It is currently 29. Mar 2024. 05:38



Reply to topic  [ 171 posts ]  Go to page Previous  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next
Tema o videoigrama 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: Tema o videoigrama
Hrvoje Hedzetu.., molim prijevod. Jerbo mi google translate ne moze prevest ovo sto si napisao. Jel...
Neznam dal bi stavio :LEGO13: ili ovo :LEGO24:
Hvala uz poz!


30. Sep 2014. 19:31
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: Tema o videoigrama
Šta te točno zanima? League of Legends kao igra ili?

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


30. Sep 2014. 19:58
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 23. Aug 2014. 12:30
Posts: 353
Location: Beograd
Post Re: Tema o videoigrama
Deni wrote:
jako lijepa priča o dobrobratskim odnosima :)
super ideje ste imali. sirota sestra, map edit configurator :LEGO16:

naravno da se igrao heroes 3 (i 4), još tamo u 90tim kad su taman izašle... imaš sad HD reizdanje heroesa i age of empires. lijepo izgledaju na novim HD monitorima :)


Stvarno imam dobar odnos sa bratom, a 5 godina je mlađi. Zato je većinu igrica on samo posmatrao, bar kada se igrala po prvi put. Ako ja izgubim i dosadi mi, onda je on preuzimao. Mada, uvek je bio bolji u vožnjama, on je i prešao onu poslednju misiju u need for speedu undergrounu. :LEGO03:

Nisam znao za ta reizdanja, moram ih probati. Hvala :LEGO05:

A od konzola sam imao Sega megu drive. Bilo je tu brdo igrica, ne mogu više ni da ih se setim. Npr. sad mi je na pamet pala Adams Family, koju nikad nisam mogao da pređem jer je trebalo da se skupi neka suma novca da bi se oslobodila Mortiša.

_________________
Moj Flickr: https://www.flickr.com/photos/126640704@N05/
Moj Instagram: https://www.instagram.com/dzoni1990/

Image Image Image


30. Sep 2014. 23:47
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: Tema o videoigrama
Hrczs1 wrote:
Hrvoje Hedzetu.., molim prijevod. Jerbo mi google translate ne moze prevest ovo sto si napisao. Jel...
Neznam dal bi stavio :LEGO13: ili ovo :LEGO24:
Hvala uz poz!

Odaješ privatne informacije o meni na Internetu. Pa iz imena se može dobiti moja adresa, oib, svašta drugo. Ali sjećaš mi se imena. Stavljam :LEGO50:

Uglavnom, većina pojmova tamo su vezani isključivo za žanr moba igri, prvenstveno LoL-a i DotA. DotA 2 tehnički znači Defense of the Ancients 2 i nastavak je jedinice koja je bilo mod na Warcraft 3, ali Blizzard ima copyright na puno ime, pa se Valveova igra zove samo DotA 2. Iako postoje varijacije, glavni (kompetitivni) oblik je 5v5 pvp. Svaki igrač bira svog heroja svaku rundu (u obje igre ih ima 100+) i skuplja gold i xp ubijajući npc-e i time dobiva levele i kupuje iteme u svakoj rundu. Leveli ti daju mogućnost da pojačaš jednu od 4 moći koje heroj ima, a itemi ti pojačavaju neke base statistike heroja, tipa brzinu kojom se kreće. Glavni cilj i jedina stvar koja pobjeđuje igru je uništenje protivničkog ancienta/nexusa. Dakle, nije bitno koliko tvoj tim gubi, ako uništite glavnu strukturu, pobjeda. Naravno, postoji gomila prepreka koje to čine teškim, prvenstveno 5 protivničkih igrača i toweri koji se moraju uništiti da bi se uopće zašlo dublje u protivničku bazu, a tu su onda i neutralni kampovi razbacani po mapi koji daju dodatni gold za iteme, a u LoL-u i neke fora buffove/enchantove, kako god to želiš nazvati.
Balancing je vezan uz raspodjelu moći među herojima. U doti su svi heroji jako jaki (overpowered), pa balancing radi oko toga. U LoL-u postoji Kha'Zix, jedna humanoidna buba, koju Riot pojačava i osljabljuje (nerfa) više od zadnjih godinu dana, ali cijeli vrijeme je među najjačim herojima i uglavnom je razlog zašto se za određenu ulogu može odabrati može 5 heroja, koji su u pravilu jednako jaki kao on. Ako nisu, dobar igrač će ga samo iskoristiti da u potpunosti zgazi protivnika i tako nekoliko heroja diktira koliko je od ~120 heroja upotrebljiva (40-50), dok su u doti svi heroji upotrebljivi u competitive playu. Također, ako želiš još više biti zbunjen, trenutno se odvija svjetsko prvenstvo u League of Legendsu i igraju se četvrtfinala od sutra do nedjelje u best of 5 meču. Može se pratiti stream na lolesports stranici, Twitchu, YouTubeu ili Azubu-u.

