It is currently 18. Apr 2024. 17:28



Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Brickforge kockice i njihovo korištenje 
Author Message
AFOL

Joined: 03. Feb 2012. 14:10
Posts: 273
Post Re: Kako napraviti ____?
Hmm..sad kad sam vidio i gdje nabaviti dijelove za kentaura...zanima me sljedeće...
Npr..složim malu vojsku svojih mitskih bića...i danas,sutra,za 5 godina poželim ih pokazat na Lego izložbi...
Dali bi ja to mogao?
Pitam to zato,što nisu orginal Lego dijelovi..ali koliko vidim po forumima..puno ekipe koristi dijelove BrickForga..

Kakva su vaša mišljenja o tome?Dali kupujete dijelove iz takvih trgovina?? :LEGO13:

_________________
Stari nick "lego-oglasnik"


14. Mar 2013. 16:46
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: Kako napraviti ____?
Iz prijašnjih rasprava, podijeljeni smo po tom pitanju. Preferiram original Lego i indiferentan sam kada drugi koriste ne-lego elemente, tj. kolko god dobro izgledala figurica ne pali me ak nije original. Npr. Marinu i Matiji se više-manje diže kosa na glavi na spomen kombiniranja elemenata koji nisu original :LEGO24: Osobno, nebi mi smetalo da ih izložiš kao dio svog moca, al bi mi bilo li-la da su u sklopu dirame ako bih sudjelovao na istoj. Sa druge strane, kod izrade diorama, pogotovo castle/fantasy uvijek kronično nedostaje figura za prikaz borbe i sl. pa bi dobro došlo takvo nešto. Možda bi trebalo napraviti novu temu i poll da se malo raspravi jer je to odlično pitanje..

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


14. Mar 2013. 17:09
Profile
AFOL

Joined: 12. Jun 2010. 10:18
Posts: 1224
Post Re: Kako napraviti ____?
Ja se slažem sa Surdukom,želimo temu o originalnim i ne originalnim dijelovima :D


14. Mar 2013. 18:22
Profile
AFOL

Joined: 03. Feb 2012. 14:10
Posts: 273
Post Re: Kako napraviti ____?
Moram,odmah napomenuti,da ju svojoj kolekciji nemam niti jednu zamjensku kockicu..ali ovo me ful zanima..
Kap što rekoh,slučajno naleti na netu i zaljubio se na prvi pogled..pogotovo,što se jako lijepih kentaura može napraviti...
A onda opet,se sjeti da je ovo forum za Lego ljubitelje..pa me zanimalo koriste li nešto takvo..

_________________
Stari nick "lego-oglasnik"


14. Mar 2013. 18:30
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: Kako napraviti ____?
http://www.kockice.org/forum/viewtopic.php?f=44&t=5071

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


14. Mar 2013. 18:32
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: Kako napraviti ____?
Ta tema je u biti "reklama" za custom shopove,a ovdje je pitanje dal ih koristiti na izložbi što je više "filozofsko" pitanje, pa ne bih zatrpavao tu temu. Na primjer, Lego Group je izričit po pitanju tematika u kojima se koristi vatreno oružje. Oružja su dopustili dok god se radi o fikcijskij temama (gusari, SW, kauboji, Indiana Jones). Svaka referenca na povijesne događaje kao što su svjetski ratovi se kosi sa njihovom filozofijom. Iz tog razloga ne bih dopustio izlaganje ratnih povijesnih modela. Iz istog razloga preskaćem takve mocove iako se divim tehničkom izvedbom fanova te tematike. Mislim da je pitanje lego-oglasnik-a specifično za castle dioramu pa bi po mojem mišljenju trebalo napraviti temu koja se tiće castle diorame.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


14. Mar 2013. 19:00
Profile
AFOL

Joined: 03. Feb 2012. 14:10
Posts: 273
Post Brickforge kockice i njihovo korištenje
Dakle,kao što smo započeli malu raspravu...zanima me sljedeće..
Htio bi napraviti Lego Kentaura...tj malu vojsku njih...
Našli smo i stranicu na kojoj se mogu nabavit dijelovi BRICKFORGE...
E sada,zanima nas dali vi koristite dijelove iz takvih trgovina u svoje kreacije?
Što mislite o tim dijelovima...I da ne brkamo lončiće na početku rasprave..
Ne mislim na jeftine dijelove iz kineskih setova..nego isključivo ove trgovine,koje su
specijalizirane za to...da tako kažemo...

Image

Image

Image

Image


I ono,naj važnije pitanje...dali bi se takvi primjerci smjeli pojaviti na izložbi..?

_________________
Stari nick "lego-oglasnik"


14. Mar 2013. 20:49
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Brickforge kockice i njihovo korištenje
nekoliko puta sam opalio opasku zašto je korištenje tih dijelova dopušteno, a nekih drugih nije. objašnjenje je, da su ovo dodatni dijelovi, a kockice koje nisu lego, a postoje u lego obliku su kopije i ne smiju se koristiti...

po meni sve je to zabranjeno voće i nikad ne bi kupio i koristio dijelove koji nisu proizvedeni od lega. jer ako ćemo tako, onda kreativnost nema smisla. po meni.

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


14. Mar 2013. 20:56
Profile
AFOL

Joined: 03. Feb 2012. 14:10
Posts: 273
Post Re: Brickforge kockice i njihovo korištenje
Znaš u čemu je stvar,čitam po forumima da dosta ekipe to koristi..pa me eto zanimalo..
Prvenstveno,zato što mi ovo jako dobro izgleda...i ne možeš tako neš napravit od orginal lega..bar ne sve...

Da ne bude zabune..kao što sam rekao..ja u svojoj kolekciji nemam niti jedan takav dio...ali ovo bi uzeo...

_________________
Stari nick "lego-oglasnik"


14. Mar 2013. 21:04
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Brickforge kockice i njihovo korištenje
da, to se smatra prihvatljivim... zašto, nemam pojma. meni osobno to je odbojno i totalno gubi na lego šarmu i biti.

lego or it didn't happen [amen]

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


14. Mar 2013. 21:14
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 40 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.