It is currently 18. Apr 2024. 06:08



Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Swapfig i 3D printeri 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 27. Jul 2010. 16:15
Posts: 1903
Location: Zagreb
Post Swapfig i 3D printeri
Video

Image

TBB:
How many times have you wanted a specific minifigure, but didn’t want to buy a whole set – or spend hours feeling through packets and risk getting the wrong one? Wouldn’t it be easier to trade with someone who had the figure you want?

The (modest) funding he is asking for will go towards promoting a web site that Drew is setting up, where collectors of LEGO minifigures can trade their unwanted figures for ones they want, instead of having to use different forums all over the web or having to pay big bucks to unscrupulous sellers. Drew has already put a lot of thought and work into this project and it looks good so far. I also know him to be a stand-up guy. I heartily recommend that minifig-lovers among you (you know who you are) check out the project and support it. The funding deadline is the 16th of April.

Uglavnom... radi se o projektu u kojem će ljudi moći razmijenjivati svoje figure. Koliko puta smo kupili set samo zbog figure ili koliko smo sati potrošili na prepipavanje vrećica? Na stranici koju radi bi mogao popuniti koje figure imamo i koje želimo.

_________________
Brickset
MOCpages
Translegia


04. Apr 2013. 21:47
Profile
Mlađi forumaš
User avatar

Joined: 11. Apr 2012. 19:24
Posts: 96
Location: Draganici
Post Re: Swapfig
Cini se zanimljivim (jos moram pogledat video da mi bude jasnije i procitat sav onaj tekst), no ne vjerujem da ce biti nesto od toga jer jos nije ni donirano 1000£ a potrebno je 3000£, a rok za uplacivanje jos traje devet dana.


06. Apr 2013. 20:49
Profile
Mlađi forumaš
User avatar

Joined: 14. Jul 2010. 21:56
Posts: 39
Location: Zagreb
Post Re: Swapfig
Nadam se da će uspjeti, i ja sam kupovao setove samo zbog minifigova.


08. Apr 2013. 10:58
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: Swapfig
Zvuči fino, no kako još nismo izumili teleporter, mislim da će na svjetskoj razini u većini slučajeva poštarina biti puno veća nego što je isplativo za razmjernu jedne minifigure...

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


08. Apr 2013. 14:24
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Swapfig
Teleporter još nemamo, ali replikatore samo što nismo dobili (npr. vidjeti OVDJE)...

Znači, još samo malo strpljenja i isprintaš si doma čovca koji ti treba...

:LEGO29:

[Reveal] Spoiler:
Ozbiljan sam. Jedan od materijala za 3D printanje je ABS.


08. Apr 2013. 14:34
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. Jul 2009. 23:49
Posts: 1466
Location: The Invisible Bridge
Post Re: Swapfig
Svijestan sam toga, ali mislim da Lego neće biti sretan ako to ljudi budu stvarno radili... :LEGO23:

_________________
No matter where you go, everyone's connected.
MyAnimeList ~ Steam ID


08. Apr 2013. 14:36
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: Swapfig
Eustahije wrote:
Teleporter još nemamo, ali replikatore samo što nismo dobili (npr. vidjeti OVDJE)...

Znači, još samo malo strpljenja i isprintaš si doma čovca koji ti treba...

:LEGO29:

[Reveal] Spoiler:
Ozbiljan sam. Jedan od materijala za 3D printanje je ABS.

Par puta sam ih imala priliku vidjeti u akciji.
Jos je to sve u povojima, no za nekih 20tak godina smo tu - svatko moze skenirat i isprintat sta zeli - kod kuce.
Kako ce razni proizvodjaci tada regulirati i zastiti svoje proizvode - nije jasno :LEGO24:
London 3D print show 2012:
https://www.youtube.com/watch?v=XEKns8T7yUA

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


08. Apr 2013. 15:43
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Swapfig
saznao sam za 3d printere prije nekoliko mjeseci, ali još uvijek mi nije jasno kakav materijal koristi taj printer, kako ga nabaviti i u kojem stanju (kruto, tekuće...)

osim toga, kvaliteta samog finalnog proizvoda. uopće mi nije jasno kakve je tvrdoće, opipa itd :LEGO51:


ali ne bojim se za proizvođače. sumnjam da kvaliteta, npr lego glava može biti toliko dobra kao u običnih proizvoda... a i tu je print lica/torsoa...

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


08. Apr 2013. 16:23
Profile
AFOL

Joined: 12. Jun 2010. 10:18
Posts: 1224
Post Re: Swapfig
Slažem se o 3D printanju,samo me zanima da li će,u slučaju da neko napravi,recimo kockicu,biti iste finoće i da li će u potpunosti biti isto.

Deni - toliko je tvrdo,da su ljudi već napravili receivere za puške (dio puške gdje se stavlja magazin i gdje je okidač)


08. Apr 2013. 16:41
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Swapfig i 3D printeri
Nekoliko skraćenih citata iz teme broja 3D pisači iz Buga 03/2013, autora Tonija Drabika:

Quote:
Trenutno je u upotrebi nekoliko različitih procesa 3D ispisa:

Fused Deposition Modeling ili Fused Filament Fabrication (plastika ili metal, obično u obliku žice, dovode se u ispisnu glavu koja ih topi i izbacuje u tankim slojevima, pri čemu se odmah stvrdnjava)

Selective Laser Sintering (laserska zraka stapa materijal u prahu - leguru metala, plastiku, keramiku staklo - u čvrsti oblik)

Electronic Beam Melting (kao prethodno, ali prah stapa fokusirana zraka elektrona u vauumu; materijal su titanijeve legure)

Powder Bed and Inkjet Head 3D Printing (ispisna glava polaže sloj vezivnog materijala na podlogu od praha i tako u slojevima, pa se višak praha ukloni)

Laminacted Object Manufacturing (slojevi papirnatih, plastičnih ili metalnih laminata premazanih ljepilom polažu se jedan na drugi i režu u potrebni oblik)

Sterolitografija (tekući polimer se stvrdnjava u slojeve ultraljubičastom zrakom)

Quote:
Materijal za printanje objekta u većini kućnih modela je termoplastika (ABS ili PLA).
Moguće je izraditi pisače koji umiju printati bilo s kojim pogodnim materijalom, uključujući čokoladu.
Neki uređaji mogu koristiti više od jednog materijala.
Znanstvena istraživanja pokazuju da se ovakvim printanjem mogu stvarati i kemijski spojevi, pa i posve novi.

Quote:
Pored pisača, većina proizvođača prodaje i materijal za ispis, ali on se može nabaviti i kod nezavisnih dobavljača. ABS sirovina je dostupna u raznim bojama, a najbolje organiziranu i najveću ponudu ima MakerBot. Cijena 30-50 USD za kilu materijala. Kod Kineza i 15 USD/kg.


09. Apr 2013. 12:45
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 24 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.