Nadam se da ovo objašnjava barem nešto. o:

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


01. Oct 2014. 06:03
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: Tema o videoigrama
lol kha'zix je jak, ali nije OP xD

Ja sa Lee Sinom radim čuda i mogu smrvjeti tu bubu. (Mada priznajem da i njega igram, ali je Kha po meni all-in champ, ako zezneš reset na E gotov si)

Lee ćak i poslije nerfova ima predobar mobility

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


01. Oct 2014. 09:10
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 07. Jun 2010. 11:56
Posts: 1816
Location: Novi Zagreb
Post Re: Tema o videoigrama
Domagoj905 wrote:
lol kha'zix je jak, ali nije OP xD

Ja sa Lee Sinom radim čuda i mogu smrvjeti tu bubu. (Mada priznajem da i njega igram, ali je Kha po meni all-in champ, ako zezneš reset na E gotov si)

Lee ćak i poslije nerfova ima predobar mobility

Kha'Zix isolation u 1v1 scenariju, koji je čest oko buffova je prejak već u early gameu, a Kha'Zix još toliko outscalea Lee Sina kasnije u igri. Možda je Lee Sin jači jedino negdje lv 6/7, kada on dobije ultu, a Kha'Zix još ne evoluira Q (jer, budimo iskreni, svi idu W ili E za chase i jači dragon fight). A što se reseta tiče, Kha'Zix može stealthati da se spasi, ako je već uletio prije nego što je itko na protivničkom timu nisko. Lee Sinje jak, ali Kha'Zix je, po mnogočemu, najjači jungler u igri. Duelati ga može samo nešto jako cheesy poput Rengar ako ovaj ima pun Ferocity, ali Rengara nitko osim Dandya ne zna igrati dobro kasnije u igri, dok je Kha'Zix jednostavniji i kad pobjeđuje, i kad gubi.

I nisam siguran je li ovo offtopic. Tema o igrama je, ali je li sad za raspravu o match-upu u specifičnoj igri, hm...

Kako se zoveš u LoL-u? Mogu igrati i na Eastu. :D Također, ideja koja mi se u zadnje vrijeme mota po glavi je složiti Full Metal Jaycea od kocaka, samo čekam da i za njega naprave onaj texture rebalancing (trebalo bi biti prije kraja sezone), da boje budu sličnije LEGO asortimanu i bacam se na posao. :LEGO25:

_________________
Moj Brickset
Moj MOCpages

Trenutno u dark ageu. :(


01. Oct 2014. 15:52
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: Tema o videoigrama
Isto kao i ovdje na forumu. Igrao sam 3 godine na Westu i dogurao do plat4, ali sam se prebacio nazat u EUNE, jerbo me disconnectalo iz gameova..


Upravo lockah Kha'Zixa :LEGO02:




EDIT: Ajmo u PM!

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


01. Oct 2014. 16:26
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: Tema o videoigrama
Kha'zix nakon zadnjeg nerfa je bio smeće, ali kad su mu natrag buffali Q mislim da je sad sasvim izbalansiran. Jak je, ali nije OP.
Ista stvar sa Rengarom i njegovim split pushanjem. Više nije op ali je i dalje jak i ljudi ga često igraju...

Broken su Fiora i Jax, jednostavno mutavi...

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


01. Oct 2014. 20:20
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 27. Jul 2010. 16:15
Posts: 1903
Location: Zagreb
Post Re: Tema o videoigrama
Jaxu su sad maknuli tenkines pa ipak nije tako jak do 100+ farme. Mene jedino smeta Ori na midu...

[Reveal] Spoiler: Jax
Da napišem zdravoseljački, jel čitate Jaks ili Džeks?

_________________
Brickset
MOCpages
Translegia


01. Oct 2014. 22:57
Profile
User avatar

Joined: 27. Jan 2010. 15:15
Posts: 2936
Location: Shinigami Realm
Post Re: Tema o videoigrama
Orianna je više teamfighterski mage ali i dalje radi lud dameg. Ali moze se outplayat...
Pa to i mislim za Jaxa. Mozes otic afk na 20 minuta i vratit se ugame sa dva itema i dalje mozes pojest adc-a


Jax = Džeks

_________________
Brickset

U Dark Ageu...


01. Oct 2014. 23:02
Profile WWW
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 171 posts ]  Go to page Previous  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.