ako nađem nešto stvarno dobro...... :LEGO01: Vjerojatno ćemo se onda više usmjeriti na suvenire, privjeske i slično, a ne na kupnju setova/kockica.
Ali super mi je ova info za Neuschwanstein - uvijek mi je bilo u planu posjetiti ga, a nisam imao pojma da su te dve lokacije blizu, tako da ćemo jedan dan svakako i tamo otići. :LEGO28: Sad sam vidio na karti da je otprilike jednako udaljen kao i Legoland u odnosu na Munchen gdje ćemo biti smješteni.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-azizi4444


27. Feb 2015. 09:11
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Jul 2011. 16:55
Posts: 317
Location: Zagreb
Post Re: Koji Legoland posjetiti?
Azizi si bio na kraju?Ja imam neki plan kroz 6.mj. posjetit u Njemačkoj taj Legoland... Kakvi su cijene? ima kaj eksluzivno za ubost i to? :)


Last edited by Marin on 16. Feb 2016. 10:40, edited 1 time in total.

Nepotreban citat...



16. Feb 2016. 08:58
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2139
Location: Zagreb
Post Re: Koji Legoland posjetiti?
Joj kad ovo čitam... sve vam zavidim... možda bi mogli što po narudžbi donijeti članovima kluba :P

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


16. Feb 2016. 10:25
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Jul 2011. 16:55
Posts: 317
Location: Zagreb
Post Re: Koji Legoland posjetiti?
Marin kakav citat?


Last edited by Kenobi on 16. Feb 2016. 12:36, edited 1 time in total.



16. Feb 2016. 12:34
Profile WWW
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Koji Legoland posjetiti?
Cijeli Azizijev post.

_________________
flickr YouTube Brickset


16. Feb 2016. 12:35
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.