It is currently 18. Apr 2024. 22:26



Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje 
Author Message
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
Onda ima kakvih novih preporuka za punjač i baterije?

Još jedno pitanje za Vas koji imate 9398.

Ako dobro kužim u daljinski idu 3xAAA baterije a u battery box 6xAA???

Isto tako, pretpostavljam da se može upravljati i sa ovim daljinskim?

Image


30. Oct 2014. 09:05
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 05. Aug 2014. 23:41
Posts: 549
Location: Zagreb
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
Ja koristim Eneloop i prilično sam zadovoljan. Također Sanyov punjač.

Na sva tri preostala pitanja odgovor je "da". :LEGO07: Štoviše, ovim se kontrolerom može podešavati skretanje u 7 "oštrina" na svaku stranu, umjesto samo lijevo-ravno-desno kako to nudi običan, "uski" kontroler.


30. Oct 2014. 10:24
Profile WWW
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
Te eneloop su dosta skupe a treba ih 9 AAA za vlak 3+6 i 6 AA za Crawlera dakle barem 15.

Gdje nabaviti po povoljnoj cijeni? Je ko kupovao preko ebaya. Vidim da ima pakova po 8.

http://www.ebay.co.uk/itm/8-Genuine-SAN ... 1c45a3a685

Je dovoljno tih 800mAh?


30. Oct 2014. 10:31
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 05. Aug 2014. 23:41
Posts: 549
Location: Zagreb
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
Većinu sam ih kupovao u dućanima u Hrvatskoj, jer kad su mi trebale, obično su mi trebale sad, hitno, ovdje & odmah :LEGO03: ali eBay bi isto trebao biti OK.

Možda su malo skuplje ali u principu je dosta ljudi zadovoljno njima i čine se trajnima. Jer, moja glavna ranija greška s kupovinom jeftinih no-name punjivih baterija je bila u tome da su kapacitet možda imale 10 punjenja, i onda su se naglo počele jako degradirati. Probao sam i Energizer, ali on je bio još skuplji (barem u nas) a ne primjetno bolji.

800mAh je u principu OK, ionako nema AAA baterija s nešto puno većim kapacitetima od tog.


30. Oct 2014. 10:50
Profile WWW
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
thanks. A punjači? Imam 2 stara po 4 primaju....Kako to ide što se tiće brzine i potrošnje. Da li je to bitno ili?

Također ako miksam modele recimo 4+2 u boxu, da li to radi pomutnju?


30. Oct 2014. 10:52
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 05. Aug 2014. 23:41
Posts: 549
Location: Zagreb
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
U principu svaki NiMH punjač može napuniti svaki set NiMH baterija. I ja povremeno npr. napunim Energizere Sanyovim punjačem, i nisam uočio probleme. Teroetski ih ne bi trebalo ni biti, barem ako baterije ne odstupaju strahovito u kapacitetu - a to piše na njima. Ima nekih starih punjača koji su bili napravljeni za baterije baš specifičnog (malog) kapaciteta i ugase se kad to napune, ali mislim da takvih već nema 10+ godina.

Obično uvijek istih šest koristim kao stalnu grupu za battery pack, njima nacrtam točke flomasterom u istoj boji, i tih šest se uvijek zajedno i puni. Na taj je način jednostavno znati da su uvijek sve podjednako napunjene (ili prazne). Time se najefikasnije koriste. To je i jedan od razloga zašto nije idealno miješati npr. 4+2 ili 3+3, jer je teško kontrolirati jesu li istog kapaciteta, razine napunjenosti, itd. Iako, nije to opet ni neki zločin - u nevolji sam to par puta morao napraviti i nije bila drama. Isto važi i za punjače - iz tog razloga nije idealno imati više od jedne vrste baterije, ili iste razine ispražnjenosti, odjednom na istoj grani punjača.

Pod ovo "nije idealno" ne mislim da je tu neki rizik požara, hapšenja ili loma kostiju, nego da neujednačeno trošenje (i punjenje) baterija može utjecati na njihovo (pre)grijanje, i indirektno time, na trajnost. Radi toga je dobro imati ove "stalne grupe istih".


30. Oct 2014. 11:26
Profile WWW
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
A joj, ja imam jedan sonyev punjač čini mi se unutar tih 10 g, recimo 7 ali imam neki prastari od Varte...ne znam mu dob.


30. Oct 2014. 11:41
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 11:58
Posts: 1558
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
vid051 wrote:
Te eneloop su dosta skupe a treba ih 9 AAA za vlak 3+6 i 6 AA za Crawlera dakle barem 15.

Gdje nabaviti po povoljnoj cijeni? Je ko kupovao preko ebaya. Vidim da ima pakova po 8.

http://www.ebay.co.uk/itm/8-Genuine-SAN ... 1c45a3a685

Je dovoljno tih 800mAh?


potpuno se slažem sa Neptunom

Ebay ti je jeftinije riješenje ako želiš baš Eneloop, jako dobre baterije ali kako si isam napisao skupe, isplate se ali ako mene pitaš 800mAh je ništa mislim za AA bateriju za AAA je OK, ja trenutno koristim noname AA baterije koje imaju 2900mAh testirao ih sa ovim eneloop-icama koje imam 1900mAh i ove no name traju skoro duplo duže.

Iako mislim da će na kraju krajeva eneloop imat duži životni vijek u smislu koliko puta ih se može punit samo razlika u cijeni je ogromna između ovih eneloop i ovih no name kaj sam ja kupio

_________________
Flickr_BrickBro_
MOCpages


Last edited by slamaskin on 30. Oct 2014. 12:44, edited 1 time in total.



30. Oct 2014. 12:37
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
A odakle te noname i pošto?


30. Oct 2014. 12:41
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 11:58
Posts: 1558
Post Re: Power functions - kako odabrati punjive baterije i koje
eto ima na njuškalcu čak piše da su 3000mAh

uglavnom za tih 7kuna po bateriji il manje ako ih kupiš više je po meni čisto u redu da ih zamijeniš i nakon 50 punjenja, tj. da kupiš nove a traju i duže.

Ja svoje koristim exkluzivno na eksternom blicu za fotoaparat koji je ubojica od potrošača i sad su već sigurno na 200tom punjenju i dalje šljakaju, naravno ne kao prvog dana ali moja gruba procjena je 85-90% od prvog punjenja

edit zaboravio link stavit: http://www.njuskalo.hr/digitalni-fotoap ... as-3914692

_________________
Flickr_BrickBro_
MOCpages


30. Oct 2014. 12:48
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.